Wybór i projektowanie produktów wygląda bardzo podobnie. Niżej znajdziesz opis działania kreatora online na podstawie tworzenia fotoksiążki.

 

Jeśli chcesz zamówić fotoksiążkę, bądź inny produkt wybierz go z odpowiedniej zakładki na głównej stronie empikfoto.pl.

 

 Jak zamowic fotoksiazke

 

Masz do wyboru dwa sposoby na stworzenie projektu fotoksiążki. Umożliwiamy Ci bazowanie na już przygotowanych szablonach, które są możliwe do modyfikacji i personalizacji, oraz tworzenie szablonu własnego od podstaw.

 

 Projektowanie fotoksiazki

 

Po podjeciu decyzji na temat szablonu pamiętaj by, ustawić od razu odpowiedni format oraz rodzaj okładki i papieru książki, który będziesz projektować. Jest to bardzo ważne ponieważ po przejściu do edycji nie będzie możłiwości zmainy.

 

Wybierz opcję "stwórz fotoksiążkę" , by przejść do edycji.

 

Stworz fotoksiazke

 

Po przejściu do kreatora, możesz przesłać zdjęcia, które znajdą się w projekcie. Przesłanie zdjęć będzie możliwe również poprzez "dodaj zdjęcie".  Opcja ta znajduje się na dole strony kreatora.

Zdjęcia zostaną umieszczone na dolnym pasku w kreatorze online.

Nad nim po prawej stronie znajduje się możliwość skorzystania z kilku dodatkowych opcji, takich jak autouzupełnianie, możliwość dodania nowych zdjęć, uruchomienia opcji ukrywania wykorzystanych plików zdjęć, oraz posortowania ich po dacie stworzenia- malejąco i rosnąco, po dacie dodania- malejąco i rosnąco oraz alfabetycznie.

Zdjęcia w Edytorze 

 

W tym miejscu znajdziesz też zakładkę Strony, która umożliwi dodanie dodatkowej strony do fotoksiążki, oraz szybkie przedostanie się na dalsze strony książki, wystarczy kliknąć na wybraną.

 

Strony w Edytorze

Bardzo ważne przed rozpoczęciem projektowania i wprowadzania zmian jest włączenie Trybu Edycji. W przypadku nieskorzystania z tej opcji, dodawanie zdjęć, zmiana teł, bądź umieszczenie klipartów itp. Na projekcie nie będzie możliwe.

 

Możliwość włączenia tego trybu, znajdziesz po lewej na samym dole strony.

 

 Edycja w Edytorze

 

Już na początku można zauważyć na samej górze przy logo empikfoto.pl informacje o tworzonej właśnie książce.  Znajduje się tam data rozpoczęcia projektu, oraz jaki format i rodzaj papieru oraz okładki został wybrany. Zaraz pod logo empikfoto.pl znajduje się opcja podglądu, która przedstawi gotowy projekt.

 

 

Na tej samej wysokości lecz po prawej znajdziesz kilka cennych dodatków takich jaka:

Projekty, w których po rozwinięciu listy przejdziesz do ustawień tekstów, zmienisz szablon na inny, oraz powrócisz do strony empikfoto.pl

 

Menu Edytora 

Następna zakładka to Strony, gdzie dodasz nowe strony do projektu fotoksiążki, usuniesz poszczególną stronę ( jednakże pamiętaj, że minimalna ilość stron to 28). Z tego miejsca również przejdziesz do edycji, by móc dokonywać zmian.

 

 Edytor menu

 

W zakładce Zdjęcia, znajdziesz takie możliwości jak dodanie zdjęć, oraz wybór autouzupełniania. Dzięki opcji autouzupełnianiu nie będzie potrzeby dodawania zdjęć pojedynczo do projektu. Oczywiście po autouzupełnianiu możliwa jest modyfikacja i zamiana zdjęć.

 Menu zdjęcia

Ostatnia zakładka Pomoc,  przeniesie Cię do tej strony z wyjaśnieniem działania kreatora online.

 

Zaraz za pomocą znajdziesz możliwość zapisania projektu, bądź jego zamówienia.

Nieco niżej cofniesz bądź ponowisz swoje działania w kreatorze.

 Edytor pomoc

 

Po lewej stornie znajdują się możliwe opcje kreatora.

 Edytor opcje

Patrząc od góry w pierwszej kolejności znajdzie się Układ stron. W celu sprawdzenia więcej skorzystaj z Pokaż więcej.

 

 Edytor dostosuj strone

 

Edytor pokaz wiecej

Kolejna opcja kreatora to Tła, które możesz dodawać według uznania. Na każdej stronie może znaleźć się inne tło, które tylko wybierzesz.

 

 Edytor tła

 

Na samym dole znajdziesz polecenie Pokaż więcej, dzięki czemu zostaniesz przeniesiony do nowego okna, znajdziesz większy wybór teł.

 

Następna opcja to Kliparty, dzięki którym urozmaicisz projekt.

Klipart dzielą się na dwie zakładki: Kliparty i Ozdoby.

Klipart są to obrazki, rysunki.

Ozdoby są to ozdobne ramki podkreślenia i wykończenia.

 Edytor cliparty

Oczywiście polecenie na samym dole również umożliwi wyświetlenie większej ilości obrazków.

 

 

W polu edycji projektu również znajduje się kilka możliwości.

 

Pole zdjęcia możesz przesuwać, powiększać, obracać i zmieniać kształt wedle uznania.

By przesunąć pole w którym umieścisz zdjęcie ( bądź gdy już znajduje się na nim plik zdjęcia) wystarczy kliknąć na pole i trzymając lewy przycisk myszy przesunąć je we właściwe miejsce.

By pole zmniejszyć bądź powiększyć przytrzymaj i przeciągnij szare kwadraciki znajdujące się przy polu zdjęcia.

W celu obrócenia pliku złap i obracaj za zaokrągloną pomarańczową strzałkę powyżej pola na plik.

Do usunięcia takiego elementu służy krzyżyk w prawym górnym rogu.

 

Edytor placeholder

 

Po wyborze ikony znajdującej się przy polu na dodanie zdjęcia, pojawi się okno w którym będzie możliwa modyfikacja kształtu i ramki pola na zdjęcie.

 

Edytor ramki

W nowym oknie wybierzesz grubość, kolor i kształt ramki.

 

Podobne możliwości są udostępnione dla pola tekstowego.

 

Na stronach projektu znajduje się bardzo ważne oznaczenie z przerywanej linii. Pamiętaj, by ważne szczegóły takie jak np. postacie na zdjęciu czy tekst były zamieszczone wewnątrz tej linii. To co znajduje się po za nią może zostać przycięte w zależności jak maszyna przytnie druk.

 

 

 

Zaraz nad projektem fotoksiażki znajduje się ikona umożliwiająca powiększenie i pomniejszenie projektowanej fotoksiążki.

 

Edytor strona