blog.empikfoto.pl

18 pomysłów na zdjęcia wiosny

zdjęcia wiosny

Przygotowaliśmy dla Ciebie 18 pomysłów na wiosenne zdjęcia, dzięki którym Twój Instagram stanie się najbardziej wiosennym profilem w sieci, a Twoje fotoksiążki i albumy z odbitkami będą pękać od pełnych słońca zdjęć! Chcesz je poznać? W takim razie zapraszamy do lektury!

Nasze 18 pomysłów na zdjęcia możesz także potraktować jako wiosenne wyzwanie! Każdego dnia wykonaj jedną fotografię na jeden z proponowanych tematów. Gwarantujemy, że już za kilkanaście dni będziesz cieszyć się naprawdę wiosennymi wspomnieniami! Idealne rozwiązanie na mroźną zimę, która przecież w końcu do nas wróci. Wypróbuj nasze pomysły na zdjęcia wiosny!

Zdjęcia wiosny – 18 inspiracji!

1. Niebo

Jeśli zima to pierwszy śnieg. A jeśli wiosna? Błękitne niebo, bo przecież nic nam więcej nie potrzeba! Sfotografuj białe obłoki, które powoli suną po wiosennym niebie. Piękna pogoda zawsze inspiruje!

2. Słoneczne promienie

Wybierz się na spacer o poranku lub tuż przed wieczorem. Słońce wtedy znajduje się nisko nad linią horyzontu i rzuca bardzo długie cienie, a Ty możesz złapać jego promienie przebijające się spomiędzy drzew!

3. Wiosenny bukiet

Wiosną wszystko się zieleni, a drzewa strzelają pąkami. Złap urok wiosny fotografując kwiaty! Przygotuj bukiet, ozdób nim swój stół lub wręcz go swojemu maluchowi i zrób zdjęcia, które eksplodują kolorem i wiosenną radością.

4. Życie, które się budzi

Wyrusz na weekendową wycieczkę poza miasto. Świat właśnie budzi się do życia, a coraz bardziej ukwiecone łąki wyglądają przepięknie! Złap ten wyjątkowy moment!

5. Makro

Spróbuj spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy niż zwykle. Do fotografii makro przyda się oczywiście dobry obiektyw, ale taki tryb w Twoim smartfonie również powinien zagwarantować Ci ciekawe efekty. W końcu przede wszystkim chodzi o pomysł, prawda?

6. Obudź w sobie dziecko!

Zabierz swojego malucha na długi spacer, przypomnij sobie swoje dzieciństwo i bawcie się do woli! Obudź w sobie dziecko, a na pewno uda Ci się zrobić kilka beztroskich, pełnych radości zdjęć, które staną się Twoimi ulubionymi!

7. W czasie deszczu dzieci się NIE nudzą!

Nie da się ukryć, że wiosna to nie tylko słońce. Ale nawet wtedy, gdy pada możesz zrobić świetne zdjęcia! Parasolki w dłoń, kalosze na nogi i ruszajcie na wspólny spacer! Deszczowe fotografie, na których Twoja pociecha skacze w kałużach będą kolejnymi najfajniejszymi kadrami w Waszych zbiorach!

8. Świąteczne zdjęcia

Święta Wielkanocne to świetny czas, by zrobić dużo rodzinnych zdjęć. Ale podejdź do tego tematu w zupełnie niesztampowy sposób. Postaraj się uchwycić na zdjęciach wiosenne słońce i urok chwil, które spędzacie wspólnie w gronie najbliższych. Po prostu złap Waszą miłość!

9. Podróż do przeszłości

Pooglądaj wspólnie ze swoim rodzeństwem Wasze zdjęcia z dzieciństwa. Wyglądaliście śmiesznie, ale nadal gdzieś na dnie szafy leżą te same ubrania, w których pozowaliście? Powtórzcie ten kadr 1:1! Cała masa świetnej zabawy gwarantowana!

10. Rowerowa wycieczka

Podobno w zdrowym ciele, zdrowy duch, ale ile świetnych zdjęć możesz wykonać przy okazji! Przygotuj swój rower i wybierz się z przyjaciółmi na wycieczkę w dowolnym kierunku. Najlepiej zupełnie nieznanym! Nowe miejsca inspirują do poszukiwania nowych kadrów!

11. Niedzielne spacery

Wybierz się do parku tuż po południu i poczuj wiosnę w pełni! Uchwyć słońce, budzącą się do życia przyrodę i Waszą radość z pierwszych ciepłych dni tego roku. Z pewnością będziecie je bardzo miło wspominać!

12. Inspirujące poranki

Wiosną ulubiona kawa jest jakoś bardziej… ulubiona, prawda? Złap najbardziej inspirujące chwile poranka! Otwórz okno i wpuść do domu wiosenne słońce, które oświetli Twoją kuchnię i będzie rzucać długie cienie. Piękna scena, by zrobić fajne zdjęcia. Rześkie poranki najbardziej inspirują!

13. Wiosenne smaki

Wiosna to cała paleta intensywnych kolorów na Twoim stole! Przygotuj zdrowe śniadanie lub ulubiony obiad i sfotografuj wszystkie składniki. Takie smaki warto zachować na dłużej!

14. Gra z cieniem

Gdy wiosenne słońce wpada do pokoju przez przysłonięte rolety i firanki, rzuca bardzo ciekawe cienie. Na ścianach tworzą się zaskakujące mozaiki, które możesz wykorzystać jako tło w swoich zdjęciach. Twój maluch z największą radością będzie je łapał, a Ty uchwycisz jego beztroski uśmiech!

15. Bokeh

Wykonaj bliski portret i zadbaj o to, aby tło pozostało nieco rozmyte. Wiosną na drugim planie pięknie zagrają nie tylko światła miasta, ale także ostatnie promienie zachodzącego słońca. Po prostu eksperymentuj!

16. List do Pani Wiosny

A gdyby tak dało się wysłać MMS’a do Pani Wiosny? Wyobraź sobie, że możesz przesłać do niej jedno zdjęcie. Masz już na nie pomysł? Spróbuj na jednej fotografii uchwycić to czym dla Ciebie jest koniec zimy!

17. Krople deszczu

Jeszcze raz deszcz! Gdy na zewnątrz pada, spróbuj uchwycić świat przez mokre od kropel deszczu okno lub szybę samochodu. I rozglądaj się uważnie, gdyż wiosną razem z deszczem pojawia się także tęcza!

18. Love Story

Nie da się ukryć, że wiosna to chyba najbardziej romantyczna pora roku. Zaproś znajomych na sesję dla par lub zrób wraz ze swoją drugą połówką kilka naprawdę miłosnych kadrów. Właśnie wszystko budzi się do życia, więc miłość także! Mamy nadzieję, że dzięki naszym pomysłom jeszcze chętniej sięgniesz po aparat i uda Ci się uchwycić magiczny urok wiosny.

Zainspirowany, by robić zdjęcia wiosny?

Odkryj magię wiosny z Empik Foto! Przenieś swoje niezapomniane chwile na papier w formie pięknych odbitek i fotoksiążek. Fotoksiązki wiosenne mają specjalnie przygotowany szablon, abyś dodał tam swoje zdjęcia wiosny. Teraz możesz uwiecznić swoje wiosenne wspomnienia, które sam zrobiłeś, i cieszyć się nimi na każdym kroku. Odkryj szeroki wybór wysokiej jakości produktów, które pomogą zachować Twoje ulubione kadry na lata. Z Empik Foto, Twoje zdjęcia wiosny ożyją i sprawią, że każdy dzień będzie pełen kolorów, radości i inspiracji. Przekształć swoje zdjęcia w niezapomniane historie i zachowaj je na zawsze z Empik Foto!

Exit mobile version