blog.empikfoto.pl

Baby Shower – co sprawić przyszłej mamie?

W naszym kraju coraz popularniejsze staje się organizowanie imprez, których tradycja przywędrowała do nas z Ameryki. Chodzi oczywiście o baby shower – czyli „deszcz prezentów” dla przyszłej mamy i jej dziecka. Impreza organizowana jest na kilka tygodni przed przyjściem na świat nowego członka rodziny. Zobaczcie, co można sprezentować z tej okazji ciężarnej przyjaciółce!

Nawet jeśli nie byłyście wcześniej na podobnej imprezie, to warto sprawić przyjemność koleżance, która spodziewa się dziecka, i zorganizować dla niej wyjątkowe przyjęcie. Jest to nie tylko okazja do skompletowania wyprawki dla malucha, ale również świetna zabawa w gronie przyjaciółek, z dobrym jedzeniem i pomysłowymi grami ? Należy pamiętać, że świeżo upieczona mama z pewnością na jakiś czas będzie wyłączona ze spotkań towarzyskich, dlatego warto spotkać się z nią jeszcze przed narodzinami malucha.

Co dla dziecka?

Warto wcześniej skonsultować się ze wszystkimi uczestniczkami baby shower i przygotować listę prezentów, które przydadzą się przyszłej mamie. Pamiętajcie też, aby na bieżąco skreślać zakupione podarunki, by przypadkiem nie zdublować prezentów. W przypadku śpiochów czy pieluch z pewnością nie będzie to problemem, ale już np. podgrzewacz do butelki z pewnością wystarczy jeden ? Pamiętajcie, że możecie maksymalnie personalizować podarunki. Śliniak z napisem „dziewczyna jak malina”, body „najpiękniejszy prezent tatusia” czy „śnieżynka mamusi” z pewnością wywoła uśmiech na ustach obdarowanej mamy. Możecie również przygotować kocyk lub ręcznik z wybranym napisem, cytatem lub złotą myślą. Pomyślcie też nad stworzeniem personalizowanej książki z bajkami dla malucha. Kilka inspiracji znajdziecie tutaj.

Co dla mamy?

Poza ubrankami i akcesoriami dla nowego członka rodziny, warto również sprezentować kilka drobiazgów mamie. Najlepiej takich, które ułatwią jej organizację przestrzeni do opieki nad dzieckiem lub będą dodatkiem, który umili codzienne czynności. Pomysłowy kubek z zabawnym napisem z pewnością podtrzyma na duchu zmęczoną przyjaciółkę, gdy ta o poranku, po nieprzespanej nocy, będzie ratować się ulubioną kawą. Możecie również przygotować eko torby z odpowiednimi napisami, które pomogą jej poukładać rzeczy malucha, np. torba na akcesoria do kąpieli, torba na pieluchy, torba na spacer z dzieckiem. Niebanalnym pomysłem będzie też podarowanie przyszłej mamie pięknego albumu z drewnianą okładką. Możecie na niej wygrawerować napis Baby Shower oraz datę tego spotkania ? Na pierwszej stronie wpiszcie życzenia dla przyjaciółki. Na imprezie koniecznie zróbcie sobie zdjęcie, które później zostanie tam wklejone. Obdarowana będzie mogła uzupełniać album zdjęciami swoimi i malucha, oprawić je odpowiednim komentarzem, a także wkleić przedmioty takie jak np. opaska dziecka ze szpitala. Z pewnością będzie to pamiątka na długie lata ?

Co poza prezentami?

Pamiętajcie także, aby odpowiednio zadbać o wystrój podczas takiej imprezy. Niebieskie lub różowe balony, babeczki, makaroniki oraz inne słodycze w podobnym kolorze z pewnością umilą Wam to spotkanie. Zadbajcie również o kolorowe (i oczywiście bezalkoholowe) drinki oraz odpowiednie gry i zabawy. Pamiętajcie, że ma to być dzień Waszej koleżanki, przygotujcie go więc tak, aby długo wspominała swój baby shower ?

Po więcej inspiracji na personalizowane prezenty dla malucha i przyszłej mamy zapraszamy na stronę EmpikFoto.

Exit mobile version