blog.empikfoto.pl

DIY: Własnoręcznie zdobiona ramka na zdjęcie na Dzień Matki

ramka na zdjęcie na Dzień Matki

Do własnoręcznego przygotowania wyjątkowego podarunku dla mamy wcale nie potrzebujesz wybitnych umiejętności, czy trudnych do zakupienia elementów. Wystarczy pomysł, ulubiony motyw dekoracyjny i oczywiście wspólne zdjęcie, które za każdym razem będzie przypominać mamie o wspólnie spędzonych chwilach. Jeśli jednak jesteś przekonany, że nie masz jakichkolwiek zdolności manualnych, zastanów się nad fotokubkiem, maskotką ze zdjęciem lub torbą na zakupy z Waszą podobizną. Z kolei tym, którzy zdecydowali się podarować mamie coś własnej roboty, polecamy własnoręcznie zdobioną ramkę na zdjęcie.

Do wykonania takiej ramki potrzebne będzie:

Krok 1

Serwetkę docinamy na wielkość boków naszej ramki. Najlepiej dociąć je równo z łączeniami deseczek.

Krok 2

Jeśli nie chcemy, aby faktura słojów przebijała się przez nasze zdobienia, warto pomalować ramkę wcześniej na biały lub czarny kolor (w zależności od barwy serwetki ozdobnej). Następnie układamy serwetkę na koszulce i rozprowadzamy na niej za pomocą pędzla klej do decoupage (od środka na zewnątrz).

Krok 3

Serwetki pokrytej klejem nie odrywamy od folii tylko przykładamy wprost do powierzchni ramki. Dociskamy folię i dopiero kiedy serwetka będzie na właściwym miejscu – zsuwamy folię. Kiedy serwetka przeschnie pokrywamy ją warstwą lakieru.

Krok 4

Ramka gotowa. Teraz wystarczy wstawić w nią ulubione zdjęcie i obdarować mamę.

Zapraszamy Cię do stworzenia niezapomnianego prezentu dla mamy, który będzie emanować miłością i osobistym przesłaniem. To naprawdę proste! Wystarczy odrobina kreatywności i wyjątkowe zdjęcie, które zawsze będzie przypominać o wyjątkowych chwilach spędzonych razem. A jeśli ręczne prace nie są Twoją mocną stroną, zwróć uwagę na nasze inne propozycje. Czy myślałeś o uroczych fotokubkach, spersonalizowanych maskotkach ze wspólnym zdjęciem lub stylowych torbach na zakupy, które z pewnością dostarczą radości Twojej mamie.

Exit mobile version