blog.empikfoto.pl

Jak powiesić plakaty na ścianie? Garść porad

Aranżujesz dom i starannie dobierasz elementy wykończeniowe i meble? Dbasz o to, aby wszystko ze sobą doskonale współgrało? To nie koniec! Aby całość była spójna, a przestrzeń miała indywidualny charakter, należy zadbać również o ciekawe dodatki. Wiesz, jak powiesić plakaty na ścianie? Dobrym pomysłem jest stworzenie własnej galerii ściennej. Jednak zanim to zrobisz, dowiedz się, jak komponować plakaty na ścianie.

Istnieje wiele pomysłów na zagospodarowanie pustej ściany. Wzorzyste tapety i farby w intensywnych kolorach to świetny wybór dla zdecydowanych osób, które nie lubią często zmieniać wystroju. Bardziej uniwersalną i ponadczasową dekoracją jest galeria ścienna. Jak ją stworzyć? Świetnie sprawdzą się plakaty oprawione w odpowiednie ramki. Z łatwością można je zmienić, kiedy się znudzą lub gdy zmodyfikujesz wystrój wnętrza. Obrazy możesz dobierać ze względu na ich przeznaczenie, kolorystykę, format lub styl aranżacji pomieszczenia.

Jakie plakaty wybrać do pokoju, sypialni lub kuchni?

Aby stworzyć niepowtarzalną galerię ścienną, nie wystarczy wbić kilku gwoździ i przywiesić parę przypadkowych obrazków. Kluczem do stworzenia ciekawie zaaranżowanej ściany jest odpowiedni dobór plakatów do rodzaju pomieszczenia. Dekoracje przeznaczone do:

Szeroki wybór atrakcyjnych plakatów znajdziesz oczywiście w Empik Foto. Warto skorzystać z oferty profesjonalnej drukarni, która zadba o to, aby wszystkie dekoracje były doskonale przygotowane.

W jakim formacie wybierać plakaty?

Szeroki wybór plakatów nie ułatwia wyboru. Jeśli nie wiesz, jakie obrazy wybrać, kieruj się ich formatem. Wśród dostępnych dekoracji dostępne są:

Możesz także tworzyć kompozycje z obrazów w różnych formatach i o różnej wielkości. To doskonałe rozwiązanie do przestronnych wnętrz. Bez względu na to, jaki format plakatów wybierzesz, musisz zachować takie same odległości między ramkami. Dzięki temu całość będzie wyglądać schludnie i estetycznie.

W jakich kolorach plakaty wybrać?

Lubisz spójne i harmonijne wnętrza, w których wszystkie elementy doskonale ze sobą współgrają? Zadbaj o to, aby wybrane plakaty miały odpowiednio dopasowaną kolorystykę. Do wyboru są:

Sięgaj po ulubione zestawienia kolorystyczne, a dzięki temu z przyjemnością będziesz przebywać w każdym udekorowanym pomieszczeniu.

Jak dobrać plakaty do stylu pomieszczenia?

Dobrym pomysłem jest także dobranie plakatów do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. W pomieszczeniu w stylu:

Nie bój się również łączyć ram w różnym stylu. Aby zachować poczucie ładu we wnętrzu, wystarczy kierować się zasadą: ozdobne ramki – stonowane plakaty i na odwrót.

Za pomocą plakatów możesz z łatwością odmienić swoje wnętrze. Nie bój się eksperymentować i sprawdzać, które połączenia kolorów i formatów najbardziej Ci odpowiadają.

Exit mobile version