blog.empikfoto.pl

Jak urządzić nowocześnie przedpokój? Obrazy i plakaty do przedpokoju, które odmienią jego wygląd

plakaty do przedpokoju

Przedpokój jest często bagatelizowanym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu. I jest to ogromny błąd! Wchodząc do mieszkania, to właśnie przedpokój wywiera na nas pierwsze wrażenie i buduje nasze oczekiwania czy wyobrażenia względem dalszej jego części. Dlatego projektując lub odświeżając to pomieszczenie, poświęćmy dłuższą chwilę jego aranżacji i potraktujmy na równi z pozostałymi. Podpowiemy wam, jak małe elementy mogą diametralnie odmienić nasz domowy hol i przedstawimy przykładowe pomysły na aranżacje przedpokoju.

Zacznijmy od… planu. Jak zacząć aranżację przedpokoju?

Przedpokój wbrew pozorom pełni wiele funkcji – prócz ciepłego powitania gości, służy niewnoszeniu brudu z podwórka w dalszą część mieszkania, przechowuje wszystkie nasze wierzchnie rzeczy, często także sprzęty domowe, to w nim także zazwyczaj trzymamy drobne przedmioty takie jak klucze, smyczki dla psa, artykuły do sprzątania, czy inne domowe drobiazgi. To także tutaj przeglądamy się przed wyjściem, by upewnić się, że czas na podbój kolejnego dnia właśnie się rozpoczął. W zależności od tego, ile z tych funkcji pełni Twój przedpokój i czy pozostałe pomieszczenia przejęły część z nich, będziesz musiał odpowiednio zaplanować jego wystrój.

Jeśli wszystkie buty i okrycia wierzchnie przechowujesz tutaj, powinieneś wziąć pod uwagę więcej mebli i miejsca do przechowywania niż pojedynczy wieszak na bieżące kurtki. Zastanów się, czy potrzebujesz miejsca, by usiąść i wygodnie założyć buty, czy jest to zbędny element w Twoim mieszkaniu. Przemyśl, gdzie jesteś w stanie zaoszczędzić miejsce i jakich mebli będziesz potrzebować. W tym celu przyda Ci się zebranie odpowiednich pomiarów i rozrysowanie przykładowego układu na kartce papieru.

Szał zmian, czyli aranżacje przedpokoju czas zacząć

Pod uwagę musisz wziąć kilka spraw:

Geometryczne kształty, asymetrie i kontrastujące barwy także szczególnie chętnie aplikujemy do swoich mieszkań. Istnieje także szereg zasad, które pozwalają dzięki dodatkom, ale także umiejscowieniu kolorów farb optycznie wydłużyć, zawęzić czy poszerzyć przedpokój. Szczególnie przydatne do tego okazują się być lustra. Te wbudowane w skrzydła szafy czy umieszczone na bocznej ścianie korytarza powiększą niewielką przestrzeń. Sprawdź inspiracje i zdecyduj, co najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu.

Obrazy do przedpokoju. Sposoby na wykorzystanie rodzinnych zdjęć we wnętrzu

Jednak mamy dodatkową, uniwersalną radę na wystrój Twojego wnętrza. Plakaty do przedpokoju to idealny pomysł na jego dekorację. Plakaty (szczególnie te wielkoformatowe) stały się tak popularnym dodatkiem do wnętrz, że można je znaleźć we właściwie każdej kolorystyce i stylistyce. Mnogość rodzajów, formatów i wzorów pozwala na metamorfozę wnętrza zupełnie w pojedynkę – obrazy do przedpokoju to idealny pomysł na zmianę jego wyglądu bez konieczności dużego remontu i kosztownej wymiany mebli. Szczególnie ciekawym pomysłem są dyptyki i tryptyki, które powieszone obok siebie tworzą spójną całość. Takie kolekcje znajdziecie także w Empik Foto, np. w kolekcji „Balance” lub „Body, Mind, Soul”.

Nasze serca szczególnie bardzo skradły obrazy i plakaty do przedpokoju stworzone ze zdjęć rodzinnych. Takie rozwiązanie sprawia, że już od samego wejścia, od pierwszego kroku postawionego w mieszkaniu unosi się atmosfera rodzinności, miłości i wzajemnego wsparcia. Cudownie jest po ciężkim dniu wejść do mieszkania i od progu zerknąć na roześmiane twarze naszych pociech i ukochanej, drugiej połówki. Pomysły na aranżacje przedpokoju przy użyciu naszych zdjęć wydają się nie mieć końca, ale przede wszystkim warto zwrócić uwagę na obraz na płótnie ze zdjęcia. Ta metoda druku, czyli druk na płótnie imituje prawdziwy, malowany obraz i charakteryzuje się trójwymiarowym efektem na ścianie, ciekawą fakturą płótna oraz wyjątkową trwałością kolor. Choć obraz na płótnie ze zdjęcia jest nieco droższą alternatywą dla plakatu, jego wyglądu nie da się podrobić! Zresztą, nie będziemy namawiać – musicie spróbować sami!

Exit mobile version