blog.empikfoto.pl

Co kupić rodzicom na rocznicę ślubu?

Najczęściej zastanawiamy się tylko, co kupić znajomym na rocznicę ślubu, a często zapominamy, że nasi rodzice, będąc coraz starszymi, zaczynają obchodzić naprawdę nobliwe jubileusze. 25., 30. lub 50. rocznica ślubu wymagają wyjątkowych uroczystości i równie wyjątkowych prezentów. Warto się zastanowić i przygotować do tego wydarzenia znacznie wcześniej, bo tu, jak w każdej innej sytuacji, pośpiech bywa złym doradcą.

Gdy jesteśmy dziećmi, zwykle nie przywiązujemy wagi do rocznic ślubu naszych rodziców. Być może dzieje się tak dlatego, że to dopiero rocznice „jednocyfrowe” lub takie, które z przodu mają „tylko” jedynkę. Uważamy wówczas, że uroczystości z okazji rocznic ślubu zarezerwowane są dla dziadków lub innych starszych krewnych, a nasi rodzice są przecież ciągle młodzi. Gdy jednak dorastamy lub wręcz stajemy się dorośli, dostrzegamy z niemałym zdziwieniem, że tato mocno posiwiał, a pod oczami mamy pojawiły się pierwsze zmarszczki. To niewątpliwie znak, że czas pędzi w zawrotnym tempie i nasi rodzice przygotowują się do dwudziestej lub trzydziestej rocznicy ślubu. Warto podarować im z tej okazji prezent, który nie tylko pozwoli im z sentymentem spojrzeć na już minione wspólne lata, ale także sprawi, że dostrzegą oni miejsce na nowe plany i marzenia, które przecież nadal mogą wspólnie realizować.

Fotoplakaty… czyli rodziców podróże małe i duże

Tak to już jest, że we wspomnieniach chętnie wracamy do miejsc, do których udało nam się pojechać. Z sentymentem przeżywamy ponownie przygody, które przeżyliśmy, i wspominamy ludzi, z którymi wówczas spędzaliśmy miły czas. Do minionych wydarzeń często powracają nawet młodzi ludzie, ale starsi robią to chyba z podwójną przyjemnością. Przywołaj wspomnienia rodziców z ich wspólnych podróży i to nie tylko tych spektakularnych – do egzotycznych miejsc na świecie, ale także do tych zwyczajnych, gdy wybierali się z namiotem nad jezioro lub przemierzali we dwójkę górskie szlaki.

Poszukaj w domowym archiwum zdjęć ze wspólnych wyjazdów rodziców. Może odnajdziesz te z podróży poślubnej, a może te z plaży nad Bałtykiem. Wybierz najlepsze ujęcia i zleć nam wydrukowanie fotoplakatów. W naszym kreatorze przygotuj projekt. Możesz użyć jednego zdjęcia lub skomponować plakat mozaikowy składający się z wielu fotografii. Wybierz format oraz podłoże, na jakim twój projekt zostanie wydrukowany. Przygotowując fotoplakaty, myśl perspektywicznie. Po ich powieszeniu, na ścianie musi zostać miejsce na zdjęcia z kolejnych, być może nawet jeszcze niezaplanowanych podróży.

Fotoksiążka… czyli rodzinne wspomnienia

Kiedyś w każdym domu na honorowym miejscu leżały albumy ze zdjęciami. Domownicy chętnie wracali do wspomnień z minionych lat, przeglądając zdjęcia chociażby podczas popołudniowej, leniwie pitej kawy. Dziś świat wygląda nieco inaczej. Robimy telefonami setki, a może tysiące zdjęć, które potem lądują w niezbadanych przestrzeniach komputerowych dysków i nie jesteśmy w stanie w ciągu kilku minut dotrzeć do tych najcenniejszych chwil uwiecznionych w cyfrowych kadrach. Fotoksiążki są więc tym, czego nam trzeba, a te stworzone przy okazji ważnych rocznic ślubu będą szczególnie cenne.

Przejrzyj zgromadzone pliki cyfrowe, przejrzyj zdjęcia sprzed lat, które są jeszcze wywołane w klasycznej formie, i wybierz te, dokumentujące najciekawsze chwile ze wspólnego życia rodziców. Niech znajdzie się tam zdjęcie ze ślubu rodziców, z ich wspólnej podróży poślubnej. Dołącz zdjęcia z narodzin swoich i twojego rodzeństwa. Z pewnością znajdziesz zarówno fotografie sentymentalne, jak i te zabawne. Ułóż je w przemyślanej kolejności, a następnie samodzielnie zaprojektuj fotoksiążkę, korzystając z naszej strony internetowej. Nadaj jej tytuł, dodaj komentarze do wprowadzonych wcześniej zdjęć, skorzystaj z ciekawych klipartów, teł i ramek. Jeśli nie masz w sobie duszy designera, wybierz jeden z gotowych szablonów. Tak stworzony projekt wydrukujemy w wybranym formacie i przekażemy go tobie. Fotoksiążka to fantastyczny prezent na rocznicę ślubu, po który rodzice będą sięgać przez wiele kolejnych lat, szczególnie, gdy zachowasz go w dedykowanym pudełku.

Exit mobile version