blog.empikfoto.pl

Najlepsze sposoby na uchwycenie w kadrze pierwszych miesięcy życia dziecka

Pierwszy rok życia to czas, kiedy dziecko rośnie i zmienia się z dnia na dzień. Czas ucieka i zanim się zorientujesz, noworodek stanie się raczkującym, gaworzącym, chichoczącym rocznym dzieckiem. Jednym ze sposobów na uchwycenie tego procesu jest robienie zdjęć maluchowi. Zebraliśmy kreatywne pomysły na zdjęcia dziecka z pierwszego roku życia, które mogą Cię zainspirować.

Zacznij od czystej kartki.

Sfotografuj swojego malucha na zwykłym białym tle, a następnie dodaj kolorowy tekst na górze zdjęcia. Uwzględnij wagę, wzrost i najważniejsze wydarzenia z miesiąca. Nie zapominaj o drobnych szczegółach, ponieważ nawet małe rzeczy stają się wspomnieniem, do którego możesz się uśmiechnąć.

Lot balonem

Zabawnym pomysłem na zdjęcie dziecka jest dodanie balonu na każdy miesiąc. Użyj tego samego tła na każdym zdjęciu, aby zachować spójność.

Kwiatowa kompozycja

Kwiaty dodadzą koloru i życia zdjęciom Twojego dziecka z pierwszego roku życia. Wybierz sezonowe kwiaty i ułóż z nich numery kolejnych miesięcy. Ten sam strój nie będzie pasował za każdym razem (tak szybko rosną!), ale zachowanie tej samej kolorystyki ubranek zapewni najlepszy efekt.

Od brzucha do malucha

Spróbuj utrzymać tę samą pozę na wszystkich zdjęciach. Prawie niemożliwe jest, aby Twoje dziecko utrzymywało tę samą pozycję z miesiąca na miesiąc, więc dołącz do niego na zdjęciu, aby zachować spójność. Upewnij się, że wybierzesz wygodną pozę, która będzie działać nawet wtedy, gdy maluch podrośnie.

Trzymaj je wysoko

Z dumą pochwal się swoim dzieckiem, trzymając je wysoko nad głową, odtwarzając podobną pozę każdego miesiąca.  Spróbuj użyć jednolitego tła, aby zachować spójność.

Układ kalendarza

Aby wizualnie zademonstrować, jak szybko mijają dni, połóż malucha obok kalendarza. Zakreśl datę wykonania zdjęcia, aby wyświetlić oś czasu. Zdjęcie nie musi być robione dokładnie tego samego dnia każdego miesiąca.

 

Alfabet

Nie musisz widzieć całego ciała, aby pokazać wzrost. Twarz powie wszystko. Ułóż napisy nad głową dziecka, aby pokazać ramy czasowe i zrobić portret.

Efekt maskotki

Czasami porównanie rozmiarów jest najlepszym sposobem na pokazanie wzrostu. Zrób zdjęcie swojego dziecka obok pluszaka. Wybierz maskotkę, która na pierwszym zdjęciu jest tej samej wielkości, co dziecko, aby zmiany były wyraźne.

Wydarzenie sezonowe

Lubisz świąteczne dekoracje? Wykorzystaj kreatywność jako tło dla comiesięcznych zdjęć Twojego maleństwa. Każdego miesiąca znajdziesz okazję, aby ubrać malucha w klimacie święta lub pory roku. To pokaże upływ czasu, a także rozwój Twojego dziecka.

 

Exit mobile version