blog.empikfoto.pl

Pomysły na udekorowanie przestrzeni nad kanapą

Salon jest miejscem, w którym spędzasz najwięcej czasu ze swoimi gośćmi. Jako dobry gospodarz, chcesz, by ta przestrzeń była przyjazna i funkcjonalna. Jednym z najlepszych sposobów, żeby to osiągnąć, jest staranne zaprojektowanie przestrzeni za kanapą. Sprawdź nasze pomysły!

  1. Duża ściana z cegieł

Ściana z cegieł będzie idealnym tłem dla eklektycznej galerii zdjęć i obrazów umieszczonej nad kanapą. Różnorodna tematyka wkomponowana w niejednorodne estetyczne ramki to oryginalny sposób na prezentację Twoich upodobań.

 

  1. Zabawne zdjęcia

Wybierz swoje ulubione zdjęcia i wydrukuj je w dużym rozmiarze, by stworzyć przyciągającą oko kompozycję. Duże, czarno-białe fotografie mogą stać się wspaniałymi dziełami sztuki, czyniąc przestrzeń nad sofa centralnym punktem salonu.

 

  1. Lustereczko, powiedz przecie…

Powieszenie lustra nad sofą nie jest nowym trendem, lecz nadal bardzo efektownym i popularnym. Lustro pięknie podkreśli ascetyczny wystrój wnętrza i niezawodnie przykuje uwagę.

 

  1. Coś neutralnego

Granat, szarość czy biel to popularne odcienie wybierane jako tło galerii ściennej. Spróbuj jednak wyeksponować je jako główne kolory, podkreślając je na przykład kontrastującą ramką na zdjęcia.

 

  1. Zostań w domu

W zabieganym świecie warto pamiętać o chwili oddechu. Powieś za sofą oprawiony cytat, przypominający o tym, że dom to Twój azyl i czasem warto w nim zostać.

 

  1. Subtelna symetria

Dekorując przestrzeń za sofą, spróbuj zachować symetrię, używając przedmiotów o podobnych wymiarach, jednak delikatnie różniących się formą lub kolorem.

 

  1. Zachowaj umiar

Jasnoniebieska ściana z białymi akcentami i dostępem naturalnego światła stworzy wrażenie domu na plaży. By dopełnić efekt, nad sofą powieś duży, jasny obraz.

 

  1. Najważniejsze jest światło

Duże lustro na ścianie odbija światło i sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne, a jednocześnie przytulne.

 

  1. Ściana z rodzinnymi zdjęciami

Ściana ze zdjęciami to świetny pomysł, by nadać przytulności dużym, chłodnym wnętrzom. Rodzinna galeria szybko stanie się centralnym punktem pokoju.

 

  1. Blisko natury

Kup czyste płótno malarskie i przytwierdź do niego piękny wianek z suszonych kwiatów. To genialny w swej prostocie pomysł, który w połączeniu ze światłem i naturalnymi meblami stworzy niepowtarzalny efekt.

Exit mobile version