blog.empikfoto.pl

Powrót do szkoły w eko stylu! Postaw na butelki na wodę, bidony i torby bawełniane

Początek września oznacza dla wielu młodych osób koniec wakacji i powrót do nauki. Oprócz wyprawki szkolnej, niezbędnych książek i przyborów, warto również zadbać o inne elementy wyposażenia oraz zwrócić szczególną uwagę na aspekt ekologiczny. Jednakże na czym przede wszystkim należy się skupić, aby wrócić do szkoły w eko stylu?

 

Dlaczego warto być eko nawet w szkole?

 

Zanieczyszczając otaczające nas środowisko, działamy na niekorzyść zarówno nas samych, jak i naszych bliskich. W związku z tym warto żyć w zgodzie z naturą i podjąć pewne przedsięwzięcia w celu poprawienia sytuacji ekologicznej na świecie. Szkoła nie jest wyjątkiem. Jest to miejsce prawie każdego dnia generujące wiele odpadów, które przy zainicjowaniu pewnych działań można znacząco zredukować. Jednym z nich jest poszukiwanie przyjaźniejszych środowisku alternatyw wśród rzeczy codziennego użytku. Wiele opakowań produktów ze sklepowych półek jest wykonanych z długo rozkładających się tworzyw sztucznych. W związku z tym dołóżmy swoją cegiełkę w tworzeniu lepszego jutra zaczynając od ograniczenia zużycia plastiku.

 

Koniec z plastikowymi butelkami

 

Każdego dnia wyrzuca się około 100 milionów plastikowych butelek. Na szczęście istnieje o wiele  przyjaźniejsza dla przyrody alternatywa, jaką są stalowe butelki przeznaczone do wielokrotnego użytku. Personalizowany pojemnik z własnym nadrukiem bądź wyjątkową ilustracją jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla ucznia pragnącego wrócić do szkoły w ekologicznym stylu. Zamiast codziennego wyrzucania plastikowych odpadów weźmy na lekcje swoją własną, unikalną butelkę dostosowaną do ponownego napełnienia. Zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo pieniędzy, które wydalibyśmy na kupowanie napojów w sklepie. W związku z tym wykonana ze stali specjalna butelka pozwoli nam żyć nie tylko ekologiczniej, ale też łatwiej. Ponadto jedyna w swym rodzaju oprawa graficzna nie raz polepszy nam samopoczucie podczas trudnego dnia przepełnionego nauką. Warto również wspomnieć o bidonach, które nie raz przydadzą się na lekcjach wychowania fizycznego i nie tylko. Zapewniają one niezbędne nawodnienie podczas ciężkiego treningu.

 

Torba bawełniana, czyli ekologiczna alternatywa

 

Czy nie lepiej korzystać z jednej, wysokiej jakości torby, zamiast kupować kilkadziesiąt, a nawet kilkaset plastikowych reklamówek rocznie? Wykonana z o wiele wytrzymalszego materiału i przyjaźniejsza środowisku bawełniana torba jest optymalnym rozwiązaniem pod wieloma względami. Większa trwałość, niewielka cena oraz perspektywa niezanieczyszczania środowiska reklamówkami z tworzywa sztucznego to główne aspekty posiadania tej wyjątkowej torby. Jest to produkt znajdujący szerokie zastosowanie: od noszenia zakupów, po książki, zeszyty i podręczniki. Ponadto interesujący nadruk pozwoli w oryginalny sposób wyróżnić się wśród rówieśników z klasy. Szeroki zakres dostępnych barw sprawia, że każdy będzie w stanie znaleźć swoją jedyną, wymarzoną torbę.

 

Jak najprędzej zaopatrz się w powyższe produkty i wróć do szkoły w eko stylu!

Exit mobile version