blog.empikfoto.pl

Przedszkolaki mamom w dniu ich święta

prezent-dla-mamy-od-przedszkolaka-2

Prezent na dzień mamy od przedszkolaka to nie lada wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i dla jego taty, bo to oni w duecie są w stanie stworzyć wręcz cuda. Najlepszym upominkiem będzie ten, który zostanie wykonany własnoręcznie przez malucha, bo przecież dziecięce prace są najpiękniejsze na świecie. Przedstawiamy propozycje prezentów dla mamy, które dzieci mogą przygotować samodzielnie przy niewielkim wsparciu osoby dorosłej.

Pachnący lampion

Aby wykonać lampion, który oczaruje mamę, potrzebne będą: słoik, płatki kosmetyczne, biała farbka akrylowa w tubce, niewielka gąbka, koronkowa tasiemka, jeden tealight, papierowa, szeroka taśma klejąca oraz kolorowa, pachnąca sól do kąpieli. Wykonanie nie jest trudne. Najpierw z taśmy klejącej wycina się jak największe serce, a potem przykleja się je do słoika. Serduszko może składać się z dwóch części, a wówczas będzie jeszcze większe. Słoik należy pomalować farbką akrylową, używając do tego celu niewielkiej gąbeczki. Po wyschnięciu trzeba delikatnie odrywać papierowe serduszko. W górnej części słoika wiąże się koronkową tasiemkę, tworząc z niej jednocześnie ozdobną kokardkę. Z kolei do środka słoika trzeba wsypać kolorową sól do kąpieli, tak by powstała z niej dwucentymetrowa warstwa, na której stanie tealight. Lampion gotowy. To znakomity upominek dla mamy z okazji jej święta.

Rodzinny fotoplakat

Wszystkie mamy kochają piękne fotografie. Warto więc udać się na wspólny rodzinny spacer i zrobić piękne zdjęcia całej rodzinki, na których mama będzie główną postacią. Najpiękniejsze kadry powierzcie nam. Wykorzystując najnowszą technologię, wydrukujemy je na specjalnej, twardej piance, a dzięki temu, by stworzyć cudowną, klimatyczną galerię, wystarczy potem ustawić je na półce. Fotoplakat warto przewiązać dekoracyjną kokardą i wręczyć mamie.

Innym pięknym fotoprezentem dla mamy może być fotoksiążka, która będzie emanować cudownymi wspomnieniami. Jeśli dostarczycie nam zdjęcia i wybierzecie odpowiadający wam format, przygotujemy ten cudowny fotoalbum, a maluch, wręczając go mamie, zobaczy iskierki radości w jej oczach.

Bukiet tulipanów

Własnoręcznie wykonany bukiet tulipanów to pomysł na prezent na dzień mamy, który mogą zrealizować nawet najmłodsze dzieciaczki. Do wykonania tulipanów używa się masy solnej. Tę bardzo łatwo przygotować. Wystarczy poprosić tatę, a ten zagniecie elastyczną masę ze szklanki mąki, szklanki soli i połowy szklanki wody. Potem trzeba uformować niewielkie placki o grubości około 0,5 cm, a na ich powierzchni narysować wykałaczką kształt tulipana i usunąć nadmiar masy. U dołu tak przygotowanych tulipanów mocuje się patyczki do szaszłyków, które będą pełnić funkcję łodyżek. Kwiatki należy pozostawić do wyschnięcia, co potrwa przynajmniej 12 godzin. Gdy masa stwardnieje, kwiatki można pomalować na piękne kolory. Ostatnim krokiem jest przywiązanie do nich wstążeczek i umieszczenie ich w wazonie. Mama będzie na pewno zachwycona, tym bardziej że taki bukiet będzie wyglądać świetnie przez długi czas.

Personalizowana torba na zakupy

Bawełniana torba na zakupy to świetny pomysł na prezent od przedszkolaka, gdy będzie mógł on zająć się jej personalizacją. Wystarczy zapewnić maluchowi farby lub pisaki do malowania tkanin, a on z pewnością poradzi sobie dalej sam. Torba z cudnym rysunkiem będzie nie tylko piękna, ale także praktyczna i wpisze się doskonale w tak ważne dziś ekologiczne trendy.

Laurka w jeszcze bardziej kreatywnym wydaniu

Wszyscy pamiętamy czasy, gdy sami malowaliśmy laurki. To w końcu pomysły na dzień mamy i taty znane od lat. Dzisiaj także przedszkolaki uwielbiają przygotowywać takie prezenty. Zapewnij zatem dziecku brystol i farby, a ono z pewnością da upust swojemu talentowi. By laurka wyglądała jeszcze bardziej interesująco, pozwól mu ją ozdobić koralikami, drobnymi kamykami czy nawet kolorowymi guzikami. Odrobina kleju pozwoli trwale zamontować te elementy na kartonie, a laurka zyska niepowtarzalny wygląd. Otrzymując tak przygotowany prezent, każda mama będzie zachwycona, a w jej oczach z pewnością pojawią się łzy wzruszenia i miłości.

 

Exit mobile version