blog.empikfoto.pl

Jaki jest przeciętny czas trwania narzeczeństwa?

Przeciętny czas trwania narzeczeństwa to statystycznie ok. 13 miesięcy. Większość wedding plannerów sugeruje trzymanie się przedziału 12-18 miesięcy. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, jak i kiedy ogłosić swój ślub w zależności od ustalonego harmonogramu.

Dlaczego pary decydują się na długie zaręczyny?

Istnieje wiele powodów, dla których podczas okresu zaręczyn wolałbyś się nie spieszyć. Poniżej znajdziecie najczęstsze powodów, dla których pary decydują się odłożyć ślub na później:

Więcej czasu na planowanie

Kiedy macie dużo czasu na zaplanowanie ślubu, proces ten może być mniej stresujący dla zapracowanych par.

Więcej czasu na zaoszczędzenie pieniędzy

Niezależnie od tego, czy macie obszerną listę gości, czy chcecie dopieścić szczegóły, więcej czasu pozwolić Wam na zebranie większego budżetu i rozpoczęcie oszczędzania na wymarzone wesele.

 

Dlaczego pary decydują się na krótkie zaręczyny?

Wiele par zaręcza się i chce od razu zaplanować uroczystość. Zebraliśmy kilka powodów, dla których pary wybierają krótkie zaręczyny:

 

Oszczędzanie

Chociaż długie zaręczyny dają parom dużo czasu na oszczędzanie, krótki okres zaręczyn również może pomóc im ogólnie wydać mniej. Na przykład wiele miejsc i sprzedawców oferuje oferty last minute i zniżki w wolne terminy.

 

Wolę prostotę i zdecydowanie

Im więcej masz czasu, tym bardziej możesz chcieć ponownie przemyśleć swoje decyzje. Krótszy okres planowania zmusza pary do podejmowania szybkich i stanowczych decyzji, co z kolei może pomóc złagodzić stres.

 

Planowanie małego lub intymnego ślubu

 

Jeśli planujesz kameralny ślub, kolację lub wesele w ogródku, po co czekać? Pary, które decydują się na małżeństwo w ciągu trzech do sześciu miesięcy po zaręczynach, zwykle robią to, ponieważ mają krótką listę gości, co ułatwia przygotowanie ślubu w krótkim terminie.

 

Wolą skupić się na innych rzeczach

Kiedy pary są zorientowane na karierę lub mają inne cele, takie jak kupno domu lub wspólne założenie firmy, jak najszybsze zawarcie małżeństwa pozwala im skoncentrować swoją energię na tych zadaniach.

 

Nie mogą się doczekać małżeństwa

Wiele par nie może się doczekać życia małżeńskiego. Niezależnie od tego, czy ty i twój partner jesteście razem od dłuższego czasu, czy też chcesz jak najszybciej załatwić formalności, szybkie zaręczyny mogą być dla Was idealną opcją.

 

 

Nie ma znaczenia, czy zdecydujecie się wziąć ślub za rok, czy za trzy miesiące, o ile wybierzecie to, co jest dla Was najlepsze. Mając na uwadze klimat ślubu, budżet i styl życia, na pewno wygospodarujecie idealną ilość czasu na zaplanowanie wymarzonego ślubu.

Exit mobile version