blog.empikfoto.pl

Scrapbooking – z czym to się je?

scrapbooking - co to jest

Jeżeli masz duszę artysty i lubisz kreatywne działania, scrapbooking powinien przypaść Ci do gustu. Czego potrzebujesz, aby zacząć tę fantastyczną przygodę i jak właściwie to zrobić? Poznaj podstawowe informacje dotyczące scrapbookingu i zainspiruj się!

Czym jest scrapbooking?

Słysząc słowo scrapbook pochodzące z języka angielskiego, kojarzymy je z książką pełną wycinków. Prawidłowo! Scrapbooking to nic innego jak metoda tworzenia wyjątkowych albumów ze zdjęciami poprzez ich zdobienie różnego rodzaju kreatywnymi dodatkami. Nie są to zwyczajne albumy – w zależności od zamysłu, dostępnych produktów i wizji artystycznej możesz stworzyć prawdziwe dzieło sztuki! Możesz wykańczać brzegi stron ozdobnymi taśmami, przyklejać naklejki bądź inne elementy na rogi fotografii, tworzyć kompozycje z papierowych ozdób na środku stron bądź zdobić je tzw. hand letteringiem… Ręczne tworzenie kartek okolicznościowych, zaproszeń czy pudełek również jest formą scrapbookingu.

Co jest potrzebne do scrapbookingu?

Elementem niezbędnym do rozpoczęcia przygody ze scrapbookingiem jest baza w postaci specjalnego albumu – w tym przypadku mamy do czynienia z innym niż tradycyjny rodzajem papieru. Albumy do scrapbookingu posiadają sztywne, gładkie kartki, do których łatwo jest przyklejać ozdobne elementy, zwykle także łączone są spiralą. W ofercie Empik Foto znajdziesz je w wielu różnych wersjach okładek. Kolejnymi produktami, których nie może zabraknąć podczas zdobienia albumów, są nożyczki bądź gilotyna, dziurkacz, taśmy oraz kleje. Nie trzeba również dodawać, że potrzebne są zdjęcia, a do ich ozdobienia – wszelkiego typu markery, cienkopisy, tasiemki, koronki, guziki, naklejki, tekturowe wycinanki… Do efektywnego ozdobienia scrapbooka przydadzą się również kolorowe papiery w różne wzory, np. w kropki czy paski. Dobór dodatków do dekoracji albumu zależy wyłącznie od Ciebie! Ważne, aby były one różnorodne, kolorowe i zgodne z Twoim gustem.

Jak zacząć scrapbooking?

Aby scrapbooking sprawiał prawdziwą przyjemność, warto przejrzeć w Internecie przykładowe strony albumów w celu zainspirowania się. Możesz również poczytać o różnych metodach scrapbookingu – wypróbuj każdą z nich, aby wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Początkowo tworzenie scrapbooka może się wydawać skomplikowane, a Ty możesz nie wiedzieć od czego zacząć. Z czasem jednak zauważysz, że nawet strony albumu powstające całkowicie spontanicznie mogą być naprawdę niezwykłe. Pamiętaj, aby do nikogo się nie porównywać – każdy z nas ma inny gust i tworzy swój album według własnych upodobań. Nie zniechęcaj się, jeżeli pierwsze strony nie będą wyglądać tak, jak sobie je wyobrażałeś. Po jakimś czasie nabierzesz wprawy i każde kolejne wykonanie będzie jeszcze ciekawsze! Próbuj, wycinaj, przyklejaj i ciesz się nowym zajęciem – to naprawdę niepowtarzalne hobby, które może przynieść wiele radości!

Scrapbooking to kreatywne zajęcie, które z pewnością porwie Cię na długie godziny. Spróbuj swoich sił w zdobieniu albumów, a być może odkryjesz swój ukryty talent i nową pasję!

Exit mobile version