blog.empikfoto.pl

Jak urządzić pokój dziewczynki?

Przygotowanie pokoju dla nowego członka rodziny jest niezwykle ekscytujące. Chcemy, by była to przestrzeń przytulna i bezpieczna. Podpowiadamy, jak urządzić pierwszy pokój małej dziewczynki.

 1. Eklektyzm

Kolorowy dywanik lub tapeta w kwiaty to świetne sposoby na dodanie wigoru do pokoju Waszej córeczki. Jako akcenty możecie dodać ciekawy, wiszący żyrandol lub obrazki ze zwierzętami.

 

 1. Lata 70-te

Jeśli lubisz styl retro, zdecyduj się na lata 70-te. Ciekawym pomysłem na dekoracje są np. własnoręcznie farbowane zasłony.

 

 1. Pokój do zabawy

Pluszowy dywan jest świetnym miejscem do zabawy. Pamiętaj, żeby zabezpieczyć kanty mebli i innych ostrych przedmiotów, zanim dziecko zacznie raczkować.

 

 1. Tipi w kącie

Namiot tipi może być świetnym azylem lub kącikiem do czytania.

 

 1. Zaczarowany las

Zaprojektuj przestrzeń, która będzie rozwijać kreatywność maluszka już od pierwszych tygodni życia. Możesz na przykład inspirować się motywem lasu, w którym będzie bawić się Wasza mała księżniczka.

 

 1. Klasyczny róż

Coś dla małej damy – róż nie tylko jest bardzo dziewczęcy, ale również działa kojąco.

 

 1. DIY Karuzela nad łóżeczko

Taka karuzela jest bardzo łatwa do wykonania dzięki dostępnych w sklepach gotowym już elementom. Będzie też świetnym dodatkiem kolorystycznym.

 

 1. Kojąca biel

Uniknij nieładu, pozostając przy czystym i kojącym wystroju otoczenia. Klasyczną biel możesz przełamać delikatnymi odcieniami jasnego różu.

 

 1. Piękne motyle

Spraw, by Twoje dziecko czuło się inspirowane do rozwijania skrzydeł, dekorując pokój w motyw motylich skrzydeł.

 

 1. Centralny punkt pokoju

Zaprojektuj pomieszczenie wokół ustawionej centralnie kołyski, nad którą zawiśnie kolorowy żyrandol lub karuzela.

 

 1. Latające wróżki

Która mała dziewczynka ich nie kocha? Wróżki i inne postaci z bajek to wspaniałe źródło inspiracji do odkrywania nieznanych możliwości.

 

 1. Urocze sowy

Sowa to ujmujący motyw dekoracyjny do pokoju niemowlęcia. Sprawdzi się szczególnie, jeśli na horyzoncie może pojawić się brat lub siostra i zależy Wam na motywie neutralnym.

 

 1. Mały Paryż

Dla przyszłej podróżniczki wystarczy fototapeta z wieżą Eiffla na ścianie i ozdobna walizka.

 

 1. Pastelowo

Jeśli nie chcesz, by kolory pokoju dziecka były zbyt przytłaczające, postaw na łagodne pastele w odcieniach różu, żółtego i błękitu.

 

 1. Lwy, tygrysy i niedźwiedzie

Urocze zwierzęce wzory w połączeniu z neutralnymi dekoracjami to świetny pomysł na główny motyw pokoju.

 

 1. Niepowtarzalny układ gwiazd

Opraw obraz lub zdjęcie nieba wykonane dokładnie w dniu i godzinie urodzin małej dziewczynki i powieś na ścianie lub suficie.

 

 1. Alicja w Krainie Czarów

Postaw na niesamowity klimat znany z „Alicji w Krainie Czarów” – umieść w pokoju białe króliki, pluszowe gąsienice i koniecznie pamiętaj o proszonych herbatkach.

 

 1. Kosmos

Powitaj małą dziewczynkę sufitem pełnym rozświetlonych konstelacji i kolorowych światełek. To na pewno dobrze wpłynie na jej wyobraźnię.

 

 1. Mała galeria zdjęć

Sprawdzonym pomysłem jest zaprojektowanie galerii zdjęć rodziny i małych obrazków, powieszonych na jednej ścianie.

 

 1. Nad morzem

Poduszki w kształcie wielorybów, zasłony w pasy, kompas – pomogą wyznaczyć kierunek życia małej dziewczynki. Dla przełamania kolorów, możesz użyć akcentów czerwieni, dekorując kołyskę.

 

 

Exit mobile version