blog.empikfoto.pl

Wiosna w obiektywie, czyli pomysł na pierwszą, wiosenną fotoksiążkę

 Słońce coraz śmielej zagląda zza chmur i pieści swoimi promieniami skórę zachęcając do aktywności na zewnątrz. Uwielbiasz długie rowerowe przejażdżki? Uczysz się po raz pierwszy jeździć na rolkach? A może kochasz spacerować po lesie, delektując się zapachem i dźwiękami budzącej się przyrody? Upamiętnij te chwile i stwórz swoją pierwszą, wiosenną fotoksiążkę. Dowiedz się, jak to zrobić!

 

Jak przygotować fotoksiążkę z wiosny?

Chcesz przeżyć tę wiosnę, tak jak nigdy dotąd, dlatego coraz więcej czasu spędzasz na zewnątrz? Wypróbuj także trening uważności, czyli mindfulness. To sztuka bycia obecnym w danej chwili z pełnym skupieniem na pozornie nic nieznaczących szczegółach, takich jak krople deszczu na rozwijających się liściach, czy pełzająca dżdżownica, która ochoczo zabiera się do pracy. W tak dogłębnym przeżywaniu i doświadczaniu pomoże Ci aparat. Rób zdjęcia wszystkiemu, co Cię zachwyca i wzbudza w Tobie emocje. Nie wiesz od czego zacząć? Oto kilka pomysłów na wiosenne fotografie.

Spakuj bidon, telefon i rusz przed siebie na rowerze. Wdychaj powietrze i obserwuj jak słońce mieni się między drzewami. Zatrzymaj się w oddaleniu od ludzi, zaczerpnij łyk wody i spójrz pod swoje nogi, jak mrówki budują swoje małe imperium. Pójdź ich śladem z aparatem, a z pewnością odkryjesz coś niesamowitego. Następnie zadrzyj głowę do góry i „upoluj” obiektywem dzięcioła, który niestrudzenie pracuje wśród drzew. Natura to wspaniały temat na zdjęcia!

 

Spędzasz czas z bliskimi? Wykorzystaj to! Fotografuj, jak dzieci się śmieją, jak wiatr rozwiewa im włosy, jak podnoszą nogi podczas przejażdżki przez kałuże. Upamiętniaj promienie słońca na ich twarzach, listek wetknięty za ucho i szyszkę w drobnych dłoniach.

Doskonałym pomysłem jest także uwiecznienie domowych sytuacji, takich jak świąteczne przygotowania, czy sprzątanie, jak np. mycie okien. Rób zdjęcia, kiedy malujesz pisanki, jak kurz z trzepanych dywanów mieni w promieniach słońca lub gdy bliska osoba odbija się w umytych właśnie oknach. Nie czekaj na dogodną chwilę. Najlepsze i niepowtarzalne zdjęcia to efekt spontaniczności.

Uwielbiasz jazdę na rowerze po okolicy? Zacznij odkrywać tajemnice Twojego miasta! Poszukaj w internecie okolicznych atrakcji historycznych, odwiedź każdą z nich i stwórz własną mapę najciekawszych miejsc w Twoim mieście. Możesz również wyjechać poza własne miejsce zamieszkania i zwiedzać tamtejsze okolice. Polska ma naprawdę wiele do zaoferowania, a wiosną wspaniale rozkwita. Warto być świadkiem tego procesu.

Jak zrobić wiosenną fotoksiążkę?

Zrobiłeś tysiące zdjęć sobie, bliskim i naturze? Czas na selekcję! Wybierz wyłącznie te fotografie, które opowiadają jakąś historię i budzą w Tobie pozytywne uczucia. Następnie rozsiądź się wygodnie w fotelu, zadbaj o butelkę z wodą i wejdź na stronę internetową z edytorem fotoksiążki np. empikfoto.pl.

Aby stworzyć niepowtarzalny album:

Jeśli uważasz, że skończyłeś pracę, sprawdź swój projekt, zaakceptuj go i złóż zamówienie.

Wiosna to idealny czas na naukę uważności. Bądź kreatywny, upamiętnij każdą chwilę i stwórz niepowtarzalny wiosenny album.

 

Exit mobile version