blog.empikfoto.pl

Zaplanuj swoje Święta!

Tak, wiemy – do Świąt jeszcze całkiem sporo czasu ? Z drugiej strony, ile razy zarzekaliście się, że w następnym roku już na początku grudnia będziecie mieli zakupione wszystkie prezenty, w połowie miesiąca wysprzątacie całe mieszkanie, a tydzień przed Wigilią ubierzecie choinkę? Udało Wam się choć raz zrealizować ten plan? Nie musicie odpowiadać ? Dlatego w tym roku przygotowaliśmy świąteczny harmonogram, który pomoże Wam i nam zorganizować ten wyjątkowy czas!

Według badań 8 na 10 Europejczyków przytłacza już sama myśl o przygotowaniach do Świąt. Być może dlatego wiele przedświątecznych obowiązków zostawiamy na ostatnią chwilę. Dlaczego dopiero 24 grudnia orientujemy się, że potrzebujemy nowej gwiazdy na czubek choinki (przecież stara w zeszłym roku pękła), biegniemy do galerii handlowej po ostatnie prezenty (bon podarunkowy pod choinkę to też dobry prezent) oraz przygotowujemy większość potraw na świąteczny stół? Przyczyną jest brak planu! Chcąc Wam i sobie zaoszczędzić świątecznej traumy, prezentujemy poniżej harmonogram, dzięki któremu przygotowania do świąt będą przyjemnością!

5 tygodni przed Świętami

Przygotuj listę prezentów. Zastanów się, komu powinieneś sprawić podarunek i skonfrontuj to ze swoim budżetem świątecznym. Pomyśl, jakie upominki sprawią radość Twoim najbliższym. Pamiętaj, że 23 listopada jest Black Friday, więc może uda Ci się upolować coś w niższej cenie.

4 tygodnie przed Świętami

Z takim wyprzedzeniem warto zaplanować rodzinne spotkania i zadecydować, u kogo w tym roku odbywa się Wigilia. Jeśli ten zaszczyt przypadnie właśnie Tobie, to zrób również listę dań, które chcesz zaserwować i przygotuj podział kuchennych obowiązków – nie musisz szykować wszystkiego sam. Z pewnością mama pomoże Ci z pierogami, a córki siostry z przyjemnością upieką ciasto.

3 tygodnie przed Świętami

Jest to doskonały moment na zakup prezentów. Na trzy tygodnie przed Świętami w sklepach nie ma jeszcze takich tłumów. Jest to również bezpieczny czas na zamawianie różnego rodzaju produktów przez Internet – na spokojnie wszystko powinno dotrzeć przed Wigilią. Jeśli jednak masz problem z wybraniem odpowiednich podarunków dla rodziny, to nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę! Zastanów się nad uniwersalnymi prezentami, takimi jak np. butelka dobrego wina czy notes z grawerem. Każde wino nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli zapakujesz je np. w personalizowaną skrzynkę z prawdziwego drewna. Dzięki takiej oprawie prezent będzie niezwykle elegancki. Dla młodszych członków rodziny można samodzielnie przygotować notesy w pięknej, drewnianej oprawie. Możesz na nich wygrawerować imiona obdarowanych osób lub dedykacje. Notes ma zwykle grubsze, gładkie kartki, które idealnie sprawdzą się, jeżeli chcemy prowadzić pamiętnik czy przepiśnik.

Na trzy tygodnie wcześniej możesz również przyrządzić niektóre dania, gdyż zamrożone nie stracą smaku. Do takich potraw należą pierogi, kapusta z grochem, zupa grzybowa czy czerwony barszcz. Dzięki temu w Wigilię oszczędzisz sporo czasu, nie rezygnując przy tym z domowego smaku tradycyjnych dań.

2 tygodnie przed Świętami

Zrób podział obowiązków domowych. Niech córka umyje łazienkę, mąż poodkurza, a Ty zajmij się porządkowaniem kuchni. Sprawdź, czy masz wystarczającą liczbę jednakowych talerzy, czy obrus jest czysty i czy nie brakuje ci podstawowych ozdób choinkowych (lampek, gwiazdy itp.). Jest to też ostatni moment na zakupienie brakujących prezentów bez zbędnego stresu.

Nie zapomnij również o wysłaniu kartek świątecznych. Zamiast tych standardowych, z choinką czy Świętym Mikołajem, pomyśl nad oryginalną alternatywą w formie kartki stworzonej ze zdjęcia Waszej rodziny. Wspólna fotografia w świątecznych czapkach będzie świetną pamiątką dla dalszych lub bliższych członków rodziny, którzy w tym roku nie spędzą z Wami Świąt. Taka forma życzeń jest popularna np. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce również coraz częściej ją stosujemy, ale w formie wirtualnej. Warto jednak przenieść ją do „realnego świata”, w którym nasi najbliżsi, szczególnie ci starsi, będą mogli cieszyć się fotografią  oprawioną w ramkę.

Tydzień przed Świętami

To czas na dokładne posprzątanie mieszkania, zakupienie ostatnich produktów spożywczych i przygotowanie potraw na świąteczny stół. Na kilka dni przed Wigilią możesz już ubrać choinkę i zapakować prezenty. To jest również tydzień, w którym powinieneś wygospodarować chociaż kilka chwil na relaks. Odpocznij z ulubioną książką lub wybierz się na basen i do sauny. Dzięki temu będziesz mógł w pełni zrelaksowany cieszyć się z chwil spędzonych wspólnie z rodziną.

Jeśli uda ci się w mniejszym lub większym stopniu wprowadzić w życie powyższy harmonogram, to gwarantujemy, że przygotowania Świąt nie będą tak nerwowe czy chaotyczne jak zwykle. Pamiętaj, że nawet jeśli nie zdążysz z realizacją wszystkich punktów, to Święta i tak się odbędą ? Kupne pierogi czy kurz za szafką z pewnością nie popsują nastroju nikomu z rodziny.

Wiele prezentów, w tym grawerowane skrzynki na butelki, świąteczne fotokartki i zaproszenia oraz grawerowane przepiśniki, możesz zamówić na stronie EmpikFoto.

Exit mobile version