blog.empikfoto.pl

Zdjęcia jedwabiste – czym jest papier jedwabisty?

papier jedwabisty

Zamawiając cyfrowe wydruki swoich zdjęć, możesz wybrać rodzaj papieru, na którym będą wykonane. Warto dobrze przemyśleć tę kwestię, ponieważ nośnik w znacznej mierze determinuje wygląd odbitek. Jedną z ciekawych opcji dla klientów Empik Foto jest papier jedwabisty premium. Dowiedz się, co to takiego i w jaki sposób może wpłynąć na jeszcze lepszy wygląd Twoich zdjęć.

Dlaczego papier ma znaczenie?

Dziś coraz rzadziej decydujemy się na drukowanie wykonywanych cyfrowo zdjęć. Oglądając ulubione ujęcia na ekranie, trudno jednak docenić ich prawdziwe piękno. Dlatego na pewno warto zdecydować się na fizyczne odbitki idealne do eksponowania w domu lub przechowywania w albumach.

Obecnie jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek – między innymi dzięki serwisowi Empik Foto, który umożliwia zamówienie wydruków bez wychodzenia z domu. Dzięki temu możesz na spokojnie wybrać zdjęcia do wydrukowania, zdecydować o ich formacie oraz rodzaju papieru. Ten ostatni czynnik wbrew pozorom jest bardzo ważny – to bowiem od papieru zależy, jak będzie prezentowało się zdjęcie. Nośniki różnią się grubością (gramaturą). Te grubsze zasadniczo są trwalsze i oraz wykończeniem. W tym przypadku trudno mówić o „lepszym” czy „gorszym” wariancie – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i jak wykorzystana będzie odbitka.

Papier matowy, błyszczący czy… jedwabisty?

Standardowe wydruki zdjęć można zamówić na papierze błyszczącym lub matowym. Ten pierwszy zapewnia piękne odwzorowanie kolorów i wyrazistość szczegółów, natomiast drugi nie odbija światła, przez co lepiej prezentuje się np. w ramkach czy albumach. Ponadto nie widać na nim odcisków palców, o które łatwo podczas przeglądania zdjęć. Z tego artykułu dowiesz się więcej o różnicach między papierem błyszczącym a matowym.

To jednak nie jedyne możliwości. Warto przyjrzeć się też nośnikom z grupy Premium i Exclusive, które wyróżniają się wyższą gramaturą i różnymi wariantami wykończenia. Godny uwagi może się okazać szczególnie jedwabisty papier fotograficzny, który wyróżnia się unikalną fakturą nadającą zdjęciom elegancki charakter.

Czym charakteryzują się zdjęcia jedwabiste?

Papier Jedwabisty Premiumw Empik Foto to nośnik o nieco wyższej gramaturze (235 g/m2) niż standardowa (210 g/m2), co zapewnia mu wyższą odporność mechaniczną. Najbardziej wyróżnia go jednak struktura. Na pierwszy rzut oka zdjęcia jedwabiste mogą nieco przypominać te matowe, ale wystarczy się przyjrzeć, by dostrzec delikatnie ziarnistą fakturę imitującą płótno. Dzięki niej każde ujęcie prezentuje się znacznie bardziej elegancko.

Zdjęcia jedwabiste przypominają nieco te wykonywane w dawnych czasach w najlepszych atelier. Gama kolorów jest bardzo szeroka, przez co zdjęcie prezentuje się profesjonalnie. Zarówno czerń, jak i biel pozostają czyste głębokie.

Kiedy odbitki jedwabiste Empik Foto to najlepszy wybór?

Dzięki swoim unikalnym właściwościom papier Jedwabisty Premium idealnie nadaje się do:

Decydując się na odbitki jedwabiste w Empik FOTO, możesz mieć pewność co do jakości samego wydruku i użytych materiałów. By jeszcze piękniej prezentowały się w Twoim domu, zamów stylowe pudełko do ich przechowywania. Zamówienie złożysz wygodnie przez Internet i otrzymasz prosto do domu lub odbierzesz w punkcie. Jesteśmy przekonani, że zdjęcia jedwabiste Cię zachwycą!

Exit mobile version