blog.empikfoto.pl

Jak zrobić zdjęcie do paszportu? Kompendium wiedzy

zdjęcie - do paszportu

Data ważności twojego paszportu zbliża się wielkimi krokami? Składając wniosek o wydanie nowego dokumentu, dopilnuj, by dołączyć do niego odpowiednie zdjęcie paszportowe, spełniające wszystkie szczegółowe wymagania. Na co trzeba zwrócić uwagę, robiąc zdjęcie do paszportu?

Zdjęcie do paszportu – wymogi formalne

Przed złożeniem wniosku o wydanie paszportu w odpowiedniej placówce (zwykle jest to urząd wojewódzki lub jego wydział zamiejscowy), trzeba zebrać komplet niezbędnych dokumentów i upewnić się, czy spełniają one wymogi formalne. Jednym z najważniejszych załączników do takiego wniosku jest zdjęcie paszportowe o szczegółowo określonych parametrach i wymaganiach. Jakie podstawowe kryteria formalne musi spełnić zdjęcie do paszportu?

Inne ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę:

Szczegółowe informacje i instrukcje możesz znaleźć tutaj: https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu.

Jak zrobić zdjęcie do paszportu w domu?

Wbrew pozorom nie musisz udawać się do stacjonarnego salonu fotograficznego, by zrobić sobie dobre zdjęcie do paszportu. Jeśli masz do dyspozycji aparat cyfrowy lub smartfona z dobrym aparatem, bez problemu wykonasz zgodną ze wszystkimi wytycznymi fotografię w warunkach domowych. Niestety, selfie w tym wypadku raczej nie wchodzi w grę. Najlepiej więc poproś o pomoc przyjaciela lub członka rodziny, a jeśli to niemożliwe, skorzystaj z trybu samowyzwalacza.

Robiąc samodzielnie zdjęcie do paszportu, pamiętaj, że:

Po zrobieniu i odpowiednim przygotowaniu zdjęć wystarczy wywołać je we właściwym formacie (35 x 45 mm) na papierze dobrej jakości. Z pomocą Empik Foto zrobisz to bez wychodzenia z domu. Odbitki dotrą do ciebie w 1-2 dni (w zależności od wybranego sposobu dostawy). Powodzenia!

Exit mobile version