blog.empikfoto.pl

10 pomysłów na zdjęcia z wakacji

wywolywanie-zdjec

Nie pozwól, by brak planu na wakacyjny wyjazd przeszkodził Ci w spędzeniu gorących, letnich dni w wyjątkowy sposób! Wykorzystaj potencjał, jaki skrywa zamieszkiwana przez Ciebie okolica, a nawet Twój własny dom. Skorzystaj z naszych sposobów, aby zrobić niebanalne zdjęcia i doskonale się bawić, gdziekolwiek spędzasz swój wakacyjny czas. 10 pomysłów na zdjęcia z wakacji!

Lato w mieście nie musi być nudne. Ciekawe zdjęcia z wakacji, które wykonasz według naszych pomysłów, śmiało mogą konkurować z kadrami znajomych wypoczywających w ciepłych krajach. Gotowy? Zaczynamy!

1. Sesja w zbożu

To must have w każdym wakacyjnym albumie! Złote kłosy, które w lipcu i sierpniu uginają się po ciężarem ziaren to niezwykle atrakcyjne tło do zdjęć. Jeśli przegapiłeś wcześnie wschodzące kłosy – nic straconego. Powiązane już stogi siana pod koniec wakacji również cieszą się ogromną popularnością wśród fotografów! Koniecznie zorientuj się, czy w Twojej okolicy nie ma podobnych upraw. Jeżeli nie zboże, to może żółty rzepak lub pole kukurydzy? Każde z nich będzie świetnym pomysłem na letnią sesję.

2. Dokumentacja prac w ogrodzie

Lubisz prace w ogrodzie? Z przyjemnością obserwujesz, jak z nagiej ziemi wyrastają, rozkwitają, a potem więdną rośliny? Cykl życia kwiatów czy krzewów, podobnie jak wykonywane czynności ogrodnicze, możesz utrwalić na fotografiach. W zimie na pewno wrócisz do nich z przyjemnością!

3. Fotografie z wycieczek po miejskich zabytkach i atrakcjach turystycznych

Poczuj się jak turysta we własnym mieście. Wybierz się na wycieczkę po lokalnych zabytkach i innych atrakcjach, dla których przyjeżdżają tu turyści. Oczywiście nie zapomnij o aparacie! Przy każdym punkcie wycieczki zrób zdjęcie, a potem stwórz z nich własny przewodnik wakacyjny po okolicy.

4. Foodstagramming, czyli fotografuj jedzenie

Masz swoje ulubione smaki? A może lubisz próbować nowych rzeczy? Lato sprzyja kulinarnym eksperymentom, ale nie zapomnij zrobić zdjęć potrawie, którą zamierzasz zjeść! Ten trend zyskał nawet swoją nazwę – foodstagramming to fotografowanie jedzenia i dzielenie się nim za pośrednictwem kanałów w social mediach. Zabaw się w szefa kuchni bądź eksploruj lokalne miejscówki, by znaleźć prawdziwe kulinarne perełki tuż za rogiem Twojego domu. Możesz także zabawić się w krytyka i ocenić wybrane restauracje właśnie w mediach społecznościowych.

Wciągające zajęcie na lato i spora dawka dobrego smaku gwarantowane! Bon appetit!

5. Metamorfoza wyglądu

Wakacje – przerwa od pracy czy szkoły to dobry pomysł na eksperymenty z wyglądem. Zafarbuj włosy na różowo, zmień sposób malowania się, ubierz inne niż zazwyczaj ciuchy. A potem urządź sobie szaloną sesję zdjęciową. Jeśli dotychczas brakowało Ci odwagi na taki ruch, to najlepszy moment na metamorfozę w roku!

6. Uczestnicz w plenerowych imprezach

A tych w wakacje nie brakuje! Koncerty, pikniki, festyny – wspomnienia każdej z nich możesz uchwycić na fotografiach, które potem wywołasz np. w formie fotoksiążki.

7. Uprawiaj sport, dokumentuj osiągnięcia

Sport to zdrowie, a lato szczególnie sprzyja rozwojowi aktywności fizycznej. Dla osób, które dodatkowo chcą zrobić sobie niezapomniane zdjęcia, jest szansą do odkrywania nowych plenerów. Każda wycieczka rowerowa może być szansą do napotkania atrakcyjnego miejsca wprost idealnego do zrobienia selfie. Przyjemne z pożytecznym! Wakacyjny album niemalże sam zapełni się na Twoich oczach!

8. Z architekturą w tle

W każdym mieście są poprzemysłowe hale czy opuszczone kamienice. W tych klimatycznych miejscach nie potrzebujesz nawet dodatkowych efektów specjalnych ani filtrów – zdjęcia po prostu się udają i to przy minimalnym wysiłku.

9. Studio w domu

Latem, kiedy dni są dłuższe możesz poćwiczyć praktyczne umiejętności z zakresu fotografii. Zdjęcia robione w domu, przy świetle naturalnym lub sztucznym pozwolą Ci stworzyć pierwsze portfolio prac, potrenować warsztat czy wreszcie po prostu dobrze się bawić.

10. Fotografuj to samo miejsce każdego dnia o tej samej porze

I tak przez całe wakacje… albo i dłużej! Na ten pomysł wpadło już wielu fotografów, ale raczej żaden z nich nie realizował sesji w okolicy Twojego domu. Bądź pierwszy – spędź fajnie czas i stwórz wyjątkową pamiątkę z lata.

Zdjęcia z wakacji mogą być piękne, bez względu na to, gdzie zostały wykonane. Liczy się technika, pomysł, a przede wszystkim pozytywna energia. Wspomnienia z tego beztroskiego, letniego czasu zostaną z Tobą na wiele lat! Skorzystaj z naszych wrześniowych odbitkowych promocji w Empik Foto i ciesz się swoimi wspomnieniami. Wywołaj odbitki w Empik Foto!

Exit mobile version