blog.empikfoto.pl

5 pomysłów na chłodne, zimowe wieczory z bliskimi

Magiczny Botaniczny

Wraz z nadejściem zimy wieczory stają się wyjątkowo długie. Często spędzamy je pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty w ręce, w towarzystwie dobrej książki lub filmu. Taki relaks w domowych zaciszu może jednak szybko się znudzić, dlatego dziś mamy dla Was 5 alternatywnych pomysłów na spędzenie wieczorów z bliskimi.

1. Urządź wieczór gier

Kiedy aura za oknem nie rozpieszcza wyciągnij ulubioną planszówkę z szafy i zaproś bliskich do zabawy. Nuta rywalizacji z pewnością przyniesie dużo frajdy wszystkim uczestnikom. Zima to również dobry czas na wypróbowanie nowych gier lub powrót do sprawdzonych kalamburów. Jeśli nie przepadacie na tradycyjnymi grami, możecie wybrać cyfrową formę rozrywki, na przykład gry w wirtualnej rzeczywistości.

2. Wybierz się na spacer do ogrodu świateł

Spacer po zmroku może zamienić się w fantastyczną przygodę, jeśli zawitacie do ogrodu świateł. W całej Polsce jest ich kilkanaście i mają przeróżne motywy. Naszym zdaniem szczególnie warto odwiedzić wystawę MagicznyBotaniczny w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Małych i już tych całkiem dorosłych odkrywców czeka tam ponad 30 rozświetlonych przystanków, opowiadających o czterech żywiołach. Bilety i szczegółowe informacje na temat wystawy znajdziecie na www.lumagica.pl. Do 4 grudnia bilety kupicie o 10% taniej z kodem EmpikFoto10.

Odwiedzając MagicznyBotaniczny przywita Was prawie 6-metrowy smok, zobaczycie gnane wiatrem chmury, dumnego pawia, magiczne tunele i zanurzycie się w głębinach morza. Piękne otoczenie iluminacji, to świetna okazja do zrobienia wielu zdjęć, które pozwolą cieszyć się z wizyty w świetlnym parku na długo po spacerze. Ze zrobionych fotografii możecie skomponować album lub od razu stworzyć swoją własną fotoksiążkę, która będzie pamiątką na lata.

3. Przygotuj własnoręcznie ozdoby

Początek zimy to również czas oczekiwania na Święta. Warto poświęcić chłodny wieczór lub kilka na przygotowanie własnoręcznych ozdób na choinkę lub wigilijny stół. Nie wiecie jak zabrać się za zrobienie stroików, łańcuchów czy bombek? W Internecie znajdziecie teraz mnóstwo inspiracji zarówno na stonowane, eleganckie ozdoby, jak i na kolorowe, wesołe dekoracje wraz z instrukcją, jak wykonać je krok po kroku. Pomyśl również o upieczeniu pierników i ozdobieniu ich lukrem. Mogą być fajnym prezentem dla Twoich bliskich lub piękną ozdobą na choinkę – o ile nie znikną szybciej niż zawisną na drzewku. W świąteczną atmosferę wprowadzą Cię również bożonarodzeniowe kubki, które możesz spersonalizować jak tylko zechcesz.

4. Przygotuj kartki dla znajomych i rodziny

Jeśli wciągnęło Was własnoręczne szykowanie świątecznych ozdób, pomyślcie również o stworzeniu kartek z życzeniami. Coraz częściej życzenia trafiają do nas za pośrednictwem telefonu, więc taka papierowa kartka z pewnością będzie dużym zaskoczeniem dla Twoich bliskich. Puśćcie wodzę wyobraźni i szalejcie, a życzenia zamienią się w małe dzieła sztuki. Jeśli prace manualne to nie Twoja bajka, możesz też spersonalizować fotokartkę.

5. Oddaj się łyżwiarskiemu szaleństwu

Nie ważne czy jesteś mistrzem łyżew czy to będzie dopiero Twój łyżwiarski debiut – na lodowisku z pewnością będziesz się świetnie bawić z rodziną lub znajomymi. Większość lodowisk jest otwarta również wieczorami i prowadzi wypożyczalnie sprzętu, więc jedyne co musisz ze sobą zabrać na taką wycieczkę, to dobry humor.

Exit mobile version