blog.empikfoto.pl

Gry na ćwiczenie pamięci dla dziecka – gra memo

Memory to wyjątkowo popularna gra wśród najmłodszych – kto z nas nie odkrywał w dzieciństwie tych kolorowych kartoników, próbując odnaleźć ich parę? Wykorzystanie jej jest bardzo dobrym sposobem na ćwiczenie pamięci i refleksu – nie tylko u dzieci, ale i u starszych!

Zabawki z głową – gry na ćwiczenie pamięci dla dziecka

Najlepsza zabawa to taka, która jednocześnie łączy się z nauką i rozwojem osobistym dziecka. Grając w memory, Twoja pociecha doskonale ćwiczy swoją spostrzegawczość oraz pamięć. Może ona również poznawać nowe kolory bądź nowych zwierzęcych przyjaciół! Ponadto, gra memo pozwala rozwijać u dziecka motorykę oraz refleks. Pociecha, zbierając kolejne punkty i szukając par do kartoników, uczy się rywalizować, wygrywać, ale również… przegrywać, akceptując fakt, że przegrana także jest częścią codziennego życia. Gra memo to idealna propozycja nie tylko dla maluchów w wieku przedszkolnym, ale i dla starszych dzieci, a nawet seniorów, którzy chcą zadbać o swoją pamięć!

Personalizowana gra memo

Gra memory jest lubiana przez większość dzieci i dorosłych sama w sobie – a co gdyby istniała możliwość jej spersonalizowania? Empik Foto daje szansę stworzenia gry memo z własnymi zdjęciami na kartonikach! Możesz umieścić na nich ulubione fotografie swoich dzieci, zabawne ujęcia z ukochanym zwierzakiem, a nawet najpiękniejsze zdjęcia z własnego ślubu! Istnieje również możliwość stworzenia personalizowanych kwadracików z tekstem, np. z imionami Waszych najbliższych bądź przyjaciół Twojego dziecka. Wówczas można łączyć je z memorami ze zdjęciami. Kartoniki wykonane są z wytrzymałej, grubej tektury, co jest wyjątkowo istotne w przypadku najmłodszych graczy. Taka spersonalizowana gra to jeszcze więcej śmiechu i frajdy – dla Ciebie i dla Twojej pociechy!

Gra memo – doskonały pomysł na prezent

Personalizowana gra memo ze zdjęciami to świetny pomysł na kreatywny upominek, np. z okazji urodzin. Obdarowana osoba na pewno wyjątkowo się ucieszy, widząc, że elementy gry zawierają nie gotowe nadruki, ale fotografie z nią samą bądź z grupą przyjaciół. Gra memory jest także wyjątkowo praktyczna. Ze względu na to, że nie zajmuje dużo miejsca, możesz zabrać ją ze sobą w niemal każde dowolne miejsce. Jej zasady są niezwykle proste, dlatego każdy jest w stanie szybko je zrozumieć i cieszyć się grą nawet przez długie godziny. Najwięcej frajdy przyniesie wspólna zabawa w większym gronie. Wówczas warto połączyć ze sobą kilka zestawów, aby kartoników było więcej. Każda gra memo dostępna w ofercie Empik Foto zawiera dwadzieścia cztery kafelki.

Ta prosta zabawa, jaką są memory, może przynieść wiele radości nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym! To świetna rozrywka dla osób w każdej grupie wiekowej, która nie jest w stanie się znudzić i może umilić czas w każdych warunkach. Nie ma lepszej gry na ćwiczenie pamięci. W podróży, na pikniku, w poczekalni czy na wycieczce szkolnej. Gra memo bawi, edukuje i rozwija. Pokaż ją swojemu dziecku, a z pewnością będzie chciało sięgać po nią regularnie!

Exit mobile version