Promocje do -30%

Sprawdź
0 produktów

Co to jest Gra Memory?

Grę Memory zna chyba każdy, a kto jeszcze nie miał okazji w nią grać, ten niech czym prędzej nadrobi zaległości. Jest to rozrywka, która dostarcza wielu radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Można bawić się nią w domu, albo zabrać na wycieczkę lub wakacyjny wyjazd. Historia gry Memory jest dość długa, bo sięga XIX wieku. Wymyślono ją w Londynie, w Pelman Institute, a polega ona w największym skrócie na odnajdywaniu par takich samych kart. Do grania można wykorzystywać karty lub planszę, a odmian Memory jest tyle, że znajdą wśród nich coś dla siebie zarówno najmłodsze dzieci (już nawet z rocznymi maluchami można się w nią bawić), jak i dorosłe osoby. W swojej podstawowej wersji Memory to gra karciana dla dwóch osób. Uczestnicy dysponują 52 lub 54 zwykłymi kartami, które układane są w czterech rzędach po 13 kart (jeśli gra się 52 kartami), albo w sześciu rzędach po 9 kart (gdy w talii są 54 karty). Osoby uczestniczące w grze mają odsłaniać na zmianę po dwie karty. W przypadku znalezienia pary, karty ze stołu zabiera ta osoba, która połączyła ze sobą pasujące elementy. Oczywiście wygrywa ten, kto zbierze więcej par.

Gra Memory dla dzieci – jak w nią grać?

Jak już zostało wspomniane, możliwych kombinacji i wersji gry Memory może być naprawdę wiele. W przypadku najmłodszych dzieci warto zaproponować taką, która polega na znajdowaniu identycznych obrazków. Im dziecko starsze, tym bardziej skomplikowane można mu proponować rozwiązania. Dobrze jest np. znaleźć taką wersję gry, w której pasującymi do siebie kartami będą takie przedstawiające powiązane ze sobą element. Mogą to być np. takie pary, jak śnieg i narty, dom i okno, morze i statek etc.

Dlaczego warto grać w grę Memory?

Korzyści z grania w Memory jest bardzo wiele. Oprócz świetnej zabawy, gra zapewnia także doskonałe warunki do ćwiczenia pamięci, spostrzegawczości i zdolności logicznego myślenia. Szczególnie polecana jest dzieciom, potrzebującym różnorodnych bodźców do rozwoju wszystkich swoich zdolności i umiejętności..

Jak stworzyć swoją własną grę Memory?

Nie brakuje entuzjastów gry Memory, którzy chętnie widzieliby na kartach wybrane przez siebie zdjęcia, rysunki, grafiki albo innego rodzaju symbole. Dzięki usłudze oferowanej przez Empik Foto można takie marzenie łatwo ziścić. Wystarczy wybrać pliki z pożądanymi wizerunkami i podczas składania zamówienia wgrać je zgodnie z instrukcjami. Stworzenie własnej wersji gry Memory to może być fantastyczny pomysł na nietuzinkowy prezent. Szczególnie docenią go osoby, które lubią spędzać wolny czas w gronie przyjaciół i rodziny, grając czy to w różne gry karciane, czy w planszówki. Zamówione w Empik Foto kafelki do gry są wykonane z grubej tektury, więc przetrwają nawet najbardziej emocjonujące rozgrywki. Pakowane w estetyczne pudełko, zawierają 24 karty o wymiarach 6x6 cm. Co ważne, wszystko produkowane jest w Polsce. Zatem zabawę czas zacząć – i przy projektowaniu i potem – już ciesząc się personalizowana grą Memory w gronie bliskich.

grafika
Darmowa dostawa

Złóż zamówienie za minimum 89 zł
i ciesz się darmową dostawą!

grafika
Ponad 21 000 punktów odbioru

Swoje zamówienie możesz odebrać
w różnych punktach, w całej Polsce!

grafika
29 lat Empik Foto!

Lata doświadczenia są gwarancją wysokiej jakości naszych usług.

grafika
Najpopularniejsi w Polsce

Aż 99,87% klientów poleca nasze usługi! Dziękujemy za zaufanie!