blog.empikfoto.pl

Jak wybrać wyjątkowy prezent na bierzmowanie?

prezent-z-bierzmowania

Sakrament bierzmowania przyjmowany jest raz w życiu i dla wielu chrześcijan stanowi ważne przeżycie. Po wydarzeniu rodzice chrzestni i świadkowie często zapraszani są na obiad. Czy kupuje się prezent na bierzmowanie? Wręczenie takiego upominku może sprawiać trudności, zwłaszcza, że nie wszyscy uważają taki gest za konieczny. Niezręcznie jest jednak przychodzić z pustymi rękami. Warto więc podarować bierzmowanemu coś, co będzie stanowić pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Prezent na bierzmowanie dla chłopaka i dziewczyny – album i fotoksiążka

Nic tak nie zatrzymuje wspomnień jak uwiecznienie ich na zdjęciach. Zarówno nastolatek, jak i nastolatka, z pewnością docenią prezent w postaci albumu, który pozwoli im na uporządkowanie wykonanych tego dnia zdjęć. Jeszcze więcej radości może sprawić wręczenie im gotowej fotoksiążki. Możemy w niej umieścić zdjęcia bierzmowanego lub bierzmowanej, które posiadamy. Od dzieciństwa aż do tego momentu, nie pomijając oczywiście ważnych uroczystości poprzedzających tę aktualną: chrztu i pierwszej Komunii Świętej. Jeśli takowych zdjęć nie posiadamy – żaden problem. Zwróćmy się do rodziców, rodziny, bliskich naszego obdarowywanego. Ważne, aby sprawić mu radość i wywołać uśmiech, dlatego postarajmy się zgromadzić zdjęcia jak najbardziej różnorodne. Może o niektórych z nich sam już nie pamięta?

Jak przygotować taką fotoksiążkę? Nic trudnego! Kreator na naszej stronie przeprowadzi Cię krok po kroku przez kolejne etapy jej tworzenia. Efekt: wyjątkowa, spersonalizowana pamiątka, której sam jesteś projektantem.

Symboliczny upominek na bierzmowanie – fotoobraz

Wiszące w salonie zdjęcie z bierzmowania w postaci obrazu będzie wyjątkową pamiątką dnia przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pozwoli na ocieplenie wnętrza, nadanie mu bardziej intymnego i rodzinnego charakteru. Zdjęcie w takiej formie nie dość, że będzie stanowić część wystroju, to nada samej chwili wyjątkowy, ponadczasowy charakter.

Przygotowanie takiego fotoobrazu nie jest niczym skomplikowanym. Skorzystaj z naszej strony i wybierz jedno zdjęcie lub kolaż. Możesz także wybrać jeden z wyjątkowych, pasujących do okazji szablonów. Możesz wybierać spośród wielu możliwych formatów i wybrać ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

Prezent na bierzmowanie dla chrześniaka lub chrześnicy – biżuteria

Prezentem uniwersalnym i stosownym do każdej okazji będzie biżuteria. Jeśli nie wiemy, co kupić na bierzmowanie chrześniakowi bądź chrześnicy, to może być to najlepszy pomysł. Wysokiej jakości biżuteria, która będzie stanowić pamiątkę na lata, z pewnością zostanie przyjęta z entuzjazmem. Aby stanowiła jednocześnie wspomnienie przeżywanego wydarzenia, warto postawić na biżuterię grawerowaną. Imię bierzmowanego i data przyjęcia sakramentu na bransoletce czy naszyjniku z pewnością będą przywoływać sentymentalne wspomnienia.

Prezent na bierzmowanie od świadka – co kupić?

Jeśli jesteśmy członkiem bliskiej rodziny nastolatka bądź nastolatki, prezent może być bardziej spersonalizowany. Możemy postawić na przykład na książki. Coś związanego z dniem, z okazji którego obdarowujemy. Najprostszym wyborem będzie Pismo Święte lub książki o tematyce religijnej. Jeśli znamy zainteresowania bierzmowanego, wówczas śmiało możemy kupić mu coś, co się z nimi wiąże. Mogą to być na przykład pozycje historyczne, kucharskie, do nauki języków, itp.

Jeśli natomiast nasze relacje z bierzmowanym są nieco luźniejsze, jesteśmy na przykład znajomymi ze szkoły, prezent może być bardziej symboliczny. Możemy podarować przybory do pisania: pióro, grawerowany długopis, czy też ładnie oprawione zeszyty lub notatniki. Dobrym pomysłem – prostym, a jednocześnie sentymentalnym, będzie grawerowany breloczek, który, przyczepiony do plecaka czy kluczy, sprawi, że obdarowany często będzie powracał myślami do nas i do wydarzenia, które w ten sposób upamiętnimy.

Exit mobile version