blog.empikfoto.pl

Nazwy rocznic ślubu… i „prezenty na miarę”

Każda rocznica ślubu powinna być dniem wyjątkowym, obojętnie czy jesteście małżeństwem rok, czy trzydzieści lat. Jeśli chcesz, by ten dzień pozostał w waszej pamięci na długo, podaruj żonie lub mężowi coś wyjątkowego. Prezent o wyraźnym zabarwieniu sentymentalnym, bo przecież takie kochamy najbardziej. Nazwy rocznic ślubu podpowiedzą ci, co będzie najbardziej odpowiednim podarunkiem.

Pewnie wiele razy zastanawiałeś się, skąd się wzięły nawy rocznic ślubu i czy należy im przypisywać jakieś głębsze znaczenie, a tak rzeczywiście jest. Nazwa rocznicy ma obrazować siłę uczucia i przywiązania małżonków, która rośnie z każdym kolejnym wspólnie spędzonym rokiem. W 1922 roku pierwsze osiem nazw rocznicom ślubu przypisała Emily Post, słynna, amerykańska specjalistka od towarzyskiej etykiety. To jej autorstwa są nazwy 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 i 75 rocznicy. Dopiero 15 lat później Związek Jubilerów Amerykańskich przypisał nazwy pozostałym rocznicom.

Pierwsza, papierowa rocznica ślubu

Papier jest symbolem nie tylko długowieczności, ale także umożliwia symboliczne zapisanie zasad wspólnego życia. Papierowa, pierwsza rocznica ślubu oznacza więc, że małżonkowie dopiero się docierają i razem tworzą treść ich wspólnej, papierowej księgi życia. Podaruj swojej „drugiej połówce” fantastyczny album, w którym umieścisz wasze aktualne wspólne zdjęcie, a potem razem będziecie tam dodawać zdjęcia z kolejnych rocznic ślubu.

Druga, bawełniana rocznica ślubu

Bawełna kojarzy się z przytulną miękkością, w której można się zanurzyć i poczuć fantastyczne ciepło. Dwa lata wspólnego życia pozwoliły wam już zakosztować tej cudownej atmosfery, która buduje się między wami, oraz uczucia tej miłej, małej stabilizacji, którą zapewniacie sobie nawzajem. Bawełna jest symbolem ciągle budującej się więzi emocjonalnej, a więc przyjemnie otulający ciało szlafrok, komplet spersonalizowanych ręczników lub mięciutki koc z monogramem to prezenty idealne na tę okazję.

Trzecia, skórzana rocznica ślubu

Skóra stała się symbolem trzeciej rocznicy ślubu, bo parę łączy już ta cudowna intymność, bez której powoli nie potrafi się żyć, a małżeństwo staje się przysłowiową „drugą skórą”. Najlepszym pomysłem na prezent są personalizowane drobiazgi wykonane właśnie ze skóry. Podaruj partnerowi lub partnerce portfel z wytłoczonym w środku serduszkiem albo torebkę lub aktówkę z waszymi imionami lub inicjałami.

Czwarta, kwiatowa rocznica ślubu

Po czterech wspólnych latach związek jest w pełnym rozkwicie. Świeżość i radość emanują każdego dnia. Nic więc dziwnego, że symbolem czwartej rocznicy są kwiaty. To wówczas wiele par decyduje się na powiększenie rodziny albo na budowę domu. Podaruj swojej partnerce cudowny, pachnący kosz kwiatów i uwiecznij ten moment na fotografii. Takie zdjęcie wydrukujemy ci w dowolnym formacie na twardej piance, a fotografia ta ozdobi wasze mieszkanie i będziecie zawsze na nią spoglądać z wielkim sentymentem.

Piąta, drewniana rocznica ślubu

Drewno to solidny materiał, z którego można nawet wybudować dom i dlatego to on patronuje piątej rocznicy ślubu. Drewno symbolizuje trwały związek, zbudowany nie tylko na wzajemnej ekscytacji, ale już na trwałym, wielkim uczuciu. Idealnym prezentem z tej okazji będzie zdjęcie wydrukowane w formie małego plakatu i oprawione w piękną, koniecznie drewnianą ramę.

10, 25, 50 rocznica ślubu

Choć obchodzi się każdą rocznicę ślubu, to wraz z upływającym czasem największe imprezy organizuje się z okazji dziesiątej, dwudziestej piątej i pięćdziesiątej rocznicy. Dziesięciolecie małżeństwa, czyli tak zwane aluminiowe gody, swą nazwę zawdzięcza temu, że tak jak aluminium dziesięcioletni związek jest wytrzymały i odporny na wszelkie zawirowania. Z tej okazji warto podarować tak modną ostatnio biżuterię z metalu ozdobioną okolicznościowym grawerem. Piękna bransoleta na męskim nadgarstku wygląda równie interesująco, jak ta zdobiąca kobiecą dłoń.

Natomiast 25.rocznica ślubu, czyli tak zwane srebrne wesele, oraz 50 rocznica ślubu, czyli złote gody, to jedne z najważniejszych dat w życiu każdego małżeństwa. Obie te okazje to powód do szczególnych prezentów, którymi najczęściej są jubilerskie precjoza. Dołącz do nich sentymentalną fotoksiążkę, w której znajdą się zdjęcia dokumentujące najważniejsze chwile z okresu waszego małżeństwa. Możesz też stworzyć romantyczną galerię fotoplakatów, które ozdobią ściany salonu i wniosą jeszcze więcej ciepła do wspólnego domu.

Exit mobile version