blog.empikfoto.pl

Personalizowany kalendarz – sposób na zorganizowanie całej rodziny

Kalendarz

Już niedługo wrzesień – miesiąc, do którego miłością nie pałają ani dzieci, ani rodzice. Mimo tego, że lato potrwa jeszcze chwilę, to wakacje nieodwołalnie dobiegną końca. Pierwszy dzwonek w szkołach to stres nie tylko dla uczniów, ale także dla rodziców – poranne wyścigi z czasem, wywiadówki, sprawdziany dzieci i zajęcia dodatkowe. Jak to wszystko zorganizować?

Pewnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja. Jak jednak się za nią zabrać, aby była efektywna i działała przez cały czas, a nie tylko przez pierwszy tydzień nowego roku szkolnego? Poniżej znajdziecie kilka rad od ekspertów efektywnego planowania czasu z Empik Foto ?

Spisuj wszystko

Papierowo lub elektronicznie – w zależności od waszych preferencji. Jeśli jesteście tradycjonalistami, zapisujcie na kartce wszystkie zadania, które wpadną wam do głowy. Kupienie cukru, zapisanie dziecka na basen, telefon do teściowej czy zamówienie prezentu urodzinowego – kilka tak pozornie łatwych zadań może się nawarstwić i spowodować, że ich nie zrealizujecie z powodu najzwyklejszego zapominalstwa. Najlepiej więc sporządzić listę i odhaczać zrobione rzeczy ? Jeśli jesteście miłośnikami elektroniki, to takie listy możecie tworzyć u siebie na telefonie. Dodatkowo możecie też ustawić odpowiednie alerty.

Planuj rodzinnie

Kalendarz to podstawa! Najlepiej, jeśli postawicie na jeden wspólny, który powiesicie w miejscu dostępnym dla wszystkich domowników. Dzieci niech zapisują daty wywiadówek, wy zaznaczajcie dni, kiedy jesteście na wyjeździe służbowym, planowane zakupy czy rodzinne obiady. Dodatkowo, w Empik Foto możecie zaopatrzyć się w kalendarze personalizowane takie, jakie sobie tylko wymarzycie! Każdy miesiąc opatrzcie innym zdjęciem – w kwietniu koniecznie fotografia córki, bo ma urodziny, w sierpniu wspólna fotka z wakacji, a na grudzień… sama pewnie wiesz najlepiej ? Już na etapie projektowania możesz też zaznaczyć ważne daty jak urodziny, rocznice czy zaplanowane wyjazdy. Taki kalendarz szkolny, akademicki czy rodzinny, który może się rozpoczynać od dowolnego miesiąca, pozwoli wam, jednym spojrzeniem, przypomnieć sobie o najważniejszych zadaniach, wyznaczyć priorytety i podzielić się obowiązkami, jeśli te się na siebie nakładają. A skoro mowa o podziale obowiązków… 

Nie rób wszystkiego sama!

To bardzo ważne, żebyś nie brała na siebie wszystkich obowiązków. Odpowiedni ich podział i delegowanie ułatwi życie nie tylko Tobie, ale również usprawni funkcjonowanie całej rodziny. Niech łazienkę w tym tygodniu umyje syn, ty w tym czasie przygotujesz obiad na następny dzień, a mąż niech odrobi z córką pracę domową. Efekt? Wszyscy najedzeni, łazienka czysta (nawet, jeśli trzeba będzie poświęcić jeszcze kwadrans na poprawki) i piątka z matmy. A to wszystko w dwie godziny ? 

Sprawdź nasze propozycje i wybierz personalizowany kalendarz dla swojej rodziny na stronie Empik Foto.

Exit mobile version