blog.empikfoto.pl

Pomysły na prezent na święta – dlaczego warto dzielić się wspomnieniami?

Empikfoto.pl: Pomysły na prezenty na Święta

Szukacie pomysłów na prezent pod choinkę? Do Świąt pozostało jeszcze trochę czasu, ale listę gwiazdkowych podarunków warto przygotować już teraz, by w przedświątecznym zabieganiu nie kupować ich na ostatnią chwilę. Przeczytajcie post na naszym blogu i sprawdźcie pomysły na prezent na święta. Dowiedzcie się dlaczego warto dzielić się wspomnieniami i wręczać własnoręcznie wykonane prezenty.

Czy dawanie prezentów jest fajniejsze niż dostawanie?

Święta Bożego Narodzenia to chyba najbardziej magiczny czas w roku. Wszystkie obowiązki, codzienny pośpiech i rzeczy, które trzeba zrobić na wczoraj przestają mieć tak wielkie znaczenie, a my znacznie więcej uwagi poświęcamy swoim bliskim. Cieszymy się ciepłem, każdą wspólnie spędzoną chwilą i gdzieś w powietrzu po prostu czuć tę atmosferę. Atmosferę spokoju, miłości i radości. Czy to wiąże się z prezentami pod choinką? Z całą pewnością, ale choć lubimy je dostawać to w Święta Bożego Narodzenia znacznie bardziej lubimy je… wręczać. Wszyscy kochamy niespodzianki, ale na Gwiazdkę wolimy jednak wcielać się w rolę Mikołaja.

Dlaczego? Psychologowie uważają, że prezenty wywołują radość, a gdy sprawiamy ją najbliższym – sprawiamy ją także sobie. Wtedy, gdy czujemy, że ktoś za sprawą naszego małego gestu poczuł się przyjemnie, uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormon szczęścia. Badania wskazują, że aż 64% z nas woli dawać prezenty niż je otrzymywać, a wręczanie podarunków sprawia, że stajemy się sobie bliżsi i zacieśniamy więzy społeczne. A czy jest lepszy moment w ciągu całego roku niż Święta Bożego Narodzenia?

Dlaczego wspomnienia to najlepszy pomysł na prezent

Prezenty wywołują radość, wolimy je wręczać niż otrzymywać, ale czy… dotyczy to wszystkich podarunków? Z całą pewnością każdy gest jest niezwykle miły (tak, tak, nawet skarpetki!), ale doceniamy przede wszystkim te prezenty, które wiążą się z nami i naszą relacją z osobą je wręczającą. Dlatego właśnie wspomnienia to najlepsze pomysły na prezent na święta. Zdjęcia w ciekawej aranżacji to nie tylko odbitki, strony fotoksiążki, fotografie w albumie czy nadruk na poduszce. To ważne, wspólnie spędzone chwile, do których uwielbiacie powracać. Coś, co łączy Was na zawsze, ale już nigdy nie powtórzy się w tej samej formie. Prezenty ze zdjęć to doskonały pomysł, bowiem powrót do najpiękniejszych chwil rozgrzewa serce, wywołuje uśmiech, utrwala emocje i sprawia, że jesteśmy sobie bliżsi.

Co podarować na Święta? Pomysły na prezent na święta

Wspomnienia to świetny pomysł na prezent na Święta, ale jak podarować je najbliższym? Najlepsze rozwiązanie to oczywiście własnoręcznie wykonane podarunki! Doceniamy je znacznie bardziej dlatego, że zostały przygotowane specjalnie dla nas i ktoś włożył w to swój czas, energię, talent, a przede wszystkim serce. Wykorzystując wspólne zdjęcia macie naprawdę mnóstwo możliwości, by wykonać wyjątkowe prezenty pod choinkę. I nie martwcie się o swój talent plastyczny! Zobaczcie, co warto przygotować dla najbliższych i jakie to proste!

Pomysły na prezent na święta dla mamy i taty

To chyba właśnie im chcielibyście wręczyć najbardziej wzruszający podarunek, prawda? Rodzice doskonale pamiętają każdą chwilę spędzoną z Wami – pierwszy kroczek, pierwsze słowo, pierwsze wspólne wakacje, Wasze najtrudniejsze egzaminy, wyjazdy z przyjaciółmi i wreszcie Wasz ślub. Być może niejednokrotnie tęsknią teraz za swoimi dorosłymi już pociechami, które jeszcze tak nie dawno zabierali na spacer, a dziś już mieszkają w zupełnie innym mieście.

Mama i tata zasługują na to, by prezent pod choinkę, który otrzymają, wyrażał Waszą wdzięczność i miłość. Doskonałym pomysłem będzie fotoksiążka rodzinna , w której możecie wykorzystać wspólne zdjęcia – nie tylko te najnowsze, ale także (a może przede wszystkim) fotografie z Waszego dzieciństwa. Dodając własne podpisy i kliparty, macie szansę stworzyć rodzinną kronikę, do której – gwarantujemy – rodzice będą zaglądać nie tylko podczas Świąt. Nie ma piękniejszego sposobu, by powiedzieć im „kochamy Was”, niż podarowanie każdej chwili, o której pamiętacie. A pamiętacie o niej przecież właśnie dzięki nim.

Pomysły na prezent na święta dla dziewczyny i chłopaka

Pomysł na prezent dla zakochanych musi być wyjątkowy. Chcecie przecież wręczyć sobie coś, co sprawi, że będziecie pamiętali o sobie nawzajem w każdej chwili, a szczególnie tych, które spędzacie osobno. Na szczęście macie tak dużo wspólnych i baaardzo romantycznych wspomnień. Przygotowanie prezentu dla Twojego chłopaka lub Twojej dziewczyny nie będzie problemem. Lubicie wspólne poranki? Gorzej, gdy nie możecie spędzać ich razem? Kubek z Waszym wspólnym zdjęciem sprawi, że znajdziecie się obok siebie z każdym łykiem kawy. A jeśli to nie poranki, ale leniwe wieczory są Waszą ulubioną porą dnia – przygotujcie poduszkę dla zakochanych.

Dla nowożeńców mamy za to coś specjalnego. Dekorujecie właśnie swoje pierwsze cztery kąty? W takim razie zadbajcie o to, by było w nich czuć Waszą miłość! Fotoobrazy to coś więcej niż zdjęcie wiszące na ścianie, bowiem są drukowane na specjalnym płótnie rozciągniętym na ramie malarskiej. Fotografia zostaje przeniesiona także na boki obrazu, więc na ścianie wygląda to naprawdę wyjątkowo. Sprawdźcie TUTAJ!

Prezenty dla najbliższych – spraw radość wszystkim, których kochasz!

Święta Bożego Narodzenia to taki czas, w którym chcemy sprawiać jak najwięcej radości. Może w tym roku warto wyrzucić z listy standardowe podarunki takie, jak wspomniane wcześniej skarpetki i krawaty? Do Gwiazdki pozostało dużo czasu, więc być może spersonalizowane prezenty uda Wam się przygotować także dla innych. Warto przygotować prezent dla dziadków, młodszego rodzeństwa lub przyjaciół. Prezent dla babci i dziadka powinien być równie wzruszający, jak dla rodziców i w tym wypadku świetnie sprawdzi się także fotoksiążka z szablonem stworzonym specjalnie dla nich. Maluchy kochają kreatywne zabawy, więc z pewnością spodobają im się puzzle, obrazy do kolorowania lub maskotki ze zdjęciem. A dla przyjaciół? Kubki, etui, torby lub InstaFoty zamknięte w fajnym pudełku.

Przez cały przedświąteczny okres zamierzamy Was inspirować i prezentować świetne pomysły na prezenty pod choinkę dla najbliższych.

Exit mobile version