blog.empikfoto.pl

Najlepszy prezent dla syna na 18 – inspirujące pomysły

18-urodziny-twojego-syna

Gdy zbliżają się 18. urodziny twojego syna, z pewnością zadajesz sobie pytanie, jak to możliwe, że czas minął tak szybko. Nie tak dawno przecież kręcił się wokół ciebie mały brzdąc, a dziś to człowiek, który właśnie wchodzi w kolejny, już dorosły etap swojego życia. Osiemnastka to jedyne tak „dumne” urodziny w życiu, a więc i prezent od Ciebie powinien być nie byle jaki. Jeśli masz dylemat, co kupić synowi na 18. urodziny, przyjrzyj się naszym sprawdzonym pomysłom.

Prezent dla osiemnastolatka powinien utwierdzać go w przekonaniu, że rodzice nadal się troszczą o niego, ale także dostrzegają już, że mają do czynienia z dorosłym człowiekiem. Szukając pomysłu na prezent na 18. urodziny syna, weź pod uwagę jego zainteresowania i plany na przyszłość, jeśli je już ma. Oczywiście, jak każdy młody człowiek, osiemnastolatek ciepło spojrzy na upominek w formie gotówki, ale warto pokusić się o prezent na 18 dla chłopaka, o którym marzy i który sprawi, że poczuje się jak prawdziwie dorosły człowiek.

Impreza urodzinowa, której nigdy nie zapomni

Z pewnością wiesz, że młodzi ludzie najchętniej bawią się w swoim towarzystwie. Zatem organizując imprezę z okazji urodzin syna, podziel ją na dwa osobne wydarzenia. Uroczysty obiad będzie świetnym rozwiązaniem na obchody rodzinne. Babcie, ciotki i wujkowie z pewnością będą zadowoleni.

Imprezę dla młodzieży zorganizuj we współpracy z synem lub – jeśli ma to być niespodzianka – zaangażuj w to jego najbliższych znajomych. Warto pokusić się o coś niebanalnego. Tradycyjne domówki, imprezy w klubach z reguły nie różnią się jedna od drugiej. Warto więc poszukać ciekawego i nie koniecznie „drogiego” pomysłu. Wynajęty wesoły tramwaj przemierzający późnym wieczorem ulice miasta. Biesiada w leśniczówce pod gołym niebem czy zabawa na rzecznej barce być może przypadną do gustu synowi. Pamiętaj jednak, że w każdych okolicznościach trzeba zadbać o bezpieczeństwo młodzieży.

Prezent na 18 urodziny – wyprawa marzeń

Każdy młody człowiek marzy o pierwszych samodzielnych wakacjach, a to dla ciebie może być doskonałym pomysłem na prezent na osiemnastkę syna. Wiemy, że jak każdy rodzic boisz się go puścić samego na wielką wyprawę, ale dziś, w dobie telefonii komórkowej i powszechnie dostępnego Skype’a, przecież i tak pozostaniecie w codziennym kontakcie. Bilety na zorganizowaną wyprawę w góry Kaukazu albo zafundowanie niezwykłego weekendu w londyńskim Soho mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Świetnym, a jednocześnie pożytecznym prezentem bedzie także kurs językowy w Wielkiej Brytanii – to doskonała inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. Zanim podejmiesz decyzję co do miejsca wyjazdu, dowiedz się, o czym marzy syn, bo czasem okaże się, że zamiast zagranicznej wyprawy, woli on po prostu wybrać się na tydzień z kumplami i namiotem nad polskie morze.

Prawo jazdy czasami legitymizuje dorosłość

Jeżeli nadal nie zdecydowałeś, co kupić synowi na 18. urodziny, to może postawisz na kurs prawa jazdy? Choć to rozwiązanie „stare jak świat”, to nadal jest bardzo popularne. Młodzi ludzie ciągle utożsamiają posiadanie prawa jazdy z dorosłością, więc czemu nie? W końcu im szybciej zdobywa się umiejętności i możliwość prowadzenia samochodu, tym człowiek czuje się bardziej swobodny i niezależny. Potem pozostaje tylko uzbierać na pierwsze auto.

Plakat albo fotoksiążka z okazji 18. urodzin

Zadbaj też o piękną, sentymentalną pamiątkę z osiemnastych urodzin. Zaaranżuj i wykonaj urocze, wspólne zdjęcie i pozwól, że wydrukujemy je w dowolnym formacie. Możesz wybrać papier fotograficzny lub kredowy, a następnie oprawić je w ramy, a wówczas powstanie fantastyczny fotoplakat. Fotografię możemy wydrukować też na specjalnej, twardej piance, co nadaje jej nowoczesny wygląd. Fotoplakat na piance można postawić wprost na półce lub przykleić do ściany taśmą samoprzylepną. Taki fotoprezent z pewnością będzie świetną sentymentalną pamiątką. Doskonałym pomysłem na prezent na 18 dla chłopaka będzie także fotoksiążka . Możesz w niej zebrać zdjęcia z dorastania Twojego dziecka, fotografie z przedszkoła, szkoły, wspólnych wakacji, kolonii czy innych wydarzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odezwać się do kolegów i koleżanek syna i projekt uzupełnić o ich fotografie. Taka fotoksiążka na 18 urodziny z pewnością spodoba się Twojemu dziecku i podkreśli znaczenie tego przełomowego momentu w jego życiu.

Exit mobile version