blog.empikfoto.pl

Świętujesz Dzień Singla? Podaruj sobie najlepszy prezent od samego siebie!

dzień singla

Romantyczne spojrzenia par, całusy w pobliskim parku i wypełnione gadżetami z motywem serca półki sklepów. To tylko kilka „dyskretnych” sygnałów od świata, że zbliżają się walentynki. Jednak Święto Miłości to nie jedyny ważny dzień, który warto świętować w lutym. Gdy poszukiwania drugiej połówki nieco się przedłużyły, a 14 lutego nadszedł jakoś szybciej niż zazwyczaj, nic straconego. To znak, że w tym roku czas na świętowanie Dnia Singla. Świętujesz Dzień Singla? Podaruj sobie najlepszy prezent od samego siebie!

Dzień Singla – co to za święto? 

Dzień Singla świętujemy 15 lutego, czyli w dzień następujący po walentynkach. Zanim jednak stwierdzisz, że Dzień Singla to wymysł i żadna okazja do świętowania, koniecznie doczytaj artykuł do końca. W dzisiejszych czasach bycie singlem przybiera zupełnie nową, pozytywną formę, a stereotypy związane z nieposiadaniem swojej drugiej połówki już dawno odeszły w niepamięć. W obecnym rozumieniu, singiel nikomu już nie kojarzy się z ponuractwem czy samotnością, a z kochającym życie w pojedynkę i celebrującym je człowiekiem. W Dzień Singla my także powinniśmy skupić się na cieszeniu się czasem spędzanym we własnym towarzystwie, wdzięczności za wolność swoich codziennych wyborów oraz podkreśleniu istoty samoakceptacji i samorealizacji. Wykorzystaj więc ten dzień najlepiej jak się da – na czerpaniu radości z dbania o siebie, swoje potrzeby i wyznaniu miłości… do samego siebie! 

Prezent dla siebie od siebie 

To będzie naprawdę wyjątkowy dzień, jeśli tylko postawisz w nim na self-care, zrozumienie i łagodność w stosunku do siebie. Zastanów się, co sprawia Ci największą radość? Co kochasz robić, ale nie zawsze znajdujesz na to odpowiednio dużo czasu? Co wywołuje w Tobie wewnętrzne dziecko? Za czym tęsknisz, a dziś masz okazję do tego wrócić? Na co do jedzenia masz wielką ochotę, a zazwyczaj sobie tego odmawiasz? W dzień taki jak ten, rozsądek schodzi na drugi plan – z pełną odpowiedzialnością pozwalamy: jeść lody na obiad, oglądać cały dzień Twój ulubiony serial w wygodnym łóżku, wpaść do kosmetyczki, pójść ze sobą na randkę do kina. Tego dnia ukochaj siebie! 

Prezent marzeń to nie ten, który jest najdroższy ze wszystkich, tylko ten, który wywoła najszczerszy (i najszerszy!) uśmiech na Twojej twarzy. Choć idealny prezent to kwestia gustu, indywidualnych preferencji i kłębiących się w głowie marzeń, jest kilka rzeczy, które wydają nam się uniwersalne i trafione na tę okazję. Zerknij na naszą listę pomysłów na prezent marzeń dla samego siebie: 

Dzień Singla nie musi być samotny 

Singiel to nie musi być osoba, która na co dzień jest samotna. Przecież oprócz naszych drugich połówek, otaczają nas także nasi bliscy, przyjaciele, rodzina. Jeśli tego dnia nie chcesz spędzać samemu, śmiało zaproś ich na wspólne świętowanie. Aby sprawić im także odrobinę radości, postaw na małą niespodziankę, np. prezent spersonalizowany Waszymi zdjęciami. Może to być harmonijka ze wspólnej podróży, brelok z Waszym pierwszym zdjęciem czy fotoksiążka, która przybierze formę historii Waszej przyjaźni. Możecie też spędzić ten dzień na współtworzeniu takich fotopamiątek dla całej Waszej paczki. Drobne podarunki z okazji Dnia Singla pokażą także Twoim bliskim, że nigdy nie są zupełnie sami – mają Was i Waszą miłość. A to, czy celebrujecie ją 14 czy 15 lutego, nie ma żadnego znaczenia. 

Najważniejsza relacja w Twoim życiu to ta, którą masz z samym sobą. Ten kochany towarzysz, surowy krytyk, serdeczny przyjaciel i czuły głos to jedna, i ta sama osoba, która każdego dnia pomaga Ci wstać z łóżka, pokonywać przeszkody i rozwijać się. Dlatego nie bądź dla niej taki straszny, okaż sobie miłość i podziękuj sobie, swojemu ciału i swojej wyjątkowej osobowości, że razem tworzycie taką wspaniałą całość! Tak potraktowany Dzień Singla stanie się z pewnością najlepszym dniem tego roku! 

Exit mobile version