blog.empikfoto.pl

15 porad i pomysłów na wyjątkowe prezenty dla dzieci

PREZENTY DLA DZIECI

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy dla nowej mamy, czy rodzica, który ma więcej pociech, wybór spersonalizowanego prezentu dla dziecka jest bardzo ważny. Wybierając coś osobistego dla malucha, robisz prezent, który jest jedyny w swoim rodzaju i wyrażasz,  ile mała osoba dla Ciebie znaczy. Rodzice z pewnością docenią troskę, z którą wybierzesz idealny prezent dla dziecka.

Co jednak, jeśli nie znasz płci dziecka? A może rodzice nie zdradzają jego imienia? Nie możesz przyjść na baby shower? Jeśli brakuje Ci kluczowych informacji, a nadal zależy Ci, by podarunek był osobisty, skorzystaj z poniższych wskazówek i pomysłów.

Kilka wskazówek

Od wózków, przez foteliki samochodowe, po przewijaki i nie tylko – paleta produktów dziecięcych wydaje się być nieograniczona. Nadanie osobistego charakteru prezentowi sprawi, że więź między Tobą a dzieckiem będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Spersonalizować można prawie wszystko, ale zanim zaczniesz, poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Spersonalizuj coś przydatnego

Koce, śliniaczki czy body to przedmioty, których nigdy dość. Jeśli nie chcesz dodawać więcej rzeczy do tej listy, zdecyduj się na personalizację jednego z podstawowych elementów potrzebnych dziecku.

Prezent dla dziecka nie musi oznaczać wydatku

Przed zakupem kolejnego zbędnego przedmiotu pomyśl w jaki sposób możesz pomóc, gdy dziecko przyjdzie na świat. Przygotuj posiłek dla świeżo upieczonych (i pozbawionych snu) rodziców, zaproponuj wyprowadzenie psa na spacer lub po prostu zostaw im kartkę z informacją, że o nich myślisz.

Prezenty dla niemowląt

Jeśli rodzice podali imię dziecka, warto użyć go w spersonalizowanym upominku. Poniżej znajduje się kilka pomysłów, jak to zrobić.

Monogram

To zawsze trafiony prezent, zwłaszcza jeśli styl rodziców jest klasyczny. W zależności od stylu monogramu, możesz również uwzględnić drugie imię dziecka.

Monogramy pasują do różnych prezentów dla niemowląt, w tym ręczników, body, śliniaków, kocyków i czapek. Są dostępne w różnych czcionkach, więc możesz wybrać styl, który najlepiej pasuje do osobowości ich rodziców.

Imię grawerowane

Podobnie jak w przypadku monogramu, możesz spersonalizować wiele różnych prezentów dla dzieci za pomocą ich imienia. Możesz wybrać prezenty, których będą używać regularnie, takie jak kombinezony, śliniaki i koce, lub zdecydować się na klasyczną pamiątkę, taką jak kubek niekapek lub gryzak. Prezent nie musi być czymś, z czego będą korzystać codziennie. Specjalny podarunek, jak na przykład biżuteria, może stać się pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

10 bardziej spersonalizowanych pomysłów na prezenty dla dzieci

Niemal każdy prezent dla dziecka można spersonalizować, ale jeśli nie masz zbyt wielu informacji na jego temat (takich jak imię lub płeć), poniżej znajdziesz kilka prostych i sprawdzonych opcji.

Gry memory

„Nauka poprzez zabawę”, to hasło znamy nie od dziś. Teraz jest jeszcze łatwiejsze do spełnienia niż kiedyś! Wybierz personalizowaną grę memory i ucz dziecko kolorów, imion bliskich czy nazw zwierząt (w dowolnym języku) i rozwijaj jego umiejętności przy okazji świetnej zabawy.

Bajka personalizowana

Twoje dziecko bohaterem bajki? Tak, to możliwe! Zmień imię bohatera na imię Twojej pociechy, wklej ulubione zdjęcia i gotowe. Wyjątkowy, spersonalizowany, a przede wszystkim mądry prezent dla małego odkrywcy – do zrobienia na empikfoto.pl w 5 minut!

Zabawka

Każdą zabawkę można spersonalizować! Samochody, ciężarówki, maskotki i nie tylko. Uwzględnij inicjał lub imię dziecka na pluszowym misiu, którym dziecko będzie się bawić, gdy podrośnie.

Książka dla dzieci

Jeśli masz talent do pisania, stwórz własną historię, którą rodzice będą mogli przeczytać dziecku przed snem. Niech jej bohaterem będzie sam maluch, a treść zawiera zabawną przygodę lub ważną życiową lekcję. Jeśli pisanie nie jest Twoją mocną stroną, zdecyduj się na spersonalizowaną książkę z opowiadaniami, do której możesz po prostu wpisać  imię dziecka.

Koce i śliniaki

Nowi rodzice nigdy nie mają wystarczającej ilości koców i śliniaków. Spraw, aby ten codziennie używany przedmiot był wyjątkowy, personalizując na przykład dziecięcy kocyk. Wybierz większy rozmiar, aby dziecko mogło używać go do zabawy, gdy dorośnie.

Gryzaki

Aby osłodzić czas ząbkowania, zdecyduj się na spersonalizowany gryzak.

Fotoksiążka

Zacznij zbierać zdjęcia rodziców, rodziny i przyjaciół jeszcze przed pojawieniem się dziecka, aby skomponować fotoksiążkę o tematyce „Witaj w domu!”. Dziecko pokocha przeglądanie stron wypełnionych wizerunkami swoich bliskich. Będzie też przypominać rodzicom o osobach, które są ich kochającym wsparciem. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli mieszkasz z dala od dziecka, ale chcesz mu przypomnieć, że zawsze będziesz o nim myśleć.

Sztuka i oprawione zdjęcia

Spersonalizuj dzieło sztuki na ścianę w stylu pokoju dziecięcego. Jeśli motywem przewodnim jest kosmos, postaw na nadruk z metalicznymi akcentami imitującymi gwiazdy.

Poduszki i pościel

Spraw, aby pokój dziecinny był wyjątkowo przytulny dzięki spersonalizowanym poduszkom dopasowanym do stylu pomieszczenia. Jeśli dajesz ten prezent po narodzinach dziecka, umieść zdjęcie malucha na jego poduszce. Dziecko pokocha patrzenie na nie, gdy nauczy się rozpoznawać twarze, a w przyszłości będzie uroczą pamiątką.

Na koniec: Nadaj temu sens

Wybór prezentu dla dziecka może być trudny  – nie chcesz, by podarunek był zbędnym gadżetem, ale pragniesz dać rodzicom coś, z czego chętnie skorzystają. Spersonalizowanie prezentu dla dziecka i energia, którą na to poświęcisz, to świetny sposób na pokazanie, jak bardzo Ci na nim zależy.

Exit mobile version