blog.empikfoto.pl

Wywoływanie zdjęć i ich porządkowanie – nie strać wspomnień z ubiegłego roku

wywoływanie zdjęć

Co to było za 365 dni! Takie jak te, nie powtórzą się już nigdy! Gdyby tylko istniał jakiś sposób, który sprawiłby, że zapamiętasz je na zawsze. Że już do końca życia będziesz wspomnienia z minionego roku widziała tak samo żywo, jak w momencie ich przeżywania. Na szczęście by tak się stało, nie potrzeba ani magicznej różdżki, ani nawet szczypty magii. Wystarczy wywołać wspomnienia na Empik Foto. A jak to zrobić? Śpieszymy z wyjaśnieniami. Wywoływanie zdjęć i ich porządkowanie – nie strać wspomnień z ubiegłego roku!

Wywoływanie zdjęć – chwilowa moda czy rokroczne działanie?

W dobie cyfrowego życia, gdzie cały nasz świat zamyka się w urządzeniu mieszczącym się do kieszeni spodni, warto zatrzymać się na moment i utrwalić to, co tak szybko ucieka w codziennym pędzie. Nasze stuprocentowe oddanie i zaufanie elektronice z jednej strony cieszy, z drugiej zaś przeraża starsze pokolenia. Zawierzanie wszystkich naszych wspomnień urządzeniu potrafi być naprawdę zgubne i może doprowadzić do fatalnej tragedii – ich zaginięcia. Dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu i poświęcić dosłownie kilka chwil na regularne wywoływanie zdjęć.

Gdy zabieramy się za to co pewien czas, np. co kwartał, zawsze po wakacjach lub na nowy rok, zajmie nam to zdecydowanie mniej czasu. Najtrudniej jest zebrać siły i motywację na uporządkowanie tysięcy zdjęć z przestrzeni kilku lat – ale i to nie jest niemożliwe. Wystarczy podzielić swoją galerię w telefonie na poszczególne okresy i w alternatywie do wieczornego przeglądania mediów społecznościowych, dodać do folderu „ulubione” bądź „do wywołania” zdjęcia tylko z tego wycinku czasu. Nawet nie zauważysz, jak szybko przebrniesz przez tysiące fotografii, jednocześnie przeżywając prawdziwe doświadczenie wehikułu czasu!

Nowość Empik Foto, czyli odbitki z możliwością personalizacji tła – Zestaw 20 odbitek retro z pudełkiem

W jaki sposób uporządkować wywołane zdjęcia?

Jest kilka sposobów na przechowywanie zdjęć, a ich wybór zależy od Twoich oczekiwań. Oto kilka z nich:

Tradycyjne albumy na zdjęcia to, można by rzec, wspomnienie samo w sobie! Na samą myśl o zakurzonych, ciężkich albumach wypełnionych po brzegi (dosłownie po brzegi!) rodzinnymi fotografiami, serce rośnie. Album na zdjęcia to najprostszy i najefektywniejszy sposób wyeksponowania odbitek, szczególnie, gdy jest ich naprawdę wiele, a zależy nam na pokazaniu każdej z nich. To, co jest niepodważalnym atutem albumów to łatwość w zachowaniu chronologii. Ułożenie zdjęć trwa tylko kilka chwil, a pozwala powrócić myślami do najpiękniejszych wspomnień.

Album na zdjęcia można także potraktować zupełnie inaczej i prowadzić go niekoniecznie chronologicznie, a… tematycznie. I tym sposobem możemy posiadać album na zdjęcia dedykowany podróżom, rodzinie czy pasjom. To ciekawa forma porządkowania fotografii, która może spodobać się wszystkim tym, którzy poukładanie i perfekcjonizm mają wpisane w DNA!

Pudełka na zdjęcia to uniwersalna forma przechowywania fotografii, która pozwala ujarzmić bałagan panujący w wywołanych odbitkach. Schowane w gustowne pudełko, nawet włożone niechronologicznie, bez ładu, składu i pomyślunku, wyglądają cudownie i chce się je oglądać na okrągło! Cztery różne rodzaje pudełek: drewniane, kartonowe, z tkaniny oraz z ekoskóry, to idealny pomysł na prezent dla nałogowego wywoływacza zdjęć! Dodatkowo, odbitki schowane w pięknym pudełku to poruszający upominek na każdą okazję, gdyż pozwoli zarówno Tobie, jak i obdarowanemu, wrócić myślami do wspólnie spędzonego czasu. Wiwat pudełka na zdjęcia!

Ten podpunkt dedykowany jest prawdziwym artystycznym duszom! Fotoksiążki z roku na rok zdobywają popularność, a przy okazji udowadniają, że nie trzeba być profesjonalnym grafikiem komputerowym, by stworzyć zachwycające projekty. Prostota działania edytora do tworzenia fotoksiążek sprawi, że każdy poczuje się jak artysta i w zaledwie kilka chwil pozwoli zaprojektować piękną fotopamiątkę. Wybieraj z gotowych propozycji lub stwórz własny projekt zupełnie od zera, by zachwycić całą rodzinę!

Alternatywą dla tradycyjnej fotoksiążki może być Instabook – mini fotoksiążka w formacie 15×15 cm

Jeśli zdjęcia wywołujesz raczej oszczędnie, a albumy są dla Ciebie czarną magią – postaw na minimalizm. Wybierz ulubione kadry i zachowaj wspomnienia z nich na dłużej poprzez ramki na zdjęcia. Ich wyjątkowość przede wszystkim kryje się we wszechstronności. Aktualnie w sklepach mamy do wyboru tysiące wzorów, wielkości i kolorów, które możemy perfekcyjnie dobrać do swojego wnętrza. W dodatku, gdy po pewnym czasie znudzi nam się ich wygląd, wystarczy podmienić zdjęcie, które zawierają, co od razu da im nowe życie! Stojące, wiszące, pstrokate, minimalistyczne, ze złoceniami, żłobieniami, drewniane, metalowe czy nawet ceramiczne – ramki to nie tylko metoda przechowywania i porządkowania zdjęć, ale także piękny dodatek do domu. Nic dodać, nic ująć!

Dedykowane koperty to jeden z najmniej wymagających sposobów układania i porządkowania odbitek. Wystarczy włożyć je do środka, odpowiednio opisać datą lub okresem, z którego pochodzą i gotowe! Ważne jest jednak to, by nie była to najzwyklejsza, biała koperta, która niestety jest cienka i będzie słabo chronić nasze fotografie. Znacznie bardziej polecamy kupno trwalszych i twardszych egzemplarzy, stworzonych właśnie w celu przechowywania zdjęć. Ich koszt oscyluje w granicach kilku złotych a tak wydane pieniądze pozwolą zabezpieczyć nasze wspomnienia, by odbitki cieszyły nasze oko jeszcze przez długie lata.

Rozumiemy, że wywoływanie zdjęć dla niektórych może wcale nie być przyjemnym i szybkim zajęciem. Z tego powodu warto postawić na łatwe w projektowaniu fotoprodukty, które spełnią swoje zadanie zachowania najważniejszych wspomnień. Tym sposobem, możesz stworzyć kolekcję kubków ze zdjęciami z corocznych wakacji, lub kalendarz z ulubioną fotografią z każdego miesiąca minionego roku. Gotowe szablony znacznie przyspieszą pracę nad projektem a Ty już w kilka dni będziesz mogła się cieszyć ze wspaniałej fotopamiątki!

Minialbumy – wybierz 17 zdjęć i złóż zamówienie na minialbum w postaci breloku, który będzie wyjątkowym pomysłem na prezent!

Akcesoria do zdjęć, czyli jak urozmaicić wywoływanie zdjęć?

A gdy jeszcze Ci mało, skorzystaj z małej pomocy. Akcesoria do zdjęć takie jak specjalne pisaki, naklejki czy znaczniki to produkty, które pomogą Ci stworzyć album na zdjęcia typu scrapbook. Polega on na samodzielnym, własnoręcznym stworzeniu albumu, często zawierającego wypukłe elementy, liczne wycinki z gazet czy wklejone pamiątki z wyjazdu. Taki album to pamiątka z pewnością czasochłonna, ale także satysfakcjonująca. W takim wydaniu będzie to album na zdjęcia tak spersonalizowany, jak to tylko możliwe!

Exit mobile version