LIFESTYLE

5 kroków, by być gotowym na Święta

Przed Tobą jeszcze mnóstwo obowiązków, a Święta tuż, tuż? Trudno poczuć ich atmosferę, gdy na głowie jeszcze tyle spraw? Oto 5 kroków które warto wykonać, by być gotowym na Święta.

#1 Planowanie to podstawa

Gotowanie, sprzątanie i wielkie porządki to niemałe wyzwanie szczególnie, gdy do Świąt pozostaje już niewiele czasu. Niestety to właśnie z powodu świątecznych obowiązków często gubimy sens tych kilku dni, które już niebawem spędzimy z najbliższymi. Dlatego zaplanuj dokładnie wszystko to, co masz do zrobienia, a potem skreślaj zrealizowane zadania z wielkanocnej listy To Do. Zaangażuj domowników do wspólnego sprzątania, a maluchy koniecznie zaproś do kuchni. Kulinarne eksperymenty to dla nich wielka przygoda i z pewnością z największą chęcią pomogą Ci przygotować każde danie.

#2 Świąteczne dekoracje

Zaproś wiosnę do domu i znajdź choć krótką chwilę na przygotowanie prostych, świątecznych dekoracji. Nie muszą być drogie i spektakularne, ale ważne by były po prostu Twoje. Zasadź rzeżuchę, wykonaj wiosenną girlandę ze zdjęć, przygotuj nowe ramki na fotografie, które stoją na półce lub własnoręcznie wykonaj wydmuszki. Kilka pomysłów znajdziesz także na naszym blogu w poście, do którego link podajemy trochę niżej!

#3 Prezenty dla bliskich

Dawanie prezentów jest… fajne! Wywołuje uśmiech i sprawia mnóstwo radości nie tylko obdarowanym, ale także obdarowującym. Przygotuj kolorowe wydmuszki, pisanki dla każdego z gości, scrapbookingowy album lub własnoręczne ozdoby z dedykacją. Kilka inspiracji na ostatnią chwilę przygotowaliśmy dla Ciebie w poście DIY: 6 pomysłów na wielkanocne prezenty i dekoracje!

#4 Poszukaj starych zdjęć

Gdy Twoje mieszkanie lśni i jest gotowe na Święta, poszukaj na dnie szuflady starych zdjęć. Tych z Twojego dzieciństwa, na których jesteś z rodzeństwem lub takich, które podarowali Ci dziadkowie. Zbierz je w jednym pudełku i podczas rodzinnego śniadania pokaż je swoim najbliższym. Gwarantujemy mnóstwo śmiechu, kilka łez wzruszenia i mnóstwo wspomnień, do których cudownie będzie powrócić.

#5 Zatrzymaj się

Zatrzymaj się. Tak, tak – przestań czytać ten post dokładnie w tym momencie. Pójdź do kuchni,  przygotuj sobie ulubioną kawę lub herbatę i wróć dopiero z parującym kubkiem.

O co tak naprawdę chodzi w Świętach, które zaraz się rozpoczną? O idealny porządek i bogato zastawiony stół? Czy jedna szafka, która lśni trochę mniej niż pozostałe lub brakująca sałatka są w stanie je zepsuć? A może tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego? O czas, który spędzisz wspólnie ze swoimi najbliższymi, kiedy nie śpiesznie możecie cieszyć się sobą? O wspomnienia, do których możecie wracać i które dopiero teraz tworzycie? Dlatego zatrzymaj się. Tym razem na dłużej – aż do wtorku. I skup na tym, co naprawdę ważne. 🙂

 

A z okazji Świąt, które już prawie trwają życzymy Wam tego, aby wywołały w Was mnóstwo dobrych emocji i masę szczerych uśmiechów.

Wesołych Świąt!

 

Udostępnij:

Zostaw komentarz