DIY

Pomysły na oryginalne zapakowanie fotoksiążki

fotoksiążka

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, bo zostaje w pamięci najdłużej. Tak jest nie tylko z ludźmi, ale i z rzeczami, które dostajemy. Jeśli coś już na pierwszy rzut oka wydaje nam się ładne, to przyciąga naszą uwagę i pobudza ciekawość. Dlatego dając komuś wyjątkowy prezent na święta, nie powinniśmy zapominać o jego odpowiednim zapakowaniu. Sprawdź nasze pomysły na oryginalne zapakowanie fotoksiążki.

Jest wiele metod na to, aby pokazać bliskim, że są dla nas ważni. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć wręczanie upominków, szczególnie tych wykonanych własnoręcznie. Nie każdy jednak ma wystarczające zdolności manualne, by samodzielnie przygotować czy kreatywnie zapakować podarunek. Na szczęście możemy skorzystać z gotowych projektów lub szablonów i dzięki nim wykonać wyjątkowy prezent dla najbliższych. Jednymi z tych, które pozwalają na długo zachować dobre wspomnienia są fotoprezenty, takie jak na przykład fotoksiążka, którą możemy wypełnić ulubionymi zdjęciami ze wspólnych podróży i spotkań, zabawnymi historiami rodzinnymi czy dowcipnymi cytatami przyjaciół.

fotoksiążka

Dzięki wskazówkom, które znajdziemy w tutorialu przygotowanym przez empikfoto.pl, szybko i wygodnie dobierzemy idealny szablon albo stworzymy własną kompozycję. Warto także zaskoczyć bliskich pomysłowym opakowaniem. Jak kreatywnie zapakować fotoksiążkę pełną wspomnień? Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Oryginalna prostota

Wystarczy: zwykła brązowa tektura, taśma klejąca i mazaki (nie permanentne!) w wielu kolorach

Naszą spersonalizowaną fotoksiążkę pakujemy, jak zwykłą paczkę. Od wewnątrz na krawędziach przyklejamy taśmę klejącą, by nie uszkodziła się podczas przenoszenia. Na wierzchu piszemy ręcznie dla kogo jest prezent lub rysujemy symbol związany z daną osobą (np. jeśli lubi muzykę możemy narysować pięciolinię). Miłym elementem na każdym z prezentów będzie także wygospodarowany fragment z życzeniami. Dzięki temu zwykła brązowa tektura nabierze indywidualnego charakteru.

Ozdobny wachlarz

Wystarczy: krepina w jednym kolorze, taśma klejąca, klej, bilecik prezentowy, ozdobna kokarda

Jeśli chcemy zapakować fotoksiażkę tradycyjnie, ale z odrobiną finezji, to ten sposób jest idealny. Rozwijamy krepinę, prezent umieszczamy przy węższej krawędzi na środku, zostawiając od dołu 4-5 cm. Nad fotoksiążką odmierzamy 20 cm i odcinamy krepinę. Dolną część pakujemy jak tradycyjną paczkę, zaś z górnej robimy wachlarz – zginamy równe paski o szerokości 1 cm. Następnie dociskamy całość do szczytu książki tak, aby zgięcia były lepiej widoczne i na środku przyklejamy taśmą klejącą. Rozkładamy dwa małe wachlarze i łączymy brzegi za pomocą kleju. Przywieszamy bilecik prezentowy oraz ozdobną kokardę.

fotoksiążka

Konwencjonalny szyk

Wystarczy: ozdobny papier, taśma klejąca, bilecik prezentowy, ozdobna kokarda

Klasycznie, ale elegancko – to jest możliwe. Korzystając z szerokiego wachlarza wzorów papierów ozdobnych, możemy dobrać odpowiednie kolory i motywy do charakteru naszych bliskich. Jeśli chcemy zachować szyk, powinniśmy dopasować także bilecik prezentowy i kokardę. Podczas pakowania prezentów świątecznych możemy pokusić się o dodatki z brokatem, sztucznym śniegiem czy elementami stroju Świętego Mikołaja lub elfów.

Niespodziankowe pudełko

Wystarczy: gotowe pudełko z motywem świątecznym, bibuła w różnych kolorach, kartka świąteczna

Dosyć prosty sposób na pierwszy rzut oka, ale mimo wszystko wymagający wiele cierpliwości. Aby nasza fotoksiążka była bezpiecznie, ale i ciekawie zapakowana, musimy pociąć bibułę na cienkie paski. Najprościej i najszybciej zrobimy to bez rozwijania bibuły. Potrzebujemy serpentyn o szerokości około 0,5 cm. Następnie każdą z nich tniemy na krótkie (ok. 10 -15 cm) paski. Wrzucamy do połowy pudełka, kładziemy fotoksiążkę i zasypujemy resztą bibuły. Na wierzch kładziemy kartkę świąteczną z życzeniami.

fotoksiążka

Wstążkowy koszyczek

Wystarczą: różnej grubości i koloru wstążki (minimum 2), zszywacz

Fotoksiążka wykonana od serca sama w sobie jest już unikalna, więc nie musimy zakrywać prezentu wieloma warstwami opakowania. Możemy wręczyć ją z wielką, kolorową kokardą na środku. Jak to zrobić? Odmierzamy wstążkę wzdłuż i w poprzek obwodu fotoksiążki i doliczamy do tego 60 cm. Najlepszy efekt uzyskamy używając ośmiu wstążek. Ze wszystkich układamy krzyżyk (cztery w pionie i cztery w poziomie jedna na drugiej), najlepiej na płaskiej powierzchni, i zszywamy je pośrodku metodą X. Następnie kładziemy książkę na wstążkach, podnosimy wstążki poziome i wiążemy na środku w supełek, tak samo z pionowymi. Później podnosimy wszystkie paski, dzielimy je na pół i robimy kokardę. Na sam koniec wyrównujemy pętelki i gotowe.

Dzięki tym propozycjom nie tylko zaskoczymy bliskich oryginalnie zapakowanym prezentem, ale w prosty sposób „włożymy” także odrobinę siebie w świąteczne podarunki.

Udostępnij: