DIY

DIY Album na zdjęcia komunijne

Wyjątkowe zdjęcia wymagają wyjątkowej oprawy. Takimi z pewnością są te z Pierwszej Komunii Świętej. Chcąc obdarować najbliższych – dziadków czy też chrzestnych, fotografiami z tego wydarzenia, warto razem z dzieckiem własnoręcznie wykonać album. Taki prezent z pewnością będzie piękną pamiątką na długie lata.

Do wykonania tego albumu potrzebna będzie:

– kartonowa baza albumu w białym kolorze (lub kremowym)

– ozdobne kartony

– papier welinowy

– drewniane ozdoby

– ażurowe, papierowe taśmy

– stemple akrylowe z okrągłym ornamentem

– wykrojnik ryby oraz koła

– złota folia samoprzylepna

– naklejane perełki

– podkładka do cięcia nożykiem

– nożyk, nożyczki i klej

– kremowe lub białe wstążki

Krok 1

Priorytetową kwestią w albumie jest jego okładka. Chcąc ją pięknie ozdobić, wypinamy ją delikatnie z albumu i przyklejamy na nią ozdobny karton. W kartonie wycinamy dziurki na sprężynki przy pomocy nożyka. Będzie to baza dla naszej okładki.

Krok 2

Aby wykonać centralną ozdobę albumu – kielich i hostię, bierzemy inny kolor papieru ozdobnego niż ten na okładce i docinamy go w taki sposób, aby tworzył podkładkę pod kielich – pamiętajmy, aby był węższy niż sama okładka, jednak długością jej odpowiadał. Na papierze przyklejamy kielich – dwa koła obklejone złotą folią samoprzylepną (jedno większe, drugie mniejsze). Większe koło przycinamy na 2/3 wysokości – ten fragment będzie kielichem, natomiast mniejsze koło w połowie – to będzie spód kielicha. Brzegi kielicha ozdabiamy papierem w innym kolorze. Dodajemy hostię wyciętą z białego papieru za pomocą wykrojnika koła i zdobimy ją drewnianą ozdobą. Dolepiamy perełki.

Krok 3

Chcąc dodatkowo ozdobić naszą okładkę, przyklejamy na nią paski z wyciętego papieru welinowego oraz ażurowe taśmy. Do dekoracji możemy także użyć wykrojnika ryby, która jest symbolem chrześcijaństwa. Następnie wpinamy okładkę z powrotem do albumu.

Krok 4

Aby stworzyć delikatną ozdobę na stronach albumu, można użyć akrylowych stempli z delikatnym ornamentem. Natomiast dopełnieniem okładki albumu mogą być wstążeczki przyczepione do sprężyny oraz listki winorośli wycięte z papieru i przyczepione przy kielichu.

Album jest już gotowy – wystarczy wypełnić go fotografiami z komunii ? Zdjęcia z uroczystości możemy wywołać na różnych rodzajach papieru i w różnych wielkościach za pośrednictwem strony oraz aplikacji mobilnej EmpikFoto.

Udostępnij:

Zostaw komentarz