DIY

DIY: Własnoręcznie zdobiona ramka na zdjęcie na Dzień Matki

Do własnoręcznego przygotowania wyjątkowego podarunku dla  mamy wcale nie potrzebujesz wybitnych umiejętności, czy trudnych do zakupienia elementów . Wystarczy pomysł, ulubiony motyw dekoracyjny i oczywiście wspólne zdjęcie, które za każdym razem będzie przypominać mamie o wspólnie spędzonych chwilach ? Jeśli jednak jesteś przekonany, że nie masz jakichkolwiek zdolności manualnych, zastanów się nad fotokubkiem, maskotką ze zdjęciem lub torbą na zakupy z Waszą podobizną ? Z kolei tym, którzy zdecydowali się podarować mamie coś własnej roboty, polecamy własnoręcznie zdobioną ramkę na zdjęcie.

Do wykonania takiej ramki potrzebna będzie:

– drewniana ramka na zdjęcie

– serwetka decoupage w ulubionym wzorze

– klej do decoupage

– lakier zabezpieczający

– pędzle

– nożyczki

– biała lub czarna farba akrylowa

– koszulka foliowa na dokumenty

Krok 1

Serwetkę docinamy na wielkość boków naszej ramki. Najlepiej dociąć je równo z łączeniami deseczek.

Krok 2

Jeśli nie chcemy, aby faktura słojów przebijała się przez nasze zdobienia, warto pomalować ramkę wcześniej na biały lub czarny kolor (w zależności od barwy serwetki ozdobnej). Następnie układamy serwetkę na koszulce i rozprowadzamy na niej za pomocą pędzla klej do decoupage (od środka na zewnątrz).

Krok 3

Serwetki pokrytej klejem nie odrywamy od folii tylko przykładamy wprost do powierzchni ramki. Dociskamy folię i dopiero kiedy serwetka będzie na właściwym miejscu – zsuwamy folię. Kiedy serwetka przeschnie pokrywamy ją warstwą lakieru.

Krok 4

Ramka gotowa ? Teraz wystarczy wstawić w nią ulubione zdjęcie i obdarować mamę ?

Możesz również przygotować mini album na zdjęcia. Instrukcje znajdziesz tutaj.

Udostępnij:

Zostaw komentarz