LIFESTYLE

Czy te zdjęcia mogą kłamać – o wiarygodności fotografa.

W najbliższy poniedziałek, o godzinie 18.00, w klubokawiarni Chłodna 25 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Warszawskie Spotkania z fotografią dokumentalną”. Gościem klubokawiarni będzie Włodzimierz Krzemiński.

 

Fotografia od zarania służyła do informowania, ale też do urabiania opinii. Jej mit wiarygodności jeszcze dziś jest wykorzystywany do przekonywania, że „tak było”. Jak dowiedli historycy wiele ikon fotografii, to obrazy specjalnie stworzone by przekonywać nie zupełnie zgodne z prawdą. Czy te zdjęcia mogą kłamać – właśnie wiarygodność fotografa będzie tematem spotkania.

Dotychczas w ramach projektu odbyły się spotkania z Filipem Ćwikiem, Maćkiem Nabrdalikiem, Maćkiem Jeziorkiem, Agnieszką Rayss i Włodzimierzem Krzemińskim. Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu „Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną – człowiek zanurzony w rzeczywistości”.

Moderatorem wszystkich spotkań jest Andrzej Zygmuntowicz, szef Rady Artystycznej ZPAF i kierownik Akademii fotoreportażu.

Włodzimierz Krzemiński, rocznik 1953. Od 1979 członek Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 1987 Związku Polskich Artystów Fotografików. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku „realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia”. Wykładowca w Studium Fotografii ZPAF oraz w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

Organizatorem projektu jest Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działająca przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

Udostępnij:

Zostaw komentarz