KonkursKONKURSY

Konkurs KFE – to już 11. edycja!

Empik Foto zaprasza do udziału w 11. edycji Konkursu Fotograficznego, którego jesteśmy organizatorem. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie i za każdym razem wzbudza duże zainteresowanie. Powodem są na pewno atrakcyjne nagrody, ale też możliwość zaprezentowania swoich prac w wybranej kategorii. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy swoją pasją chcą podzielić się z innymi, zatrzymując w kadrach wyjątkowe momenty.

Pierwszy ogólnopolski KFE odbył się w 2009 roku. Z każdym kolejnym rokiem rosło zainteresowanie udziałem w tym wydarzeniu. W ostatniej 10. edycji 14 tysięcy uczestników przesłało nam ponad 50 tysięcy fotografii. Liczymy, że tym razem (również) zechcesz włączyć się w naszą zabawę. Zapewniamy, że warto!

Kto może się zgłosić?  

Konkurs Fotograficzny Empik Foto zrzesza wszystkich, którzy lubią robić zdjęcia. Nie mamy żadnych wymagań, co do sprzętu, na jakim pracujesz – może to być zaawansowana technologicznie lustrzanka, cyfrówka odziedziczona po rodzicach lub po prostu aparat w smartfonie. Od jego wyposażenia bardziej liczy się dla nas zdolność do chwytania momentów i uwieczniania ich w kadrach.

prezent-dla-fotografia

Czekamy na fotografie, które opowiadają historie, są wymowne, a zarazem dają odbiorcom duże pole do interpretacji. Wierzymy bowiem, że na tym polega sztuka – nie tylko zachwyca, ale przede wszystkim skłania do przemyśleń i inicjuje dyskusje. Jeżeli jesteś amatorem – pasjonatem zdjęć – zgłoś się do nas. Wydarzenie, które organizujemy pomogło wielu młodym twórcom przełamać bariery i zaprezentować światu swoje dzieła.

Kategorie konkursowe

Rozumiemy, że jako fotograf masz swoje ulubione obszary, które najczęściej utrwalasz na zdjęciach. Dlatego KFE organizujemy w kilku kategoriach, aby dać Ci szansę na zgłoszenie najlepszej z najlepszych prac w dziedzinie, w jakiej czujesz się pewnie.

Zapraszamy do zgłaszania zdjęć w kategoriach:

  • portret – czekamy na fotografie wykonane w plenerze lub studio, pozowane lub przygotowane w formie reportażu czy dokumentu,
  • natura – bardzo szeroka tematyka, dające autorowi duże pole do zaprezentowania swojej techniki oraz poczucia estetyki,
  • podróże – krótki wypad za miasto może być równie pasjonujący jak egzotyczna podróż – wszystko zależy od tego, jak zaprezentujesz go na zdjęciach,
  • fotografia mobilna – to nasza nowość! Zgłaszaj fotografie wykonane komórką – ten aparat zazwyczaj masz przy sobie, stąd mamy pewność, że wiele pięknych, niewyreżyserowanych momentów udało Ci się już uchwycić.

Możesz wysłać zdjęcie tylko w jednej kategorii. Ale znacznie lepiej jest pokusić się o wgranie kilku fotografii, które tematyką wpisują się w założenia pozostałych grup. Tym samym zwiększysz swoje szanse na wygraną.

Jakie są zasady?

  1. Zarejestruj się na stronie https://konkurs.empikfoto.pl/kfe.
  2. Zgłoś od jednego do pięciu zdjęć w poszczególnych kategoriach.
  3. Zostaw nam swoje dane osobowe i kontaktowe.
  4. Przeczytaj regulamin i zapoznaj się z polityką prywatności.
  5. Wyślij zgłoszenie i czekaj na ogłoszenie wyników.

Oceny zdjęć dokona jury w składzie: Aleksander Małachowski, Piotr Małecki, Martyna Hoppe oraz Gosia Leszczyńska – praktycy z dużym doświadczeniem, talentem i pasją do fotografii. Przewidujemy też wyłonienie i uhonorowanie zwycięzcy, który zdobędzie najwięcej głosów publiczności.

Nagrody konkursowe

Fundatorem nagród w konkursie jest Empik Foto – główny organizator, jak również nasz partner firma Canon. Co przygotowaliśmy dla zwycięzców? Rodzaj prezentu zależy od tego, które miejsce i w jakiej kategorii zajmiesz. Dla tych, którzy staną na podium przewidzieliśmy m.in. vouchery na zakupy w naszym sklepie (o wartości nawet 1000 złotych), drukarki CANON oraz aparat z obiektywem EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM. Jak widzisz – jest więc o co walczyć.

Masz ochotę wystartować w konkursie, ale nie wiesz, jakich prac wymagamy? Po inspiracje zapraszamy do strony z pracami, które w poprzednich edycjach zostały uznane za zwycięskie. Garść przydatnych informacji na temat KFE znajdziesz też w załączonym regulaminie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości skontaktuj się z organizatorami.

Udostępnij:

Zostaw komentarz