KONKURSY

Ruszył Konkurs Fotograficzny Empikfoto 2016!

Już od dziś można zgłaszać zdjęcia do 8. edycji ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Empikfoto!
To największy tego typu konkurs dla amatorów w Polsce, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Konkurs Fotograficzny Empikfoto odbywa się cyklicznie od 2009 roku i ma charakter ogólnopolski. Od samego początku skierowany jest do amatorów fotografii, a tegoroczna edycja rozszerza wachlarz dostępnych kategorii na: portret, rodzinę, modę, podróże i naturę. Dla laureatów przewidziane zostały wyjątkowo atrakcyjne nagrody – wyjazdy z biurem podróży Itaka na Kubę, Maderę, Rodos, do Lizbony lub Paryża, lustrzanki firmy Nikon, Warsztaty Akademii Nikona oraz bony do wykorzystania w serwisie empikfoto.pl. Organizatorzy przewidzieli także Nagrodę Publiczności przyznawaną autorowi zdjęcia, które otrzyma najwięcej głosów internautów.

Każdego dnia w Polsce powstaje ponad 20 milionów zdjęć. Większość z nich zalega gdzieś na dyskach naszych komputerów i nigdy nie ma szansy ujrzeć światła dziennego. Chcemy, by to się zmieniło i zachęcamy Polaków do podzielenia się swoimi najlepszymi kadramiwyjaśnia Piotr Łagowski, Dyrektor EmpikuDotychczasowe edycje konkursu przyciągnęły aż 30 tysięcy uczestników, którzy zgłosili ponad 92 tysięcy zdjęć. Te liczby, ale przede wszystkim jakość nadsyłanych zdjęć, świadczą o ogromnym potencjale polskich amatorów i pasjonatów fotografii.

W tym roku, aby sprostać bardzo dużemu zainteresowaniu, uruchomiono nowoczesną platformę konkursową, dzięki której zgłoszenie zdjęć do konkursu jest jeszcze szybsze i prostsze niż dotychczas. Aby zgłosić się do konkursu, należy wgrać swoje zdjęcia na dedykowaną platformę pod adresem www.empikfoto.pl/kfe, dopasowując je do odpowiedniej kategorii. Prace konkursowe można także wysłać bezpośrednio z poziomu telefonu. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 5 zdjęć.

Między 1 a 15 października jurorzy ocenią nadesłane prace i wyłonią najlepsze z nich. Wśród osób zasiadających w gronie jurorów znaleźli się m.in.:

  • Waldemar Gorlewski – Kierownik Działu Foto w Gazecie Wyborczej
  • Paweł Duma – fotograf, wykładowca Akademii Nikona
  • Karolina Jonderko – fotograf, laureatka tegorocznej edycji Grand Press Photo
  • Krzysztof Adamek – znany fotograf mody i streetstyle
  • Adam Banczerowski – Dyrektor Działu Rozwoju i Nowych Projektów w Itace
  • Marlena Wróblewska – autorka bloga Makóweczki
  • Agata Nowak – KFE/empikfoto.pl

– Jako że codziennie jesteśmy zalewani tysiącami nijakich zdjęć w sieci, uważam, że takie konkursy jak Konkurs Fotograficzny Empikfoto są potrzebne, by pokazać widzowi dobrą, wartościową fotografię – mówi Karolina Jonderko, Laureatka tegorocznej edycji Grand Press PhotoTego typu inicjatywy mają pozytywny wpływ na popularyzację fotografii w Polsce, zwłaszcza wśród amatorów. Mam nadzieję, że nadesłane do konkursu zdjęcia będą inspirować, zachwycać i zaskakiwać oglądających.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w drugiej połowie października. Zapraszamy do udziału w konkursie: http://www.empikfoto.pl/kfe

Udostępnij:

Zostaw komentarz