LIFESTYLE

Studniówka – zachowaj wspomnienia z tej wyjątkowej nocy!

Czas studniówkowych szaleństw trwa w najlepsze. Piękna sukienka, elegancki garnitur i taniec otwierający całą uroczystość – polonez. Tę wyjątkową noc zawdzięczamy Wilhelmowi von Humboldtowi, który reformując szkolnictwo, wprowadził powszechny egzamin dojrzałości. Studniówka natomiast to ostatnia beztroska noc, po której zaczyna się intensywny czas przygotowań do matury. Jeszcze w latach 70. XX wieku poza studniówką obchodzony był dodatkowo bal maturalny, który odbywał się po egzaminie. Z czasem jednak zrezygnowano z tej uroczystości na rzecz jeszcze okazalszej studniówki. 


Sami doskonale wiemy, z jaką radością wracamy do materialnych wspomnień – ze łzą wzruszenia przeglądamy albumy i fotoksiążki z ważnych wydarzeń jak ślub, chrzciny, rocznice czy wymarzone podróże. Jedną z takich okazji, która już się nie powtórzy, jest studniówka. Dzisiaj podpowiadamy, jak zachować i wyeksponować zdjęcia z tej ważnej uroczystości, aby nie przepadły w czeluściach naszego komputera czy telefonu. 

Album DIY

Jeśli uwielbiacie prace plastyczne, a kreatywność to wasze drugie imię, to stwórzcie własnoręcznie album, w którym znajdą się wszystkie najpiękniejsze wspomnienia ze studniówki. Czego będziecie potrzebować? Bazy w formie albumu – najlepiej z czarnymi stronami, które będą eleganckim tłem dla artystycznych działań. Idealną propozycją będzie więc ten drewniany, który znajdziecie na Empik Foto. Możecie spersonalizować okładkę i dopasować ją do każdej okazji, nie tylko studniówki. Co jeszcze będzie potrzebne? Ulubione odbitki z imprezy (te kwadratowe czy retro pozwolą na wiele wyjątkowych aranżacji), mazaki i tematyczne naklejki. Planując rozłożenie zdjęć, zostawcie także miejsce na wpisy przyjaciół, które z pewnością odczytane za parę lat będą najwspanialszą pamiątką.

Ściana magnetyczna

Jeśli uwielbiacie eksponować swoje wspomnienia tak, aby każdy, kto wejdzie do Waszego pokoju, mógł je zobaczyć, to zastanówcie się nad ścianą magnetyczną (lub tablicą). Ulubione fotografie ze studniówki możecie przyczepić za pomocą zabawnych magnesów lub personalizowanych ramek magnetycznych, na których możecie wygrawerować odpowiednie napisy. Tak przygotowana ściana będzie nie tylko piękną ozdobą, ale również miejscem, które każdego dnia wywoła uśmiech na waszej twarzy ? 

Fotoksiążka

Jeśli jesteście miłośnikami albumów, jednak nie macie zdolności manualnych lub wolicie korzystać z gotowych propozycji, to koniecznie zajrzycie na stronę Empik Foto. Fotoksiążki studniówkowe są coraz bardziej popularne, dlatego na stronie znajdziecie kilka szablonów przygotowanych specjalnie pod tę okazję. Możecie przygotować instabook ze zdjęciami każdej osoby z klasy, umieścić zdjęcia w ramce niczym z aparatu do natychmiastowej fotografii czy przygotować fotoksiążkę w stylu oscarowej nocy. Dowolność w zmienianiu wzorów, clipartów, ramek i układu zdjęć pozwala przygotować taki projekt, który w 100% będzie odzwierciedlał Wasze upodobania. Również tutaj możecie zostawić wolne miejsce na podpisy kolegów i koleżanek. Każda opcja dozwolona!

Prezent dla wychowawcy

Zastanawiacie się, jaki prezent sprawić Waszemu wychowawcy na zbliżający się koniec roku? Przygotujcie klasowe zdjęcie ze studniówki w formie plakatu lub obrazu. Taki podarunek wraz z podziękowaniem od całej klasy będzie prezentem, który długo będzie przypominać nauczycielowi o jego ulubionym roczniku. 

Więcej inspiracji na przygotowanie pamiątek ze zdjęć znajdziecie na stronie Empik Foto. 

Udostępnij: