INSPIRACJE

Zaplanuj swój foto rok

Chcąc zatrzymać wspomnienia wyjątkowych, zabawnych czy wzruszających chwil robimy zdjęcia. Jednak wielokrotnie te fotografie zostają na telefonie lub aparacie i rzadko są wywoływane. W nowym roku warto to zmienić i odpowiednio, a przede wszystkim na bieżąco „oprawiać” ważne dla nas chwile, aby mieć je zawsze pod ręką i móc do nich wracać zawsze wtedy, gdy tego zapragniemy. Jeśli nie macie już miejsca na postawienie kolejnych ramek, to polecamy trzy sposoby, które umożliwią Wam w ciekawy i inspirujący sposób kolekcjonować wspomnienia z 2018 roku.

Mimo, że żyjemy w czasach, które pozwalają nam wszystkie zdjęcia trzymać na tak małym urządzeniu jak telefon, a tymi najpiękniejszymi dzielić się na Instagramie, to warto czasem zatrzymać się na chwilę, poświęcić wspomnieniom nieco więcej uwagi i zacząć kolekcjonować je w nieco bardziej wyjątkowy sposób. Tworzenie albumów, antyram czy fotoksiążek to nie tylko doskonały sposób na zachowanie ważnych momentów, ale również wyjątkowa lekcja cieszenia się każdą chwilą. W nowym roku proponujemy więc poza telefonem umieścić zdjęcia w spersonalizowanych albumach, które poza sytuacjami uchwycą również… emocje.

Project Life

Project Life pozwala każdemu cieszyć się swoimi wspomnieniami zebranymi w jednym albumie, opatrzonym dodatkowo komentarzami, notatkami czy wklejonymi „skarbami” z różnych wypraw (np. biletem do kina czy biletem lotniczym). Specjalne albumy można zakupić w sklepach artystycznych lub na działach scrapbookingu. Można również nabyć najzwyklejszy segregator, który spełni się doskonale w roli bazy. Wywołane odbitki wzbogacone o nasze przemyślenia oraz ozdobione według naszego uznania będą niezwykłą oraz intymną pamiątką z całego roku. Do rozpoczęcia przygody ze scrapbookingiem, oprócz wspomnianego albumu, potrzebne są jeszcze odpowiedniej wielkości koszulki. W zależności od tego, jaki album chcemy prowadzić (tygodniowy, miesięczny, związany z dziećmi, podróżami itp.) oraz jakie zdjęcia najczęściej wykonujemy (pionowe lub poziome), wybierzmy odpowiedną wielkość i kształt koszulek. Teraz pozostaje już tylko dokumentowanie ważnych dla nas chwil – spotkań z rodziną, przyjaciółmi, wyjazdów czy widoków, które nas zachwycają.

Historia w antyramie

Kolejnym sposobem na specjalne uhonorowanie najpiękniejszych odbitek jest umieszczenie ich w antyramie. Podobnie jak w scrapbookingu, może być to kilka ważnych dla nas zdjęć odpowiednio wyeksponowanych i ozdobionych. Taka antyrama powieszona w mieszkaniu będzie doskonałym sposobem na zatrzymanie ważnych dla nas chwil. Dodatkowo może okazać się również idealnym pomysłem na prezent dla najbliższych – przyjaciółki, dziadków czy rodziców. Do jej wykonania nie potrzebujemy wiele, wystarczy odpowiedniej wielkości antyrama, sztywny karton w wybranym kolorze i podobnym rozmiarze oraz zdjęcia i materiały do zdobień. Inspiracji możemy poszukać w Internecie, a efekt może okazać się niesamowity.

Fotoksiążka

Idealnym pomysłem, nie tylko na uwiecznienie najpiękniejszych chwil, ale również na prezent dla najbliższych jest fotoksiążka. Regularne fotografowanie i uwiecznianie dni będąc w ciąży? A może pierwszy rok z życia dziecka? Wyjątkowy album przypominający o wspaniałych, wspólnych podróżach? To tylko namiastka pomysłów, jakie możemy zrealizować w tak wyjątkowej oprawie. Można nie tylko w prosty sposób uwiecznić wspomnienia, ale również obdarować nimi najbliższych. Wspólne zdjęcia zebrane w jednym miejscu, które podarowane drugiej połówce powiedzą jak ważna jest dla nas, to prosty sposób na piękny prezent. Intuicyjny program pozwoli na stworzenie wyjątkowej pamiątki nawet osobom, które zawsze obawiały się prac plastycznych. Gotowe tła, eleganckie lub zabawne motywy oraz piękne obramowania to tylko namiastka możliwości, jakie oferuje empikfoto.pl.

Bardzo często tworzymy listy postanowień na nowy rok, które mają nas zmotywować do bycia lepszymi, piękniejszymi czy zdrowszymi. Warto dopisać do takiej listy kolekcjonowanie wspomnień, które nauczy nas… bycia szczęśliwszymi. Wracanie do wyjątkowych momentów z życia pozwala bowiem cieszyć się na nowo każdą, nawet tą najmniejszą chwilą spędzoną z rodziną, przyjaciółmi lub w samotności ?

Udostępnij:

Zostaw komentarz