INSPIRACJE

Jak zrobić własne świąteczne kartki z życzeniami

Czas zacząć dekorować wnętrza, tworzyć listy zakupów i projektować własne świąteczne kartki z życzeniami. Ponadczasowa tradycja kartek świątecznych to coś, na co każdego roku czeka wiele osób.

Jak zrobić idealne kartki świąteczne

  1. Uporządkuj listę odbiorców korespondencji

Z pewnością wiesz, dla kogo prezentów potrzebujesz, ale czy wiesz dokładnie, ile świątecznych kartek  musisz przygotować? Zrób listę wszystkich odbiorców i ich adresów, aby mieć pewność, że uwzględniłeś wszystkich. W ten sposób będziesz mieć pewność, że nie zabraknie Ci czasu, gdy nadejdzie czas wysłania świątecznych kartek. Zorganizowana wcześniej lista ułatwia również adresowanie kopert.

  1. Wybierz motyw kartki świątecznej

Niezależnie od tego, czy Twój gust jest tradycyjny, czy nietuzinkowy, ważne jest, aby wybrać spójny motyw dla świątecznych kartek. Następnie zaprojektuj własne kartki: wolisz klasyczny czerwono-zielony świąteczny wzór, czy wybierzesz wyjątkową kartkę, która przedstawi Twoje zwierzaki? Opcje motywów są praktycznie nieograniczone — od płatków śniegu i choinek po błyskotki i wszystko, co pomiędzy.

  1. Użyj wysokiej jakości zdjęcia

Jeśli zdecydujesz się umieścić zdjęcie rodzinne na kartkach świątecznych, wybierz jedno (lub więcej) wysokiej jakości — wyraźne i dobrze oświetlone. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skorzystać z ulubionego zdjęcia z telefonu, czy zorganizować profesjonalną sesję rodzinnego portretu z wakacji, im lepszej jakości zdjęcia użyjesz, tym lepiej będzie wyglądać Twoja pocztówka.

  1. Spersonalizuj swoje życzenia

Stworzenie idealnego tekstu wiadomości do twojej kartki nie musi być trudne. Spróbuj wybrać  spersonalizowane sformułowanie, które pasuje do wybranego przez Ciebie motywu. Wykorzystaj kartki, które otrzymałeś w przeszłości, aby odnaleźć inspirację. Teksty klasycznych piosenek świątecznych, również świetnie sprawdzają się jako życzenia.

  1. Uważaj na kolory i czcionki

Chociaż kuszące jest korzystanie z każdej dostępnej opcji kolorów i krojów pisma, lepiej zachować prostotę. Nie czuj się zobligowany do używania klasycznych czerwonych i zielonych kolorów świątecznych, ale wybierz barwy, które pasują do Twojego motywu i wybranego zdjęcia. Wybierając czcionki, nie używaj więcej niż dwóch lub trzech różnych, aby przekaz pozostał jasny i uporządkowany

Udostępnij:

Zostaw komentarz