INSPIRACJE

Coś nowego, coś starego

Czy zastanawiasz się, jakie tradycje uwzględnić w przygotowaniach do ślubu? Wiele par wierzy, że coś nowego i coś starego wśród elementów stroju lub dekoracji weselnych to symbol szczęśliwego wspólnego życia. Sprawdź nasze pomysły na prezenty, które wpisują się w tę tradycję.

Staroangielski wierszyk „coś starego, coś nowego” był tradycją mającą pomóc odpędzić złe duchy
i zapewnić szczęście oraz płodność nowożeńcom. W dzisiejszych czasach stała się bardziej współczesną tradycją honorującą miłość pary. Cały wierszyk brzmi: „Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego, sześć pensów w twoim bucie”. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zaplanować ceremonię ślubną, która zawiera te tradycyjne elementy, poniżej znajdziesz kilka wskazówek:

Coś starego

Pierwotnie symbol pomagający odeprzeć „złe oko”, o którym sądzono, że powoduje bezpłodność. Ten przedmiot ma teraz oznaczać miłość i ciągłość rodziny. Przedmioty te mogą być pamiątkami po weselu, akcesoriami na ślub, które zostały przekazane każdej pannie młodej, lub czymkolwiek innym z historią.

Coś nowego

Wiele par odhacza tę pozycję na liście, nie zdając sobie z tego sprawy. Ten przedmiot, który ma sygnalizować optymizm na przyszłość, może być wszystkim, od nowo zakupionej sukni ślubnej, akcesoriów, a nawet nowej pary butów.

Coś pożyczonego

Dość proste, „coś pożyczonego” to przedmiot, który ukochana osoba pożycza pannie młodej na dzień ślubu. W przeszłości miał być pożyczony od kogoś, kto miał zamożną rodzinę, aby przekazać swój dobrobyt pannie młodej. Teraz jest sygnałem miłości od przyjaciół i rodziny.

Coś niebieskiego

Niebieski był uważany za symbol miłości, wierności i czystości, co stanowiło podstawę zdrowego małżeństwa. Ten prezent może zawierać wszystko, od bukietu panny młodej po dodatki.

Kto daje pannie młodej coś pożyczonego, coś niebieskiego?

Zgodnie z tradycją panna młoda otrzymuje od swoich bliskich przedmioty wymienione w wierszu. Na przykład „coś starego” może być pamiątką po ślubie lub naszyjnikiem odziedziczonym po babci. „Coś pożyczonego” może zawierać zestaw kolczyków od matki panny młodej.

Jednak w dzisiejszych czasach coraz częściej panna młoda kupuje prezenty dla siebie. Może to być para niebieskich szpilek lub coś vintage.

 

Pomysły na prezenty:

  1. Wprowadź element „czegoś starego” do małżeńskiej przysięgi. Niech to będzie ulubiony wiersz lub historyczny sonet, który będzie potwierdzeniem Waszej miłości.
  2. Dodaj element retro do bukietu ślubnego – może to być stara wstążka lub kawałek tkaniny pochodzący z pamiątkowego przedmiotu.
  3. Idealnym połączeniem „czegoś nowego i czegoś starego” będzie upcykling starej sukienki lub marynarki.
  4. Nowe buty na nową drogę – to idealny sposób na coś nowego!
  5. Elementy tradycji nie muszą być materialne. Pożycz przepis na ulubiony koktajl od przyjaciela lub członka rodziny i dodaj go do menu.
  6. Pożycz welon ślubny swojej mamy – to piękny ukłon w stronę rodzinnej tradycji.
  7. Postaw na dodatki w odcieniach niebieskiego.
Udostępnij:

Zostaw komentarz