LIFESTYLE

5 powodów, dla których warto robić zdjęcia telefonem

Zastanawiasz się jak robić dobre zdjęcia? Uwielbiasz rejestrować najważniejsze momenty, ale czasami trudno zabrać ze sobą nawet mały aparat? W takim wypadku nie rozstawaj się ze swoim telefonem! Aparaty w smartfonach gwarantują świetną jakość, dają coraz więcej możliwości, a aplikacje do przerabiania zdjęć pomagają profesjonalnie je przerobić. Oto 5 powodów, dla których warto fotografować telefonem!

Jeśli chcesz wiedzieć jak robić lepsze zdjęcia telefonem oraz poznać najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć na Androida i iOS sprawdź także:

Jeśli właśnie czytasz ten tekst to znaczy, że uwielbiasz robić zdjęcia. Nie da się jednak ukryć, że czasami trudno nosić ze sobą większy aparat, a w niektórych sytuacjach po prostu nie zdążysz go wyjąć. Ale nie martw się, bo najlepszy aparat, z którego możesz korzystać cały czas znajduje się… w Twojej kieszeni lub torebce. Twój smartfon daje Ci mnóstwo możliwości, więc nic dziwnego, że fotografia mobilna cieszy się aż takim powodzeniem. Możesz korzystać z darmowych aplikacji na Androida i OSx, dzięki którym przerobisz każde ujęcie, jak tylko zechcesz, nowe telefony nierzadko umożliwiają korzystanie z trybu PRO, a nawet prosty tryb automatyczny pozwala Ci robić dobre zdjęcia na Instagrama. Poznaj 5 powodów, dla których nie warto rozstawać się ze smartfonem!

Smartfon jest zawsze tam, gdzie Ty

Wychodząc z domu sprawdzasz zwykle czy trzy najważniejsze rzeczy masz już przy sobie: portfel, klucze i oczywiście telefon. Smartfona zabierasz ze sobą wszędzie, więc bez względu na miejsce i sytuację, najlepszy aparat masz zawsze ze sobą. Dzięki temu wygodnie i łatwo możesz wykonać zdjęcia właśnie w każdym momencie. Reporterzy i dokumentaliści uważają, że dobra fotografia powstaje wtedy, gdy bierzesz udział w fotografowanej sytuacji, a mały smartfon znacznie to ułatwia. W praktyce oznacza to, że korzystając z aparatu bez dużego, wystającego obiektywu, możesz robić zdjęcia bez odsuwania się od sceny, którą chcą chcesz zatrzymać w kadrze. Np. właśnie wtedy, gdy znajomi wznoszą toast przy stole, Twoja pociecha biegnie do Ciebie lub wybraliście się na romantyczny spacer we dwoje.

Empikfoto.pl: Dlaczego warto robić zdjęcia smartfonem?

Pozwala szybko zatrzymać każdy moment

Szybkość to jedna z największych zalet aparatu w smartfonie. Są chwile, które po prostu „się dzieją”, a Ty masz jedyną i niepowtarzalną szansę, by je zarejestrować. Tę konkretną sekundę, jeden z najwybitniejszych reporterów na świecie – Henri Cartier-Bresson nazywał „decydującym momentem”. Korzystanie z aparatu w telefonie pozwala wykonać zdjęcie właściwie natychmiast. Wystarczy wyjąć go z kieszeni, uruchomić aparat i… już. Co więcej, ustawienia aparatu w telefonie umożliwiają także uruchamianie go z zablokowanego ekranu np. przy pomocy przycisków głośności. Sprawdź, co znajduje się w opcjach Twojego urządzenia i dostosuj je do swoich potrzeb, a z całą pewnością nie stracisz już kolejnych okazji do zrobienia dobrych zdjęć telefonem.

Coraz więcej możliwości i zaawansowanych funkcji

Jeszcze kilka lat temu na pytanie „Jak robić dobre zdjęcia telefonem?” nie było konkretnej odpowiedzi. Jakość fotografii wykonanych smartfonami znacznie odbiegała od jakości, którą gwarantowały aparaty. Technologia jednak mknie do przodu, a producenci smartfonów prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Część telefonów została wyposażona w wysokiej klasy obiektywy Leici, część umożliwia korzystanie z niemal pełnego trybu manualnego, a część pozwala kontrolować głębię ostrości nawet po wykonaniu zdjęcia. Dzięki temu zdjęcia mają świetną jakość i nadają się nie tylko do publikacji w internecie, ale również, by wykonać z nich odbitki, albumy, fotoksiążki i inne fotogadżety.

Aplikacje do przerabiania zdjęć

Na początku tego posta znajdziesz link do listy 15 aplikacji fotograficznych, które musisz mieć na swoim smartfonie. Jeśli nie wiesz jak robić dobre zdjęcia telefonem to koniecznie ściągnij kilka z nich (znajdziesz tam także darmowe aplikacje na Androida i OSx). Takie narzędzia umożliwiają dodanie ciekawych filtrów, a także pełen retusz zdjęć. Ich opcjom coraz bliżej do zaawansowanych programów graficznych takich, jak Lightroom czy nawet Photoshop, więc warto je testować, by znaleźć swoją ulubioną i edytować swoje najlepsze kadry.

Empikfoto.pl: Aplikacje fotograficzne – zobacz, które z nich musisz mieć na swoim telefonie!

Możesz dzielić się ujęciami natychmiast

Fotografia mobilna ma tę zaletę, że gotowymi zdjęciami możesz dzielić się natychmiast! To świetne rozwiązanie, bo nie musisz już zgrywać plików z karty pamięci, edytować ich na komputerze, a dopiero potem wysyłać poprzez maila lub Messengera. Wystarczy kilka kliknięć, by zdjęcie wykonane przed chwilą pojawiło się na Instagramie, Insta Stories, Facebooku, albumie w chmurze lub Twoim koncie na www.empikfoto.pl. Wygodne, prawda?

A jeśli chcesz zamawiać odbitki tuż po ich wykonaniu, bezpośrednio z telefonu, Facebooka lub Instagrama sprawdź koniecznie naszą aplikację! Kliknij w poniższy banner i ściągnij ją na telefon z Androidem lub Iphone’a!

Empikfoto.pl: Pobierz aplikację mobilną i wywołuj zdjęcia bezpośrednio z telefonu

Empikfoto.pl: Pobierz aplikację mobilną i wywołuj zdjęcia bezpośrednio z telefonu

Udostępnij:

Zostaw komentarz