LIFESTYLE

5 rad, jak przeżyć szkołę i zachować najfajniejsze wspomnienia

jak przeżyć szkołę

Jeśli szukacie pomysłu gdzie i jak spędzić Dzień Wagarowicza to niestety nie możemy Wam pomóc. Nie zachęcamy do opuszczania szkolnych zajęć, ale… podpowiemy za to jak przeżyć szkołę, wytrzymać do wakacji, a w dodatku zachować z niej najfajniejsze wspomnienia! Oto 5 naszych rad, które (mamy ogromną nadzieję!) okażą się dla Was inspirujące!

Dzień Wagarowicza to taże pierwszy dzień wiosny. Dni będą stawały się coraz dłuższe, temperatura na zewnątrz wzrośnie, a słońce w końcu wyjrzy zza chmur. Trudno będzie wytrzymać w szkole? W takim razie mamy dla Was 5 świetnych pomysłów na to, jak wytrwać w ławce aż do czerwca i zebrać sporo fajnych wspomnień, do których gwarantujemy – wrócicie w wakacje z największą przyjemnością.

Grupa do zadań specjalnych

Idziemy o zakład, że wymieniacie ze sobą całą masę fajnych zdjęć na Facebooku. Publikujecie je na swoich Instagramach, wysyłacie w wiadomościach prywatnych, albo po prostu pozostają w Waszych smartfonach, ale lubicie do nich wracać. Mamy rację, prawda? W takim razie dlaczego jeszcze nie powstał Wasz klasowy Instagram lub specjalna grupa na Facebooku? Stwórzcie odpowiedni profil i wymieniajcie ze sobą wszystko to, czym w danym momencie żyjecie. Zdjęcia, krótkie video, anegdoty i cytaty nauczycieli. Powrót za jakiś czas do takich zbiorów będzie fajnym wspomnieniem, a na koniec roku? Wyobraźcie sobie ostatni dzień szkoły, w którym każdy z Was odbiera Instabooka. W lipcu zajrzycie do niego z przyjemnością, we wrześniu z ogromną chęcią wrócicie do szkoły, a za 20 lat? Za 20 lat to będzie prawdziwy skarb!

jak przeżyć szkołę

Oskarowa produkcja i komiksy niczym z Marvella

To nie prawda, że fajne video z Waszym udziałem kręci się tylko przed maturą. Z całą pewnością w Waszej klasie jest ktoś kto lubi robić zdjęcia, nagrywa filmy i zajmuje się montażem (może to Wy skoro czytacie ten post?). Stwórzcie ciekawy scenariusz – możecie inspirować się ulubionymi serialami HBO i Netflixa, hollywoodzkimi produkcjami, animacjami Pixara lub czym tylko zechcecie. Jeśli pomysł będzie ciekawy to Wasz wychowawca z pewnością pozwoli Wam go omówić na godzinie wychowawczej. Pozostało teraz tylko dograć dialogi, znaleźć rekwizyty i stworzyć coś fajnego, co być może okaże się viralem w sieci! A kadry z filmu możecie zawsze zamienić na swoją komiksową fotoksiążkę!

Szkolna gazetka 2.0

Z pewnością w Waszej podstawówce wydawana była szkolna gazetka. Pamiętacie ją? Wywiady z nauczycielami, zdjęcia z apeli na sali gimnastycznej i fotorelacja z lodowiska. Brzmi zabawnie, ale sięgacie po nią z sentymentem, prawda? W takim razie może warto stworzyć szkolną gazetkę 2.0? Wybierzcie kilka osób o dziennikarskim zajęciu i z talentem do tworzenia krótkich, ale ciekawych treści. Zbierzcie materiały, zorganizujcie ciekawe spotkania i przede wszystkim – róbcie dużo zdjęć. Wszystko, co uda Wam się stworzyć możecie powiesić w klasie, zapisać we wspomnianej wyżej grupie lub… zamienić w fotoksiążkę. Poniższy projekt daje Wam naprawdę mnóstwo możliwości i możecie go spersonalizować w 100%!

Zakumplujcie się z belfrem!

Gwarantujemy Wam, że najfajniejszy czas w szkole to ten po godzinie 15:00, gdy już możecie usiąść na ławce zamiast na krześle i porozmawiać trochę swobodniej. Na pewno znajdziecie temat, który zainteresuje zarówno Was, jak i Waszego wychowawcę. Być może będzie to wspólne oglądanie filmów i dyskutowanie o nich tuż po seansie. Być może poza lekcyjny wypad do teatru, a może organizacja wewnątrzszkolnych spektakli i koncertów charytatywnych. Za kilka lat to właśnie te popołudniowe spotkania będziecie wspominać najmilej, a z nauczycielem zechcecie zobaczyć się nawet wtedy, gdy dawno już zakończycie studia. I pamiętajcie oczywiście, by robić jak najwięcej zdjęć. Na koniec roku (szczególnie jeśli to już ostatnia klasa) możecie wręczyć stworzoną z nich fotoksiążkę przygotowaną z myślą o Waszym wychowawcy. Jest cenniejszy prezent niż wspomnienia?

jak przeżyć szkołę

Kierunek: przygoda!

Wasz wychowawca – nawet jeśli znalazł czas na spotkania po lekcjach, jest z całą pewnością bardzo zapracowany. Uwierzcie nam na słowo, że na jego głowie spoczywają nie tylko Wasze klasówki i codzienne odpytywanie. Macie ochotę na wycieczkę? To ją zorganizujcie! Oczywiście w porozumieniu z dyrekcją, wychowawcą i rodzicami, ale jeśli przygotujecie choćby wstępny plan to połowa pracy już za Wami. A wtedy wyjazd ma szansę się udać nawet w środku roku. Warto, prawda? I oczywiście – zdjęcia! Na fotografie z klasowej wycieczki warto przeznaczyć kilka osobnych stron!

Mamy nadzieję, że nasze rady okażą się dla Was przydatne i wykorzystacie w pełni kilka ostatnich miesięcy tego roku szkolnego. Nie możemy życzyć Wam jeszcze miłych wakacji, ale życzymy bardzo udanego… pierwszego dnia wiosny!

Udostępnij: