DIY

DIY: ODBITKI W PUDEŁKU – pomysł na ciekawy prezent wykonany własnoręcznie

Pudełko ze zdjęciami to fajny pomysł na własnoręcznie wykonany prezent

Lubimy dostawać prezenty, ale jeszcze bardziej lubimy je dawać. I to najlepiej prezenty własnoręcznie wykonane, które przygotowaliśmy wkładając w to mnóstwo serca. Szukasz pomysłu na fajny, własnoręczny prezent bez okazji? Zobacz, jak wykonać pudełko pełne wspomnień!

Razem z empik.com przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy pomysł na prezent, który wykonasz szybko i łatwo, a który z pewnością zachwyci obdarowaną osobę. Wystarczą Wasze wspólne zdjęcia, ładne pudełko i wstążka. Chcesz go wykonać? W takim razie instrukcja, ale najpierw trzy słowa o tym, dlaczego wolimy dawać niż dostawać prezenty!

Dlaczego dawanie prezentów jest fajne?

Po prostu! Oczywiście lubimy je także dostawać, ale wg. badań znacznie więcej niż połowa z nas, bo aż 64%, woli je wręczać niż otrzymywać. Szczególnie jeśli to prezent bez okazji, który jest miłą niespodzianką i wywołuje wybuch radości. Dlaczego? Otóż sprawiając przyjemność drugiej osobie sprawiamy ją także sobie – mały gest powoduje uwolnienie endorfin, czujemy się sobie bliżsi i zacieśniamy więzy społeczne. Ale nie o biologię i psychologię tu przecież chodzi, prawda? Lubimy dawać prezenty, by wywołać uśmiech i w prosty sposób powiedzieć „kocham Cię!”, „jesteś dla mnie ważna/y” lub „dziękuję!”.

Dlaczego lubimy dawać prezenty?

Własnoręczny prezent bez okazji

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet – idealna okazja, by przygotować prezent dla mamy, siostry lub dziewczyny. Najfajniejsze prezenty to jednak prezenty bez okazji wręczane niespodziewanie jako miła niespodzianka – np. przy śniadaniu, podczas szkolnej przerwy lub gdy mamy kilka minut na kawę z dawno niewidzianą przyjaciółką. I wcale nie chodzi o to, aby były drogie. Wolimy otrzymywać małe, ale własnoręcznie wykonane prezenty, bo to dowód na to, że zostały przygotowane z serca i wiążą się najczęściej z bliską relacją pomiędzy nami, a osobą, która je wykonała. Tak, tak! Chodzi o emocje, a co lepiej budzi je niż wspólne wspomnienia?

Właśnie dlatego mamy dla Ciebie świetny pomysł na ciekawy prezent wykonany własnoręcznie. Nie martw się, nie musisz mieć ogromnych zdolności plastycznych i wystarczy jedynie odrobina kreatywności. Razem z empik.com przygotowaliśmy dla Ciebie fajną propozycję na odbitki w pudełku – ładne opakowanie, delikatna wstążka i cała masa emocji w środku. Zobacz czego potrzebujesz!

Pudełko ze zdjęciami to fajny pomysł na własnoręcznie wykonany prezent

Czego potrzebujesz do wykonania prezentu:

Jak wykonać?

Pierwszy krok: zdjęcia

Jeśli już wiesz komu chcesz wręczyć własnoręcznie wykonany prezent, postaraj się znaleźć jak najwięcej Waszych wspólnych zdjęć. Niekoniecznie tylko tych, na których pozujecie. Znajdź kadry, z którymi wiążą się Wasze najlepsze wspomnienia – nawet jeśli to tylko trampki porzucone na końcu pomostu lub wschód słońca, który wspólnie oglądaliście.

Drugi krok: przygotuj pliki i zamów odbitki

Pamiętaj, aby dobrze przygotować pliki do druku. Twoje JPGi powinny zachować format odbitki, czyli stosunek boków 3:2 – to bardzo ważne, aby zdjęcia zostały poprawnie wykadrowane. Jeśli jednak posiadasz zdjęcia w nieco innym formacie to żaden kłopot. Bez problemu skadrujesz je w naszym serwisie podczas składania zamówienia. Następnie wybierz odpowiedni format odbitek (polecamy 9×13 cm, 10x15cm lub kwadratowe 10x10cm) i wybierz papier, na którym zostaną wykonane. Wszystkie szczegóły dotyczące zamawiania zdjęć znajdziesz TUTAJ, a gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania zawsze możesz skontaktować się z nami na naszym profilu na facebooku.

Trzeci krok: pudełko, które zachowa wspomnienia

Zdjęcia wyglądają świetnie ułożone w małym, drewnianym pudełku, które w najróżniejszych rozmiarach znajdziesz w salonach empik oraz na empik.com. Pamiętaj, aby pudełko było nieco większe niż rozmiar zamawianych odbitek – w ten sposób ładnie ułożysz je w środku, a gdyby zostało trochę więcej wolnej przestrzeni, zawsze możesz dodać tam drobne dodatki. Np. własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami, słodycze lub drobiazgi, które wiążą się z Waszymi wspomnieniami. Pudełko zawiń w ładną wstążkę – tyle z pewnością wystarczy!

Tak wygląda zapakowany, własnoręcznie wykonany prezent

Czwarty krok: Podaruj prezent!

Prezent gotowy! Wystarczy znaleźć teraz odpowiedni moment, wręczyć go wybranej osobie i wywołać mały wybuch radości. 🙂 Dawanie prezentów jest naprawdę fajne!

 

 

Udostępnij:

Zostaw komentarz