DIY

Odbitki w pudełku – pomysł na własnoręczny prezent

Pudełko ze zdjęciami to fajny pomysł na własnoręcznie wykonany prezent

Lubimy dostawać prezenty, ale jeszcze bardziej lubimy je dawać. I to najlepiej prezenty własnoręcznie wykonane, które przygotowaliśmy wkładając w to mnóstwo serca. Szukasz pomysłu na fajny, własnoręczny prezent bez okazji? Zobacz, jak wykonać pudełko pełne wspomnień! Odbitki w pudełku – pomysł na własnoręczny prezent!

Razem z empik.com przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy pomysł na prezent, który wykonasz szybko i łatwo, a który z pewnością zachwyci obdarowaną osobę. Wystarczą Wasze wspólne zdjęcia, ładne pudełko i wstążka. Chcesz go wykonać? W takim razie instrukcja, ale najpierw trzy słowa o tym, dlaczego wolimy dawać niż dostawać prezenty!

Dlaczego dawanie prezentów jest fajne?

Po prostu! Oczywiście lubimy je także dostawać, ale wg. badań znacznie więcej niż połowa z nas, bo aż 64%, woli je wręczać niż otrzymywać. Szczególnie jeśli to prezent bez okazji, który jest miłą niespodzianką i wywołuje wybuch radości. Dlaczego? Otóż sprawiając przyjemność drugiej osobie sprawiamy ją także sobie – mały gest powoduje uwolnienie endorfin, czujemy się sobie bliżsi i zacieśniamy więzy społeczne. Ale nie o biologię i psychologię tu przecież chodzi, prawda? Lubimy dawać prezenty, by wywołać uśmiech i w prosty sposób powiedzieć „kocham Cię!”, „jesteś dla mnie ważna/y” lub „dziękuję!”.

Własnoręczny prezent bez okazji

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Idealna okazja, by przygotować prezent dla mamy, siostry lub dziewczyny. Najfajniejsze prezenty to jednak prezenty bez okazji wręczane niespodziewanie jako miła niespodzianka – np. przy śniadaniu, podczas szkolnej przerwy lub gdy mamy kilka minut na kawę z dawno niewidzianą przyjaciółką. I wcale nie chodzi o to, aby były drogie. Wolimy otrzymywać małe, ale własnoręcznie wykonane prezenty, bo to dowód na to, że zostały przygotowane z serca i wiążą się najczęściej z bliską relacją pomiędzy nami, a osobą, która je wykonała. Tak, tak! Chodzi o emocje, a co lepiej budzi je niż wspólne wspomnienia?

Właśnie dlatego mamy dla Ciebie świetny pomysł na ciekawy prezent wykonany własnoręcznie. Nie martw się, nie musisz mieć ogromnych zdolności plastycznych i wystarczy jedynie odrobina kreatywności. Razem z empik.com przygotowaliśmy dla Ciebie fajną propozycję na odbitki w pudełku – ładne opakowanie, delikatna wstążka i cała masa emocji w środku. Zobacz czego potrzebujesz!

Pudełko ze zdjęciami to fajny pomysł na własnoręcznie wykonany prezent

Czego potrzebujesz do wykonania prezentu:

Jak wykonać odbitki w pudełku?

Pierwszy krok: zdjęcia

Jeśli już wiesz komu chcesz wręczyć własnoręcznie wykonany prezent, postaraj się znaleźć jak najwięcej Waszych wspólnych zdjęć. Niekoniecznie tylko tych, na których pozujecie. Znajdź kadry, z którymi wiążą się Wasze najlepsze wspomnienia – nawet jeśli to tylko trampki porzucone na końcu pomostu lub wschód słońca, który wspólnie oglądaliście.

Drugi krok: przygotuj pliki i zamów odbitki

Pamiętaj, aby dobrze przygotować pliki do druku. Twoje JPGi powinny zachować format odbitki, czyli stosunek boków 3:2 – to bardzo ważne, aby zdjęcia zostały poprawnie wykadrowane. Jeśli jednak posiadasz zdjęcia w nieco innym formacie to żaden kłopot. Bez problemu skadrujesz je w naszym serwisie podczas składania zamówienia. Następnie wybierz odpowiedni format odbitek (polecamy 9×13 cm, 10x15cm lub kwadratowe 10x10cm) i wybierz papier, na którym zostaną wykonane. Wszystkie szczegóły dotyczące zamawiania zdjęć znajdziesz TUTAJ, a gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania zawsze możesz skontaktować się z nami na naszym profilu na facebooku.

Trzeci krok: pudełko, które zachowa wspomnienia

Zdjęcia wyglądają świetnie ułożone w małym, drewnianym pudełku, które w najróżniejszych rozmiarach znajdziesz w salonach empik oraz na empik.com. Pamiętaj, aby pudełko było nieco większe niż rozmiar zamawianych odbitek – w ten sposób ładnie ułożysz je w środku, a gdyby zostało trochę więcej wolnej przestrzeni, zawsze możesz dodać tam drobne dodatki. Np. własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami, słodycze lub drobiazgi, które wiążą się z Waszymi wspomnieniami. Pudełko zawiń w ładną wstążkę – tyle z pewnością wystarczy!

Tak wygląda zapakowany, własnoręcznie wykonany prezent

Czwarty krok: Podaruj prezent!

Prezent gotowy! Wystarczy znaleźć teraz odpowiedni moment, wręczyć go wybranej osobie i wywołać mały wybuch radości. Dawanie prezentów jest naprawdę fajne!

Udostępnij: