DIY

Girlanda ze zdjęć – jak powiesić zdjęcia na ścianie?

Szukasz pomysłu na to, jak powiesić zdjęcia na ścianie? Wiesz, że w salonie świetnie prezentują się ramki na zdjęcia, ale swoją sypialnię lub domowe biuro chcesz zaaranżować zupełnie inaczej? Girlanda ze zdjęć to świetne rozwiązanie, które daje Ci mnóstwo możliwości prezentowania ulubionych wspomnień. Zobacz, jak ją wykonać!

To prawda – ramki na zdjęcia ułożone geometrycznie lub w postaci mozaiki prezentują się na dużej i pustej ścianie naprawdę świetnie. Jeśli jednak szukasz pomysłu na to, jak zaaranżować swoją nieco bardziej prywatną przestrzeń i jak powiesić zdjęcia na ścianie w sypialni tuż na Twoim łóżkiem lub obok biurka, przy którym najczęściej pracujesz – podpowiadamy! Girlanda ze zdjęć to naprawdę ciekawe rozwiązanie, które możesz dowolnie modyfikować!

Girlanda ze zdjęć – czego potrzebujesz, aby ją wykonać?

  • odbitki – najlepiej 9x13cm, 10x15cm lub InstaFoty
  • metalowe spinacze
  • sznurek
  • nożyczki

Jak ją przygotować?

Wybierz swoje ulubione zdjęcia i zamów je jako odbitki. Do wykonania girlandy polecamy jednak odbitki w mniejszych formatach – np. 9x13cm, 10x15cm lub kwadratowe InstaFoty. Dlaczego? Możesz wykorzystać ich znacznie więcej i bez trudu ułożysz je na kilku poziomach.

Odbitki przyczep do sznurka za pomocą metalowych spinaczy do papieru. Czarne są najbardziej uniwersalne, ale możesz też zdecydować się na kolorowe „łapki” w najróżniejszych kształtach. Ważne jednak, aby spinacze były dość małe i lekkie – na takie bowiem po prostu mniej zadziała grawitacja, więc zdjęcia nie będą się obracać.

Jak powiesić zdjęcia?

Gdy Twoje zdjęcia wiszą już na sznurku czas, by zawisły na ścianie! Oto kilka naszych pomysłów:

  • Zawieś zdjęcia rozciągając sznurek na całą szerokość ściany. Możesz przywiesić je w jednej linii lub na kilku poziomach. Pamiętaj jednak, że im więcej wspomnień tym lepiej!
  • Wyznacz na swojej ścianie odpowiednie miejsca na girlandę ze zdjęć – np. kwadrat o wymiarach 1m x 1m tuż nad biurkiem i zawieś zdjęcia używając kilku odcinków sznurka.
  • Wykorzystaj starą ramę od obrazu lub lustra i przymocuj do niej sznurki za pomocą małych gwoździ. Nie musisz używać żadnego dodatkowego tła lub płótna – efekt i tak będzie świetny!
  • Rozciągnij wzdłuż swojej girlandy choinkowe lampki w jednym kolorze – np. białe lub żółte. Gdy wieczorem je zaświecisz stworzą naprawdę świetny klimat.

Jeśli szukacie pomysłu na prezent ze zdjęć to znajdziecie go TUTAJ!

Jeśli natomiast Wasza kreatywność wymaga wiosennego przebudzenia – tutaj znajdziecie 8 RAD na to, jak znaleźć w sobie pasję do fotografowania!

Udostępnij: