Poradnik

Plakat z tabliczką mnożenia – nauka nie musi być nudna!

jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia

Nie wiemy, jak Tobie, ale nam nauczyciele zawsze powtarzali, że znajomość tabliczki mnożenia to absolutna podstawa i że nawet obudzeni w środku nocy musimy w sekundę znać odpowiedź na pytanie, ile to jest 7×8. Rzeczywiście ta umiejętność jest istotna i, w przeciwieństwie do wielu innych wiadomości i regułek, jakich musimy uczyć się w szkole, przydaje się w codziennym życiu. Dzięki plakatom z tabliczką mnożenia nauka jest o wiele przyjemniejsza, a wyniki poszczególnych działań same wchodzą do głowy.

Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia?

Zanim dziecko pójdzie do szkoły i nauka tabliczki mnożenia stanie się przykrym obowiązkiem, warto zapoznać je z nią wcześniej i przedstawić w formie zabawy. Istnieje wiele sprytnych sposobów na to, by połączyć naukę z przyjemnością. Gry, puzzle, zabawki i gadżety, które w sprytny sposób „przemycają” trening matematyczny są dostępne w bardzo dużej ilości. Zanim przystąpimy do wspólnej zabawy z dzieckiem, warto zaznajomić je z kilkoma prostymi zasadami dotyczącymi tabliczki mnożenia, dzięki którym łatwiej będzie im opanować ten dział. Chodzi np. o takie reguły jak:

  • wynikiem mnożenia danej liczby przez jeden jest ta sama liczba
  • wynikiem mnożenia przez 0 zawsze jest 0
  • suma cyfr przy mnożeniu przez 9 zawsze daje wynik 9 (np. 8×9=72, a 7+2=9)
  • aby uzyskać wynik mnożenia przez 10, wystarczy do liczby dodać 0.

Jak można samodzielnie przygotować pomoce do nauki tabliczki mnożenia?

Nie ma nic bardziej rozwijającego i przyjemnego dla dziecka niż wartościowy czas spędzony wspólnie z rodzicami. Można go wykorzystać na wspólne spacery, rozmowy, przygotowywanie posiłków, czytanie książek, ale można go też spożytkować na naukę. Tak, tak – nauka także może być przyjemnością. Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku w nauce tabliczki mnożenia, zaproponuj mu wspólne przygotowanie kart do gry, na których z jednej strony zapiszecie działanie, a z drugiej strony – jego wynik.

Można także wydrukować dziecku kolorowankę z tabliczka mnożenia, które jednocześnie wzmacniają kreatywność i pomagają wzrokowo opanować poszczególnie działania mnożenia i ich wyniki.

W Internecie aż roi się od filmików i tutoriali, na których uznane autorytety i pasjonaci nauczania dzielą się swoimi sposobami na to, jak ułatwić maluchom opanowanie niełatwej sztuki mnożenia. Warto inspirować się ich radami i doświadczeniem, ponieważ nierzadko ich metody są proste, a jednocześnie bardzo skuteczne. Najważniejsze jest, by pamiętać, aby dziecka do niczego nie przymuszać. Co raz skojarzy się z przykrym obowiązkiem, będzie tak odbierane jeśli nie na zawsze, to przez długi czas.

Plakat z tabliczką mnożenia – grunt to atrakcyjna forma

Spośród wielu dostępnych na rynku, atrakcyjnych pomocy dydaktycznych i zabawek do nauki mnożenia, na uwagę zasługują oferowane przez nas plakaty z tabliczką mnożenia. Dzieci o wiele łatwiej, szybciej i z większą przyjemnością przyswajają wiadomości, które są im podawane w ciekawej i atrakcyjnej dla nich formie. Wkuwanie tabliczki mnożenia nie musi być traumatycznym przeżyciem. Najbardziej znane jest tabelaryczne zestawienie wyników mnożenia dwóch liczb naturalnych, „do stu”. Podzielone na 10 kolumn, każda po dziesięć wersów, aż prosi się o zbudowanie wokół siebie intrygującej scenerii. Taką właśnie otrzymało u nas. Na uwagę zasługuje m.in. kosmiczna tabliczka mnożenia, w której każda kolumna jest osobną rakietą. Trzeba przyznać, że dla najmłodszych tematyka związana z podróżami międzyplanetarnymi jest bardzo zajmująca i spojrzą na tabliczkę mnożenia nawiązującą do niej o wiele bardziej przychylnie. Taki plakat może zawisnąć w okolicach biurka, przy którym maluchy rysują, czytają i odrabiają lekcję. Dzięki temu ich wzrok nie raz „zabłądzi” w stronę grafiki z działaniami i pomalutku mózg będzie sobie przyswajał tę jakże istotną wiedzę.

Nasza oferta plakatów dla najmłodszych jest bardzo różnorodna, więc jeśli szukasz ciekawych i jednocześnie rozwijających umysł Twojego dziecka dekoracji, u nas znajdziesz coś odpowiedniego.

Udostępnij:

Zostaw komentarz