INSPIRACJEPoradnik

Album dla dziecka od narodzin – jak go wykonać?

Narodziny dziecka, jego pierwszy uśmiech czy pojawienie się ząbka to chwile, które u każdego rodzica wywołują radość i wzruszenie. Możesz zadbać o to, by te niezwykłe momenty pozostały z Tobą na dłużej. Wystarczy, że zdecydujesz się na samodzielne stworzenie albumu dla dziecka. To łatwiejsze niż może Ci się wydawać!

Pewnie jak każdy rodzic z ogromną dumą przyglądasz się kolejnym osiągnięciom swojego malucha. Podniesiona główka, pierwsze kroki, wypowiedziane słowo „mama”, rysunek czy samodzielnie ułożone klocki ‒ wszystkie te momenty na długo utkwią Ci w pamięci. Czas jednak ucieka szybko, choć nieraz chciałoby się go zatrzymać. Dobrym sposobem na utrwalenie wspomnień z pierwszych lat życia dziecka jest stworzenie albumu z jego zdjęciami. Samodzielnie stworzony album z fotografiami to również piękny upominek na roczek czy chrzciny, który może podarować dziecku matka chrzestna lub dziadkowie.

Album dziecka od narodzin – jak go zrobić?

Jednym ze sposobów na samodzielne wykonanie albumu dla dziecka jest wykorzystanie sztuki scrapbookingu. Jeśli choć trochę lubisz prace plastyczne, bez problemu sobie poradzisz z taką formą przygotowania zbioru fotografii.

Czego potrzebujesz, aby zrobić album na zdjęcia z segregatora?

  • dwóch tekturek (lub małego segregatora),
  • metalowych kółek (jeśli bazę wykonasz z tekturek),
  • kartek,
  • ozdobnych papierów,
  • przyborów takich jak klej, dziurkacz czy nożyczki,
  • naklejek oraz innych, wybranych elementów ozdobnych,
  • ulubionych zdjęć.

Jeżeli zdecydujesz się na kupno gotowego segregatora, możesz od razu zająć się rozmieszczaniem zdjęć na kartkach i ozdabianiem stron w odpowiadający Ci sposób. W innym przypadku zacznij od wykonania dziurek w tekturkach za pomocą dziurkacza – będą one pełniły funkcję okładek. Ozdób je w dowolny sposób. Możesz na przedniej okładce umieścić np. zdjęcie, cytat albo imię dziecka. W kartkach, które będą stanowiły strony albumu, także musisz wykonać otwory. Liczba potrzebnych kartek zależy od tego, ile stron ma posiadać stworzony przez Ciebie album. Jeśli samodzielnie zrobiłeś okładki z tekturek, to do połączenia ich z kartkami przydadzą Ci się metalowe kółka.

Następnie przychodzi czas na ozdobienie kartek albumu dla dziecka – to zadanie dla Twojej kreatywności! Użyj ozdobnych papierów, wykorzystaj naklejki i przyklej zdjęcia. Pod fotografiami możesz umieszczać daty, cytaty albo informacje, gdzie zostało wykonane dane zdjęcie. Pamiętaj, że to Twój album – może zatem wyglądać on tak, jak Ci się podoba. Nie musi być idealny ani wykonany z drogich materiałów. Ważne, że będzie przedstawiał istotne dla Ciebie chwile. A może tak zaangażować malucha do jego tworzenia? Uzupełnienie albumu w rysunek pociechy, odcisk rączki lub palca dziecka czy też w ulubioną naklejkę postaci z bajki, którą nasz szkrab sam wybierze! Niewątpliwie nada to niepowtarzalnego charakteru własnoręcznie wykonanemu dziełu!

album-dla-dzieckaa

Fotoksiążka – oryginalny pomysł na album dla dziecka

Jeżeli nie przepadasz za pracami plastycznymi albo nie masz na nie czasu, mamy dla Ciebie dobre rozwiązanie. Możesz zamówić u nas fotoksiążkę wypełnioną zdjęciami Twojej pociechy. To bardzo proste! Wystarczy, że wybierzesz format, okładkę oraz papier. Możesz skorzystać z jednego z gotowych szablonów albo samodzielnie stworzyć odpowiadającą Ci kompozycję. Następnie przychodzi kolej na wybranie zdjęć i ich rozmieszczenie w fotoksiążce. Jeśli nie masz na to czasu, skorzystaj z opcji automatycznego wypełnienia. Możesz edytować fotografie, dodawać do nich efekty oraz podpisy. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia!

Jak zrobić album dla niemowlaka, by zachować wspomnienia na dłużej?

W przypadku gdy wolisz tradycyjną formę przechowywania fotografii, możesz zdecydować się na wybór albumu. Na naszej stronie dostępne są różne rodzaje personalizowanych albumów – drewniany oraz skórzany. Sam decydujesz o wzorze okładki i napisie, jaki będzie na niej umieszczony. Kiedy album zostanie do Ciebie dostarczony, możesz wypełnić go dowolnymi zdjęciami. Takie rozwiązanie to świetny pomysł na pamiątkę w eleganckiej formie, jak i wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. Może być także świetnym prezentem na chrzciny dziecka.

 

Udostępnij: