INSPIRACJE

Podróże bez bagażu rejestrowanego – jak spakować wszystkie niezbędne rzeczy?

Udając się w wymarzoną podróż, coraz częściej rezygnujemy z bagażu rejestrowanego – dzięki temu możemy znacznie obniżyć koszty wyjazdu. Jak więc zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy wyłącznie w mniejszym bagażu podręcznym? Wykorzystaj nasze wskazówki!

Roluj ubrania

Doskonałym sposobem na pakowanie ubrań jest ich rolowanie zamiast tradycyjnego składania w kostkę. Dzięki temu zajmują one dużo mniej miejsca – a przecież właśnie na tym nam zależy, jeśli do dyspozycji mamy tylko bagaż podręczny. Ponadto, zwinięte w rulony ubrania znacznie mniej się gniotą! Możesz zwijać je na dwa sposoby – każdy element garderoby w osobny rulonik bądź kilka ubrań w jeden, duży rulon. Pierwsza opcja jest na tyle wygodniejsza, że aby wyjąć z torby jedną bluzkę, nie musisz niszczyć całego kłębka.

Wybierz kieszonkowe wersje kosmetyków

Dobrą metodą zaoszczędzenia miejsca w bagażu jest zabranie ze sobą wyłącznie kosmetyków w miniaturowych opakowaniach. Takie kieszonkowe wersje ulubionych żeli czy szamponów znajdziesz w każdej drogerii – są one jednak znacznie droższe. Na ratunek przychodzą więc specjalne buteleczki, atomizery oraz pojemniki w małych rozmiarach, które puste można zakupić za grosze, a następnie przelać do nich zawartość dużych butelek.

Nie zabieraj rzeczy, które „mogą Ci się przydać”

Jeśli podczas pakowania przygotowałeś do zabrania rzeczy, które nie będą Ci do końca potrzebne, ale „być może Ci się przydadzą” – zrezygnuj z nich. Prawdopodobnie nie użyjesz ich przez cały wyjazd, a one jedynie zajmą cenne miejsce w Twoim plecaku. Lepiej maksymalnie zmniejszyć liczbę przedmiotów do spakowania, niż martwić się, czy uda się nam na końcu zapiąć torbę!

 

Na podróż ubierz się na cebulkę

Jeżeli chcesz zabrać w podróż wszystkie potrzebne rzeczy i zaoszczędzić przestrzeń w bagażu, w dniu wyjazdu ubierz się na tzw. cebulkę. Gruba bluza bądź kurtka zajęłaby w plecaku mnóstwo cennego miejsca – dzięki temu, że założysz ją na siebie, będziesz mógł spakować kilka dodatkowych rzeczy. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku obuwia – jeśli jako buty na podróż masz do wyboru klapki lub adidasy, wybierz te drugie – klapki z łatwością schowasz w nawet mocno wypełnionym bagażu. Warto również zamienić grube okrycia wierzchnie na te cieńsze, np. typu softshell, ocieplane polarem.

Zabierz sprawdzony plecak

Aby spakować wszelkie niezbędne w podróży rzeczy wyłącznie do bagażu podręcznego, bardzo ważne jest to, aby był on trwały i pojemny. Empik Foto oferuje szeroki wybór plecaków, które świetnie sprawdzą się zarówno podczas krótkich, jak również tych dłuższych wypraw. Plecaki z rączkami czy plecaki miejskie wyróżnia wzmocniony tył, miękkie paski i solidne wykonanie. Posiadają one wiele mniejszych kieszonek i przegródek, które umożliwiają spakowanie drobnych przedmiotów. Co więcej, plecaki Empik Foto pozwalają na personalizację tekstem – wybierz swój własny, który kojarzy Ci się z przygodą, spakuj niezbędne przedmioty i ruszaj w drogę!

Spakowanie się bez bagażu rejestrowanego jest jak najbardziej możliwe. Wykorzystując kilka wymienionych wyżej sztuczek, z łatwością zmieścisz w plecaku wszystko, co potrzebne w trakcie wymarzonego wyjazdu!

Udostępnij:

Zostaw komentarz