KONKURSY

Wyniki konkursu „Dekoracje Świetlne”!

Jury zakończyło właśnie burzliwe obrady. Wyniki już są!

Otrzymaliśmy dokładnie 160 prac. Zgodnie  z naszymi oczekiwaniami powstała bardzo wyjątkowa kolekcja iluminacji z miast w całej Polsce (m.in. Olsztyn, Toruń, Kraków, Warszawa, Puławy. Wrocław, Bielsko-Biała) i  Europie (Berlin, Lipsk, Kijów) Otrzymaliśmy również zdjęcia z Nowej Zelandii!

Podczas oceny zdjęć braliśmy pod uwagę nietypowe podejście do tematu, zaangażowanie w stworzenie zdjęcia, pomysłowość, kolor i kompozycję oraz  sam fotografowany obiekt.

Wybór był naprawdę bardzo trudny i wszystkie zdjęcia bardzo ciekawe, dlatego wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymają od nas drobny upominek w postaci kodu  rabatowego na zakupy w empikfoto.pl.  Wybrane zdjęcia podzieliliśmy na Zwycięskie oraz Wyróżnione. Nagrodzone zostaną obie grupy. Poniżej prezentujemy zdjęcia Zwycięzców:

Wrocław fot. Kamil Peisert

 

Gdańsk fot. Monika Głowczewska

 

Bielsko-Biała fot. Anita Nowak

_

Warszawa fot. Renata Bartnicka

_

Lipsk fot. Karolina Roszkowska

 

Choinka Fot. Artur Kądziela

_

A tu znajdziecie wszystkie nagrodzone prace  Zwycięzców i Wyróżnionych:

 

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Kody rabatowe zostaną wysłane mailowo w najbliższych dniach. Zwycięzcom i Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Już niedługo kolejny konkurs na Blogu empikfoto.pl. Śledźcie nas!

_________________________________________________________________________

Zobaczcie:

W albumach empikfoto.pl

Lub na facebook.com/empikfotopl

 

 

Udostępnij:

7 comments

 1. Obiektywna 30 grudnia, 2011 at 11:07 Odpowiedz

  Witam,
  gratuluję zwycięzcom! 🙂 Główne nagrody moim zdaniem przyznane trafnie, lecz co do wyróżnien mam wiele zastrzeżeń.
  proszę wybaczyć, ale kryteria oceny typu: ciekawe podejście do tematu, badz ciekawa kompozycja, wypadałoby wymienić na samym początku, wtedy ludzie, w tym ja, wysyłaliby o wiele ciekawsze zdjęcia;). Ja chyba coś źle zrozumiałam – byłam pewna, że chodzi o jak najciekawsze dekoracje świetlne i jak najbardziej imponujące, a nie o zwykłe, niczym nie wyróżniające się choinki, bombki w swoim domu, czy renifery w ogródku. Powinny się liczyć te najbardziej pomysłowe i imponujące, prawda? 🙂 na jednym, czy dwóch wyróżnionych zdjęciach nie widać prawie wgl żadnych dekoracji świetlnych. Proszę się wieć dobrze zastanowić nad tematyką konkursu, która raczej powinna brzmieć „świąteczne ozdoby i kompozycje.” Gdybym wiedziała, wysłałabym inne, bardziej artystyczne zdjęcia.
  pozdrawiam

  • agata 30 grudnia, 2011 at 14:15 Odpowiedz

   Witaj!
   Odpowiem w imieniu Jury.
   Nadesłanych prac było wiele i wybór bardzo trudny. Nasza decyzja była jednak wielokrotnie przemyślana i przedyskutowana. W naszym odczuciu jest słuszna. Jesteśmy przekonani, że w fotografii zawsze chodzi o ciekawe podejście do tematu i kompozycję o której wspomniałaś. Wydaje mi się, że w konkursie fotograficznym takiej informacji nie trzeba zamieszczać na początku. Jeśli mielibyśmy oceniać same dekoracje, ogłosilibyśmy konkurs wśród osób tworzących iluminacje, a nie wśród tych zainteresowanych fotografią. Dlatego też nawet banalne dekoracje pokazane w ciekawy sposób miały szansę na wygraną. Tu przykładem jest zdjęcie Moniki Sękowskiej, która sfotografowała choinkę w swoim domu nadając zdjęciu niepowtarzalny klimat. Oczywiście w ocenie braliśmy również pod uwagę fotografowany obiekt, dlatego właśnie wyróżniliśmy zdjęcie ze wypomnianym aniołem i reniferem oraz mikołajem na Delfinie – są to zdjęcia poprawne, dobrze naświetlone, poprawnie skadrowane pokazujące ciekawą dekorację.

   Nie wiem dokładnie które zdjęcia masz na myśli pisząc, że nie widać na nich dekoracji świetlnych. Jeśli to nie problem, wskaż je proszę, postaramy się odpowiedzieć uzasadniając wybór.

   Do konkursu można było zgłosić dowolną ilość zdjęć, w przyszłości zachęcamy do szerokiego podejścia do tematu i wysłania kilku różnych fotografii. Nie zapominajmy też, że to zabawa, a nagrodzeni zostaną wszyscy Uczestnicy. Powstała naprawdę Świetna prezentacja, za którą wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!

 2. Obiektywna 30 grudnia, 2011 at 11:19 Odpowiedz

  Ps. np. Pani Daria Łazarek, Czy Pan Górski również zasłużyli na wyróżnienie. Mi również, nie ukrywam, trochę przykro, że spośród tylu zdjęć, wydawało mi się, ciekawych, ani jedno nie zostało wyróżnione. Chodzę do szkoły fotograficznej i, bez zadzierania nosa z mojej strony jak najbardziej;), potrafię stwierdzić, które zdjęcia są adekwatne do tematu i ciekawe.
  Stąd moje opinie.
  Mam nadzieje, ze nie uraziłam.

  • agata 30 grudnia, 2011 at 14:23 Odpowiedz

   Odnośnie zdjęć Pana Amadeusza Górskiego, jeszcze dziś zamieścimy sprostowanie. Jako najmłodszy – 15 letni uczestnik konkursu otrzyma on nagrodę specjalną. Zgadzamy się, z opinią, że jego zdjęcia również zasługują na uwagę. Pan Łazarek został wyróżniony. Nie otrzymaliśmy fotografii Pani Darii Łazarek.

   Oczywiście bardzo dziękuję Ci za zamieszczenie opinii. Jest ona bardzo cenna. Zawsze bardzo się cieszymy, gdy jesteście z nami szczerzy. Nie ma nic przyjemniejszego od kulturalnej polemiki !

 3. Uczestnik 31 grudnia, 2011 at 00:18 Odpowiedz

  Witam,
  Przyznam, że mnie również zaskoczyły kryteria oceny zdjęć, a raczej ich podanie po zakończeniu konkursu. Nie mam dużego doświadczenia w fotografowaniu ani w konkursach fotograficznych, ale zazwyczaj istotne kryteria oceny podawane są w regulaminie konkursu (oczywiście jeśli kryteria te istnieją i stosuje je całe Jury).
  Chociaż ocenić zaangażowanie w stworzenie zdjęcia mogło być trudno bez informacji, czy ktoś zdobił zdjęcie nie wychodząc z domu, czy też szukał „tematu” godzinami a może gdzieś specjalnie pojechał.
  Niemniej brawo za odwagę podania tych kryteriów oceny, gdyż uzasadniają one dokonany wybór. Bo zdjęcia z Warszawy, dołączone do ogłoszenia o konkursie na blogu sugerowały trochę inne kryteria.

  Moim zdaniem, źródłem różnych interpretacji zakresu konkursu, były rozbieżności pomiędzy opisem w treści ogłoszenia o konkursie na blogu a punktem 5 Regulaminu. A także interpretacja samego punktu 5 Regulaminu (czy „budynków i miast” dotyczy samego oświetlenia świątecznego, czy także dekoracji świetlnych oraz iluminacji).

  Powstała galeria konkursowa jest wspaniała (zwłaszcza, że są zdjęcia z zagranicy), każdy znajdzie coś „ładnego”. Tak to jest, że autor inaczej widzi swoje zdjęcie, znając całą jego „historię” powstania.

  Gratuluję pomysłu o nagrodach (kody rabatowe) dla wszystkich uczestników konkursu, ufamy że wywołają „uśmiech radości”

  Pozdrawiam. Szczęśliwego Nowego Roku 2012!

 4. hala 7 stycznia, 2012 at 19:13 Odpowiedz

  Po obejrzeniu wyroznionych zdjec konkursowych jestem zachwycona.bardzo podoba mi sie zdjecie Bielska autorstwa Anity Nowak.Gratuluje.

Zostaw komentarz